Skocz do zawartości

Ocena kwotowa komputera - czy warto kupić


Recommended Posts

Witam,

sprawa jest prosta: znajomy znajomego ma do sprzedania komputer (sama "buda"). Zwracam się z prośbą o ocenę czy podany poniżej zestaw jest warty swojej ceny

Jestem laikiem, który w tematyce komputerów zatrzymał się w czasach, gdy topką w grach był Far Cry 3, czyli jak na rozwój technologii - dawno. Chciałbym pograć w nowsze tytuły takie jak przykładowo Far Cry 5. Nie wymagam żeby chodziły na ultra - wystarczą mi średnie bez lagów.

 

Specyfikacja owego PC:

1.Procesor: INTEL i5-6400 2.7GHz
-Chłodzenie: Intel
2.Karta Graficzna: GTX 950 STRIX 2GB od ASUS
3.Płyta Główna: Asus H110M-K
4.Pamięć RAM: HyperX 8GB 2x4GB DDR4 2133MHz
5.Zasilacz: Antec VP500
6.Obudowa: Zalman Z3
7.Dysk SSD: Sandisk Plus (240GB) Nowy
 

Cena wyjściowa - 1500zł.

 

Czy warto? Czy może warty jest max 1200 i ani grosza wiecej?

 

Z góry dziekuję za wszelkie komentarze. 

Link to post
Share on other sites

Witam,

sprawa jest prosta: znajomy znajomego ma do sprzedania komputer (sama "buda"). Zwracam się z prośbą o ocenę czy podany poniżej zestaw jest warty swojej ceny

Jestem laikiem, który w tematyce komputerów zatrzymał się w czasach, gdy topką w grach był Far Cry 3, czyli jak na rozwój technologii - dawno. Chciałbym pograć w nowsze tytuły takie jak przykładowo Far Cry 5. Nie wymagam żeby chodziły na ultra - wystarczą mi średnie bez lagów.

 

Specyfikacja owego PC:

1.Procesor: INTEL i5-6400 2.7GHz
-Chłodzenie: Intel
2.Karta Graficzna: GTX 950 STRIX 2GB od ASUS
3.Płyta Główna: Asus H110M-K
4.Pamięć RAM: HyperX 8GB 2x4GB DDR4 2133MHz
5.Zasilacz: Antec VP500
6.Obudowa: Zalman Z3
7.Dysk SSD: Sandisk Plus (240GB) Nowy
 

Cena wyjściowa - 1500zł.

 

Czy warto? Czy może warty jest max 1200 i ani grosza wiecej?

 

Z góry dziekuję za wszelkie komentarze. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za opinię!

 

Spodziewałem się, że cena zawyżona ale nie że aż tak :)

Jednak na olx znalazłem, wydaje mi się ciekawy, model:

 

Obudowa: Aerocool XPredator X1 (evil black)
Procesor: Intel Core i5-4460 /3.2GHz
Chłodzenie procesora: SilentiumPC Grandis XE1236
Karta graficzna: Sapphire Radeon R9 290 TRI-X OC 4GB DDR5 512bit
Płyta główna: MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Dysk: SSD 128GB
Pamięć RAM 1: Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance Blue
Pamięć RAM 2: Corsair Vengeance DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz
Zasilacz: Chieftec GPC-700S 700W 80+
+ napęd LG DVDrw
+ karta sieciowa Wi-Fi
+ karta dźwiękowa ASUS Xonar DG

 

za 1500.

 

Okazja?

Link to post
Share on other sites

Trolujesz? Czy na serio?

 

Przecież to jeszcze większe padło niz ten pierwszy. Warte to 600-700zl ale kup będziesz zadowolony.

 

Zobacz sobie ile kosztują poszczególne podzespoły i będziesz wiedział czy to perełka za 1500 czy nie.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie warty max 1000-1100 ale i tak nie widzę sensu kupna takiego zestawu pod nowsze gry. Procesor 4 gołe rdzenie i niskie taktowanie, gtx 950 2 gb. 

Za 1500 lepiej iść albo w nowy zestaw z ryzenem 1200af (250pln) i b450 (poniżej 300) i mieć możliwość modernizacji do 1600af/3600 i do tego używany rx 470/570/480/580 4/8gb lub szukać używanego zestawu na lga 1150 z xeonem/i7 4 rdzenie i 8 wątków i tak samo rx.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A co myślicie o takim zestawie za 1000zł? Na moje słabe oko wydaje mi się lepszy i w niższej cenie niż poprzednie. 

 

 

Intel core i5 760
Nvidia GTX 1050 Ti 4GB
16 GB RAM DDR3 Corsair
Dysk HDD 1 TB
Obudowa Cooler Master
Płyta główna Gigabyte 955-US3L

Link to post
Share on other sites

Wg mnie nie warto, pierwsze i5 (baaaardzo stare) do kupienia za 40pln, płyta 100, ram 150, dysk 50, gtx 350pln, nie wiadomo jaki zasilacz,

Wg mnie lepiej wybrać podstawkę i licytować aukcje, polować na okazje.

Do FC5, cpu minimum 4 rdzenie/8 wątków (np., i7 2600/xeon, 2x4gb ramu 50-60pln, płyta 100-150, zasilacz 100, rx 470/480/570/580 (400-500)

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o takim zestawie 

 

Procesor AMD 1200 AF

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8gb

Płyta główna MSI B450M-A PRO MAX

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB CL15 2x4gb

Dysk SSD M.2 128GB

SilentiumPC Vero L1 500W

Obudowa Kolink Nimbus RGB

 

Za 1700 zł opłaca się? Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

kolega @Zapytalor sobie zażartował ale to bardzo celny żart.

Posiedź chwilę na forum i składaj sam, 50/50 nowe/używki i w twoim budżecie złożysz sobie coś co się będzie nadawało do grania. Wszelakie stare szroty sobie odpuść, bo albo ich żywot dobiega końca albo ceny jakie sobie ze niego życzą właściciele są nieadekwatne.


Edit:

Czyli jednak nie zażartował bo widzę temat w wycenach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

 

Zgodnie z zaleceniami pogrzebałem w używkach i skleiłem coś takiego:

 

Procesor: AMD FX6300
Grafika: ASUS RX 380 OC 4GB

RAM: 8GB DDR4
Dyski: 500GB HDD SSD 120 GB
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan4

Zasilacz Chieftec 500w

 

za 800zł. Opłacalne?

Link to post
Share on other sites

 

 

za 800zł. Opłacalne?
 

niezbyt, a właściwie wcale - nie wgłębiam się już w to czy te poszczególne części są warte więcej czy mniej... ale chodzi tu o to że ten set już na dzień dzisiejszy będzie niedomagał, FC5 odpalisz ale o płynnej rozgrywce raczej można zapomnieć.

 

Jeżeli masz do dyspozycji ok ~1500zł (bo o takim budżecie pisałeś wcześniej) to zerknij chociażby na to co podlinkował @Zapylator w poście #10.

 

Procesor to owszem 4 gołe rdzenie ale już w technologii Zen+, z płytą główną na którą z powodzeniem włożysz potem jeszcze R5 3600 a prawdopodobnie nawet jego odpowiednika z nadchodzącego zen3, wiec nie zamykasz sobie możliwości modernizacji.

do tego RX580 od Sapphire to już jest zupełnie inny level wydajnościowy. 

 

Jako alternatywy dla 1200AF można poszukać R5 1400 czy 1600 jak byś zmieścił się w budżecie.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie możesz napisać skąd jesteś to przejrzę w wolnej chwili olx z okolicy, może akurat się trafi jakiś gotowiec warty swojej ceny. Ze wszystkich wymienionych to tylko z postu #10 ma jakikolwiek sens, choć procesor i tak do wymiany ASAP.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie, że oszczędzacie mi cierpkich słów. 

Powiem szczerze, że ja jak widzę 6 rdzeni, 4gb na karcie to dla mnie dużo, dobrze - ale już mam nauczkę, że same cyferki to nie wszystko.

 

Składanie samemu z licytacji/aukcji wydaje mi się czasochłonnym procesem + wymaga podstawowej wiedzy, dlatego tak przylgnąłem do gotowców.

 

Jestem z Lublina - tam i w okolicach przekopuje oferty, które dzięki waszym uwagom uważam teraz za czysty zarobek kupujacych.

Link to post
Share on other sites

 

Świdnik.... to taki nasz Sosnowiec  :D

 

No zestaw jak za ta pieniądze ok, natomiast jako alternatywa można jeszcze pokusić się o 50/50 czyli coś takiego:

https://proline.pl/koszyk/0c8bca03

+ vero L3 500W 

https://www.electro.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/zasilacze/zasilacz-silentiumpc-vero-l3-bronze-500w-atx-120mm-80-bronze-spraw-89?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=201971&utm_campaign=2020-07&utm_term=Zasilacze&ceneo_spo=false

 

+ rx 570 4gb Nitro+ https://allegro.pl/oferta/sapphire-rx570-4gb-nitro-9459232930

Nie ma się co czarować karty te są z koparki - czego i za bardzo nawet sam sprzedający nie ukrywa, kupując ją musisz mieć tego świadomość, natomiast 7 dni rozruchu to dość aby ją porządnie przetestować czy wszystko jest ok.

 

Fakt - jesteśmy z przesyłkami 100zł za budżetem + trzeba wykołować jakąś budę ale.... jesteś na b450 z możliwością przyszłych modernizacji do takiego R5 3600 (a kto wie może i do zen3?- jeśli się to potwierdzi to sądzę że ds3h również dostanie beta bios)

 

Oczywiście ta moja historyjka mocno naciągana, bo trzeba suma summarum 200zł poza budżet wyskoczyć. :P, oraz samodzielnie to poskładać, ale platformę masz wtedy nową na dwuletniej gwarancji ze sporymi możliwościami modernizacji jak cpu czy dysk nvme.

 

Jak to mówią... "It's up to you" którą drogę wybierzesz.

Link to post
Share on other sites

Nie jest zły tylko ta i5 bez możliwości podkręcenia trochę słaba.

 

https://www.olx.pl/oferta/komputer-i7-4770k-asrock-z87-extreme-4-16-gb-ddr3-gtx-1060-6gb-CID99-IDFRBAv.html#88d4d7ab73

 

Tu za 300zł więcej masz podkręcalną i7, 16gb ram, ciut lepszą grafikę i prawdopodobnie lepszy zasilacz (nie potrafię rozszyfrować modelu). Z minusów to obudowa typu piekarnik.

W sumie to nie mogę polecić żadnego z powyższych, wysłałem tylko alternatywę. Żeby zaraz nie było że komuś wciskam kompa z i7 4gen za 1800zł :D

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Właściwie nie ma tu niczego czego nie mogłbyś sam wycenić na alle/olx no ale dobra leicmy.

 

cep ~150zł (z chłodziwem niech 200)

mobo ~70zł

rx 570  (o ile jest rzeczywiście na gwarancji) max 500.

ram -100

HDD - 80

SSD - 100

PSU z budą 100.

 

Całość ~1150zł

 

Nie wiem jaka to karta wifi ale jeśli pendrive z N to cena złomu.

Nie wnikam tez w to czy jest legalny system czy nie bo to zmienia trochę postać rzeczy.

 

Btw. może i właściciel nie chce za to zbyt wygórowanej kwoty jednak jest jak zawsze jedno ale, 

Martwa platforma z 4 gołymi rdzeniami, która już dziś będzie kulała w najnowszych gierkach - a możliwości na update marne i nieopłacalne.

Aczkolwiek jak kasa jest jaka jest, i nie zapowiada się na przypływ - temat do zastanowienia.

E:literówka

 

@up

(nie potrafię rozszyfrować modelu).
 , stary BQ z czterema liniami +12V, 

No ale faktycznie CPU lepszy, na budę nie patrz za 100zł wyrwiesz coś porządniejszego w używce, tyle że zbliżamy się już do 2k a tam czeka na nas b450,  ;)

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...