Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tą którą wrzuciłeś to jest zwykłe 1660, bez Super.

Ten Gigabyte, który wrzuciłem ma 3 wentylatory zamiast dwóch, może to sprawi że będzie cichsza?

A jak wypada 1660S w porównaniu z tym RX 5600XT ?

 

edit: chyba sobie odpuszczę tego RX 5600. Przejrzałem opinie o sklepie, dość sporo negatywów, a do tego doczytałem o zwrocie w ciągu 14 dni i jest podany adres w Danii, więc w razie czego sporo problemów.

Generalnie 5600 i 5500 nie cierpiały na problemy takie jak 5700/XT. Opinie te można wsadzić między bajki bo problemy były rozwiązane przed premierą 5600. RX 5500 to inny chip i on w ogóle nie miał takich problemów.

Link to post
Share on other sites
Gaming OC (3 wentyle) nie cierpią na tą dolegliwość

 

Posiadam 1660 Super Gaming OC i niestety występuje w nim to zjawisko. Dzieje się to zazwyczaj w menu jakichś gier np. CSGO czy WoT, w innych tego nie zauważyłem a podczas samej rozgrywki jest wszystko w porządku. Mi to nie przeszkadza, bo w słuchawkach aż tak tego nie słyszę i dzieje się to tylko sporadycznie. Sprawdziłem w GPU-Z i wentylatory gdy to się dzieje mają około 33% RPM, wygooglowałem tę liczbę i fora potwierdzają tę wartość, natknąłem się nawet gdzieś na posta, że gość napisał w tej sprawie do Gigabyte i odpisali mu, że jest to normalne (lol). Wygląda to tak:

 

 

 

Edytowane przez DeXtrous
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

1660 Ti (nie 1660, 1660S) POTRAFI dogonić gtx 1070 (nie 1070 Ti, nie 1080)

Poczułem się przez chwilę jakbym przeglądał używki na allegro :D

 

 

 

natknąłem się nawet gdzieś na posta, że gość napisał w tej sprawie do Gigabyte i odpisali mu, że jest to normalne (lol)

It's not a bug, it's a feature ;)

 

Co do tematu, brałbym tą 5600 z proshopu póki jeszcze jest (o ile jest). Sklep w porządku, tylko trzeba trochę dłużej poczekać na dostawę, przeważnie 2-3 dni.

Link to post
Share on other sites
@DeXtrous zasugerowałem się testem na PurePC, gdzie wg. naczelnego model 1660S WFX3X (3 wentyle) miałby niby nie cierpieć na tę dolegliwość.

 

 

 


 

dJRhi8t.jpg

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Jednak poczekam do następnego miesiąca i będe dać w stanie 2300 zł na kartę czy r5 3600 podoła rx5700 xt lub jakiegoś  rtx ? i czy wystarczy ten zasilacz narazie SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus. Myślałem nad 

POWERCOLOR Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB Edytowane przez lukaknw
Link to post
Share on other sites

3600 powinien dać radę, szczególnie po o/c jak Ci się trafi sztuka co zrobi 4.4Ghz lub więcej. W wyższej rozdziałce niż 1080p nie ma tak procek znaczenia.

 

Ale i przydałyby się ramy minimum 3600mhz.

 

Red Dragona nie bierz za 2300zł, przesada. To jest podstawowy model z podstawowym chłodzeniem. Za drogo.

 

Za 2300 to już można mieć dużo lepsze

Gigabyte Aorus lub Gaming. Ten pierwszy lepszy.

MSI Gaming X

Sapphire Nitro

Powercolor ale Red Devil

Sapphire Pulse (najsłabszy z tej listy co podałem ale nadal dobry).

Ostatnio też poprawili Asusa TUF czy STRIX ale ręki nie dam uciąć.

 

Inne opcje są takie sobie.

Link to post
Share on other sites

3600 powinien dać radę, szczególnie po o/c jak Ci się trafi sztuka co zrobi 4.4Ghz lub więcej. W wyższej rozdziałce niż 1080p nie ma tak procek znaczenia.

 

Ale i przydałyby się ramy minimum 3600mhz.

 

Red Dragona nie bierz za 2300zł, przesada. To jest podstawowy model z podstawowym chłodzeniem. Za drogo.

 

Za 2300 to już można mieć dużo lepsze

Gigabyte Aorus lub Gaming. Ten pierwszy lepszy.

MSI Gaming X

Sapphire Nitro

Powercolor ale Red Devil

Sapphire Pulse (najsłabszy z tej listy co podałem ale nadal dobry).

Ostatnio też poprawili Asusa TUF czy STRIX ale ręki nie dam uciąć.

 

Inne opcje są takie sobie.

Nie muszę wcale całości wydawać red dragon 1900 zł więc 400 zł w kieszeni na coś :) zaraz sprawdzę inne modele co podałeś. 

Link to post
Share on other sites

Jak cena nie gra roli to skupiłbym się na Sapphire Nitro, Powercolor Red Devil lub MSI Gaming X.

 

Jak cena gra rolę to Sapphire Pulse lub Gigabyte AORUS.

 

Asus na własną odpowiedzialność, bo wcześniej miał problemy z temperaturami pamięci. Lepiej też oczywiście ten droższy model od asusa.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Jak cena nie gra roli to skupiłbym się na Sapphire Nitro, Powercolor Red Devil lub MSI Gaming X.

 

Jak cena gra rolę to Sapphire Pulse lub Gigabyte AORUS.

 

Asus na własną odpowiedzialność, bo wcześniej miał problemy z temperaturami pamięci. Lepiej też oczywiście ten droższy model od asusa.

No właśnie oglądam Sapphire Nitro i martwi mnie 8+8 pin zasilanie jak na razie mam jedno 8 w zasilaniu a zasilacz za jakieś 2/3 miesiące zmieniał i czy taka opcja da rade przejściówka molex na drugie 8 a co z https://proline.pl/msi-geforce-rtx-2060-super-gaming-x-8gb-gddr6-pci-e-p1368212 .

Link to post
Share on other sites

Bez problemu przejściówki dają radę. Czasami producent sam dołącza do karty.

 

2060 super są zazwyczaj słabsze i mniej opłacalne.

 

Miałem akurat tą wersję gaming 2060 super na tydzień czasu to wentylator tam szwankuje bo się załącza od 55C, a sama karta w idle grzeje się w okolicach 48 C i skacze w okolice 55, więc co chwilę mamy odgłos wentylatora jak rusza na moment jak odrzutowiec.

Edytowane przez korzychxp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez problemu przejściówki dają radę. Czasami producent sam dołącza do karty.

 

2060 super są zazwyczaj słabsze i mniej opłacalne.

 

Miałem akurat tą wersję gaming 2060 super na tydzień czasu to wentylator tam szwankuje bo się załącza od 55C, a sama karta w idle grzeje się w okolicach 48 C i skacze w okolice 55, więc co chwilę mamy odgłos wentylatora jak rusza na moment jak odrzutowiec.

to wybiorę

MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X 8GB :) mam nadzieje , że zasilacz da rade na kilka miesięcy :D
Link to post
Share on other sites

Da normalnie radę. 5700 XT po podkręceniu z 8700K też podkręconym do 5Ghz pobiera max 370Watt.

 

Więc jest zapas. Nie ma co przesadzać z tą mocą łączną zasilaczy.

 

A MSI Gaming X 5700XT to super karta.

 

Ten Elementum ma jedną linię 12v co jest pozytywne i 41A obsługującą aż 492W. Jak ma wysoką sprawność po latach to nic mu nie będzie.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj Sapphire zapowiedział nową wersję RX 5600 XT: Pulse Be. Względem oryginalnego Pulsa karta jest minimalnie mniejsza (zarówno węższa, krótsza jak i chudsza), nie posiada podwójnego Biosu oraz wymiennych wentyli (które jednak mają taką samą średnicę jak w starszym modelu).

 

Ceny nie podano ale prawdopodobnie będzie bardzo blisko MSRP ($279).

 

https://www.techpowerup.com/269495/sapphire-intros-radeon-rx-5600-xt-pulse-be-shorter-and-smaller-than-the-original

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-5700-XT-Red-Devil-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2794197?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

 

W proshopie jest red devil za 1999, moim zdaniem najlepszy (i najładniejszy) radeon nie licząc nitro. Na msi i asusy to nawet nie patrzę, jeśli chodzi o karty amd to wydają prawie same buble, chociaż ten gaming x jest nawet udany podobno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj Sapphire zapowiedział nową wersję RX 5600 XT: Pulse Be. Względem oryginalnego Pulsa karta jest minimalnie mniejsza (zarówno węższa, krótsza jak i chudsza), nie posiada podwójnego Biosu oraz wymiennych wentyli (które jednak mają taką samą średnicę jak w starszym modelu).

 

Ceny nie podano ale prawdopodobnie będzie bardzo blisko MSRP ($279).

 

https://www.techpowerup.com/269495/sapphire-intros-radeon-rx-5600-xt-pulse-be-shorter-and-smaller-than-the-original

Z pojedynczym biosem to lipa trochę, w razie czego karty się nie odratuje.

 

to wybiorę

MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X 8GB :) mam nadzieje , że zasilacz da rade na kilka miesięcy :D

 

Bierz Sapphire Pulse lub Powercolor Red Devil pewne karty, ja osobiście polecam Sapphire, miałem tyle różnych Radeonów i na Sapphire się nigdy nie zawiodłem, naprawdę dobrze przemyślane dopracowane karty, sam fakt że Sapphire robi tylko Radeony mówi samo za siebie. 

Edytowane przez RBX100
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up ja właśnie ubolewam, że Szafir nie robi fabrycznie radków z blokiem wodnym, bo przez to PowerColor ze swoim Liquid Devilem może poszaleć z cenami. Chociaż nie powiem, że AC (Pulse i Nitro+) to im się przy Navi udało. 

Link to post
Share on other sites

Z pojedynczym biosem to lipa trochę, w razie czego karty się nie odratuje.

Bierz Sapphire Pulse lub Powercolor Red Devil pewne karty, ja osobiście polecam Sapphire, miałem tyle różnych Radeonów i na Sapphire się nigdy nie zawiodłem, naprawdę dobrze przemyślane dopracowane karty, sam fakt że Sapphire robi tylko Radeony mówi samo za siebie. 

mam jeszcze około miesiąc więc pomyślę nas sapphire

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak można polecać Pulse nad MSI Gaming X. To nie ta sama półka jakościowa i to na niekorzyść Pulse. Nie jest cichszy niż Gaming.

Taktowania sobie można sprawdzić, Pulse też ma niższe niż Gaming X. Gaming chyba nawet najwyższe taktowania trzyma z wszystkich kart XT.

 

Trzymaj test i zobacz że Gaming w nim jest liderem, od ciszy, po taktowania i wydajność

 

Lekko zimniej jest na Pulse, ale to dlatego, że ma niższe taktowania i wyższe obroty -stąd jest glośniej na Pulse. Gaming X jest najcichszy z testu, więc to jest dobry balans pomiędzy wydajnością, ciszą, a temperaturą.

Nitro - co innego, warto brać.

Tutaj też ciekawy test

 

I kolejne potwierdzenie, że Gaming X jest najcichszy, dużo cichszy niż inne karty XT. Choć Pulse też całkiem całkiem sobie radzi. I w tym teście temperatury MSI akurat ma lepsze.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

mój MSI Gaming X 5700Xt boostuje praktycznie non stop w okolicach 2050Mhz na rdzeniu . więc chyba dobrze boostuje. co do jego kultury pracy to ja jednak bym trochę ponarzekał , nie jest tak cichy jak ja bym chciał, ale jest cichszy od Msi Gamiing GTX 1080.

Ale jak uznają je za jednego z cichszych to nawet nie chce mi się wyobrażać jak muszą wyć te gorsze modele , jak MECH, czy EVOKE ;) . żeby nie było moja buda to SPS Regnum RG4T z sześcioma wentylatorami, podłączonymi do regulatora i ustawione na LOW, Fakt że jak je ustawię na high to jest 10 stopni mniej . Ale Gaming X jako karta sama w sobie piękna, a chłodzenie potężne , no i za MSI przemawia 3 lata gwarancji a chyba Szafirkowe karty mają 24mc.

 

PS. Macie jakiegoś tipa jak np przerobić w prosty sposób regulator żeby podnieś mu obroty LOW na trochę wyższe ? da rade coś takiego zrobić czy może lepiej podłączyć do płyty i ustawić sobie ręcznie? Z tym że nie podłącze do płyty 6 wentyli bo MSI tomahowk (bez MAx) o ile pamiętam ma tylko na 4 wentyle z czego 1 to do procka. Jak by to najlepiej rozwiązać. teraz mam Na przodzie 3 , na górze 2 i z tyłu jeden. które warto podłączyć do płyty a które zostawić z regulatorem.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak można polecać Pulse nad MSI Gaming XT

Miałem na myśli Nitro napisałem Pulse, przyznaje się do błędu. XT Pulse też taki zły nie jest za to sporo tańszy. Jeżeli chodzi o Gaming X to w testach wypada faktycznie nieźle ale osobiście nie mam przekonania do tej firmy jeżeli chodzi o Radeony i zdecydowanie wolałbym Sapphire.

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...