Skocz do zawartości

Montaż coolera na płycie głównej HP EliteDesk 800 G1 SFF w innej obudowie


Recommended Posts

Dzień dobry, cześć.

 

Z góry przepraszam za ewentualne powielanie tematu, ale nie udało mi się znaleźć na forum niczego podobnego. Ostatnio wszedłem w posiadanie HP EliteDesk 800 G1 SFF, do którego postanowiłem włożyć grafikę slim profile i zrobić z niego takiego a la gamingowego peceta. Niestety wbudowany zasilacz to tylko 240W, więc nie chcąc ryzykować przeciążenia pomyślałem, że przełożę płytę główną do innej obudowy, co rozwiąże problem zbyt słabego zasilacza i braku miejsca na pełnowymiarowe GPU. Tu pojawia się problem - otwory montażowe stockowego chłodzenia mają nietypowy wymiar (100mm x 75mm), ponadto wymagają otworów również w obudowie (łączą chłodzenie z płytą i obudową). I właśnie nie bardzo wiem co teraz. W obudowie, którą trochę zbyt pochopnie już zamówiłem, oczywiście nie ma otworów na te śruby. Gdyby rozstaw miał 75x75 podobno wtedy powinien pasować zwykły cooler Intela do tego socketu (1150). Czy istnieją jakieś "przelotki" mocowane do płyty na kołki, do których potem można zamontować chłodzenie o wymiarze właśnie 75x75? Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

https://archiwum.allegro.pl/oferta/plyta-glowna-hp-elitedesk-800-g1-sff-lga1150-i7819607681.html

 

To dokładnie taka płyta. Gdyby nie ten nietypowy rozstaw mocowań chłodzenia powinno się udać, tak myślę. Ale jeśli nie da się w żaden sposób tego obejść to trudno.

 

Procesor to i5 4590. Właśnie najpierw chciałem tylko dokupić grafikę i tyle, ale zdania są podzielone - jedni twierdzą że 240w wystarczy aż nadto, inni że to spore ryzyko.

Link to post
Share on other sites

https://www.eromman.com/images/detailed/255/HP_ProDesk_600_EliteDesk_800_G1_SFF_CPU_Cooler_Fan_with_Heatsink_711578-001__Refurbished_.jpg

 

Mam stockowe chłodzenie, praktycznie identyczne jak to na zdjęciu powyżej. Obawiam się tylko, że tych śrub ze sprężynami nie uda się usunąć nie niszcząc ich. Jeśli nie ma innej opcji mogę spróbować jakoś je porozginać i na siłę wyjąć. Tylko czy wtedy do otworów w tych łapkach i w płycie głównej będą pasowały np. takie kołki montażowe?

 

https://allegro.pl/oferta/kolki-coolera-intel-775-1155-1156-1150-2011-9439621229


Problem rozwiązany - kupiłem nowe chłodzenie i przykleiłem do płyty na kropelkę. Na razie działa. Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...