Skocz do zawartości

Procesor i płyta do komputera do salonu.


Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc w doborze tych podzespołów.

Pierwszy zestaw to nowy Ryzen 3 3200G z płytą Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI, cena ok 980zł

Drugi zestaw to używka I3 8100 i nowa płyta Gigabyte B360N WIFI, cena ok 750.

 

Płyta koniecznie miniITX i z dwoma wyjściami HDMI lub jednym HDMI i jednym Displayport.

Pytanie czy grafika zintegrowana w tych procesorach da radę wyświetlić płynnie filmy w 4K na YT, Netflix czy MKV?

Link to post
Share on other sites

Proponowałbym poczekać jeszcze około miesiąca, max dwóch, bo za rogiem czai się premiera nowych APU od AMD (Renoir), opartych o architektura Zen2.

 

Sama Integra będzie praktycznie podobna do tego, co jest teraz, ale po stronie Cpu zapowiada się spory skok wydajnościowy (sama fakt wprowadzenia 6 i 8 rdzeni do APU).

 

W cenie tego 8100 powinieneś bez problemu dostać R3 4200G.

Link to post
Share on other sites

8100 jest za 310zł używka, a 3200G używek brak, nówki są jedynie w okolicach 400zł.

Ceny 4200G jeszcze nie ustalono i tak naprawdę ciężko powiedzieć ile będą kosztować.

Z nowymi ryzenami znów będzie problem z płytami głównymi, trzeba będzie czekać na nowe lub aktualizacje BIOSu, nie wiadomo jak długo i jak będzie to działać.

Przykład płyt B450 i B350 że zbyt małą pamięcią flash przez co bios jest okrojony i coldbootów z ryzenami trzeciej generacji.

 

Co zaś się tyczy tych zintegrowanych grafik i płynnego odtwarzania.

Dają radę bez problemu czy nie bardzo?

 

Link to post
Share on other sites

Akurat na konsolach słabo się znam, ale nie lepiej kupić PS4 w tym celu? Jak wymieniałem sprzęt w zeszłym roku to sobie na tym śmigałem i całkiem sprawnie działało, myślę że do Netflixa i filmów to może być lepszy wybór. Ewentualnie Xbox.

Link to post
Share on other sites

PS4 posiadam, ale komp też jest potrzebny.

PS4 nie puszcza dźwięku DTS, nie ma dwóch wyjść HDMI, nie zainstaluję kodi ani nie obejrzę eleven czy Vectry on-line i nie zainstaluję żadnego blokera reklam.

 

Dzięki za sugestie, ale temat dotyczy wydajności zintegrowanych grafik we wspomnianych procesorach i prosiłabym aby na tym się skupić.

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Spoko.

Ta płyta którą podałaś wyświetla przez HDMI 4K ale w 30Hz, więc ja bym szukał płyty z DP raczej bo tam nie powinno być problemu.

Co do wydajności integry to AMD oczywiście wygrywa, ale widywałem tematy gdzie ludziom zacinał YT w 4K na  niektórych przeglądarkach, Intel jest chyba bardziej stabilny pod tym względem a filmy na pewno odtworzy bez problemu.

Link to post
Share on other sites

 Pytanie czy grafika zintegrowana w tych procesorach da radę wyświetlić płynnie filmy w 4K na YT, Netflix czy MKV?

Kup sobie do tego smartTV. Szczególnie do Netflixa.

 

Jeśli chodzi o PC pod TV to poczekałbym na Ryzena 4000. Wydasz więcej ale też wiecej dostaniesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Kup sobie do tego smartTV. Szczególnie do Netflixa.

 

Jeśli chodzi o PC pod TV to poczekałbym na Ryzena 4000. Wydasz więcej ale też wiecej dostaniesz.

Prosiłem by skupić się na temacie, więc za takie rady dziękuję.

Nie chcę SmartTV, dongli czy innych cudów.

SmartTV nie podłączę do projektora.

 

Nie potrzebuję też więcej, ma odtwarzać płynnie 4k i to mi wystarczy.

 

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites

Weź 3400G, lepiej mieć lekki zapas. 4k spokojnie pójdzie z filmami. Z tego co się orientuje to powinno pójść 4k wraz 10bit i chyba HDR jak by co. Ciężko o jakiekolwiek info. Całość powinien ogarnąć procek więc HDMI 2 w płycie nie potrzebne. 

 

Ja osobiście nie mam ale zbierałem swego czasu info pod miniPC właśnie aby wszystko ogarnął. 

 

 

PS to tak trochę teoretycznie z doświadczeń z zagranicznych forum. 

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Kupiłem tego I3 8100, z przesyłką za niecałe 220zł.

Pytanie teraz co do płyty.

Chciałem brać tego Gigabyte B360N WIFI, bo ma akurat dwa wyjścia HDMI lecz kolega @Mst74 zwrócił słuszna uwagę, że po HDMI leci 4K, ale tylko w 30Hz.

Znalazłem płytę ASRock B365M-ITX/ac z jednym HDMI i jednym DisplayPort.

Czy ktoś jest na tyle obeznany, by stwierdzić która lepsza?

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...
To później daj znać jak chodzi. Włącznie z filmami bd 1:1 razem z menu
 
Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka
Trochę późno ale jednak.
Z filmami na BD nie ma problemów, działają płynnie. 4K60Hz leci tylko przez dp jednak na telewizor puszczam sygnał 1080p ale 120Hz dużo lepsza płynność obrazu.
Przez HDMI puszczam sygnał na projektor 1080p60Hz.
Z niektórymi filmami MKV przy bardzo wysokim bitrate i hdr niestety jest problem, niekiedy rozjeżdża się dźwięk z obrazem ale bardziej wydaje mi się, że to wina playera na którym odtwarzam film.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...