Skocz do zawartości

Windows 10 vs Windows 7


Recommended Posts

Mam pytanko bo będę miał niedługo formata kompa po 5 latach od zakupu ,więc i tak dawał rade Windows 7 , ale kilka gier i pewnie będzie ich więcej bedzie potrzebowała tylko Windowsa 10 do odpalenia, a chciałem sobie kupić Forze Horizon :) I tu pada pytanie - czy Windows 10 jest lepszy od 7 , mało ma ścinek,jakichś problemów z programami, jak z szybkością dzialania , czy nie ma problemu z grami na 10 ? Ogólnie jakie są wasze doświadczenia z 10 i jezeli moglibyście porównać ją z 7 ;)

Link to post
Share on other sites

Tez od dluzszego czasu jade na "siodemce" a przed przesiadka na 10 powstrzymuje mnie fakt ze aktualizacje wypuszczane co jakis czas powoduja roznorakie problemy.Ostatnio glosno bylo na temat niedzialajacych drukarek :)

Co gorsza aktualizacji tych nie mozna wylaczyc tylko opoznic - przynajmniej tak jest w wersji Windows Home (wersja Pro kosztuje niecale 1000 zl).

Wiadomo ze kiedys wiekszosc programow straci wsparcie dla Windows 7 i trzeba bedzie sie przesiasc na 10  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Działa to stabilnie nie ma żadnych problemów z aktualizacjami jakoś robię wszystkie z automatu i nic złego mnie nie spotkało z tego powodu.

 

Sam os działa poprawnie fakt byky z nim jaja ale to na początku i przez pierwsze kilka poprawek w tedy to faktycznie nie działała część programów, gry czy sprzęt. Ale to odległe czasy.

 

Jak masz W7 oryginalny i posiadasz naklejkę to robisz normalnie upgrade do w 10 na kluczu z W7.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od kiedy przestałem wgrywać i testować wszystko co się dało pobrać (z różnych stron), przestałem mieć jakieś poważniejsze kłopoty z systemami win8 ,win8,1 i win10. No i przestałem używać programów, które automatycznie "czyszczą" system. Stosuję "dodaj,usuń" a resztę, pozostałości na dysku i rejestr, ręcznie...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo niby gier tych starych, spiraconych z przed 10 lat np. czy wiecej nie ogarnie Win 10 z tego co czytałem.. a programy wszystkie ogarnia czy jakichś nie bierze pod uwagę.. stare gry przez DosBoxa mozna tutaj sobie wgrac i działaja, bo czasem do mnie chrzesniak przychodzi i lubi sobie pograc w stare gierki?

Link to post
Share on other sites
Działa to stabilnie nie ma żadnych problemów z aktualizacjami jakoś robię wszystkie z automatu i nic złego mnie nie spotkało z tego powodu

A innych spotkało i to na tym forum. Choćby ostatni problem z niedziałającą drukarką.

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites

Mam laptopa z win 10 i win 7. Oba SSD I 16 GB Ram. Ten z win 10 ma ddr4 i ssd m2, stary laptop ma 8 lat ddr3 i sata 2.

 

Zawsze jak mam pracować wybieram tego z win 7 mimo braku FHD co przy biznes planach, ecxelach się przyjade.

 

Nie mogę się przestawić na 10, mimo posiadania od 3 lat jakoś mnie ciagle irytuje .

Ja bym postawił na dwa systemy na dwóch dyskach.

Do 7 może być zwykły hdd toć to stare gry będą. Win 10 bez SSD nie podchodź bo szkoda nerwów

Link to post
Share on other sites

 

 

O ile na SSD nie odczujesz to na HDD mieli jakby chciał odczytać bad sektor .

Chyba że używasz chrome to różnicy nie ma żadnej między 7 a 10 bo software reporter robi swoje :D Ale fakt niezaprzeczalny że 10 sama z siebie lubi przymulić hdd, zwłaszcza starsze od sata III.

Link to post
Share on other sites

No tylko że dyski sata II to mają już przynajmniej te 10 lat i niewiele sprawnych zostało w obiegu, na nich to naprawdę trzeba mieć anielską cierpliwość. System na SSD to jednak całkiem inny komfort użytkowania komputera. Powiedziałbym nawet że SSD to rewolucja w IT na miarę wprowadzenia płyt CD czy wielordzeniowych procesorów. Tym bardziej że teraz co chwilę coś szpera po dysku, czy to win10 czy chrome czy antywirus.

Link to post
Share on other sites

W 2018 roku pisałem w tym poście, że microsofty wyrobią się do 2020 roku z Windowsem 10, 

niestety dalej podtrzymuję zdanie, m.in do dziś wypuszczają chore aktualizacje i testują na swoich "owieczkach".

 

 

Oczywiście nie polecam zwracać szczególnej uwagi na osoby które biją brawo windowsowi 10, a jest ich sporo w sieci, są to w dużym % user'rzy co używają głównie komputera do podstawowych czynności takich jak @poczta, youtube, facebook, zdjęcia, jakiś CS:GO czy LOL itp. Generalnie czym więcej skomplikowanych zadań w systemie robisz, tym bardziej przekonujesz się że dziesiątka jest g*wnem.

 

 

Co do aktualizacji w 10, da się je całkowicie zablokować, potrzebna do tego jest wersja PRO systemu i odpowiednie programy i usługi.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Ja mam w domu 4 komputery, na żadnym nie mam 10-tki. Kiedyś jak była jeszcze darmowa aktualizacja skorzystałem z niej na mało używanym laptopie - dla testów. Po kilku tygodniach wróciłem do siódemki.

 

W pracy od groma komputerów ma 7, są jeszcze nawet te z XP... dlaczego? Ano dlatego, że po prostu działają. Śmieszą mnie te straszenie "uśmiercaniem" starych systemów.

 

- Mam windows 7, niedługo kończy się wsparcie... łojezu... muszę natychmiast kupić nowy system, bo piszą w gazetach, że wsparcia nie będzie, wirusy mnie zaatakują.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

- Mam windows 7, niedługo kończy się wsparcie... łojezu... muszę natychmiast kupić nowy system, bo piszą w gazetach, że wsparcia nie będzie, wirusy mnie zaatakują.
Nic nie musisz kupic wystarczy darmowy upgrade no chyba że się siedzi na piracie. A jak faktycznie w firmie używasz XP czy W7 to faktycznie pogratulować . Sam nie jestem fanem w10 ale do zastosowań domowych wersja home daje rade większych problemów nie odnotowałem. Jak ktoś używa os do profesjonalnie lub profesjonalnie to wypada zainwestować w wersję Pro i będzie. Jak by było dalej wsparcie W7 to dalej bym siedział na nim.
Link to post
Share on other sites

 

 

A jak faktycznie w firmie używasz XP czy W7 to faktycznie pogratulować

Możesz też pogratulować bankom, że wiele bankomatów chodzi na XP. Sam kilka miesięcy temu widziałem restart bankomatu ze znajomym motywem z XP.

 

Na tym polega marketing: system nie wspierany - łojezu, zaraz wybuchnie, trza natychmiast zmienić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Możesz też pogratulować bankom, że wiele bankomatów chodzi na XP. Sam kilka miesięcy temu widziałem restart bankomatu ze znajomym motywem z XP.

 

Na tym polega marketing: system nie wspierany - łojezu, zaraz wybuchnie, trza natychmiast zmienić.

:D proszę przestań bo bzdury piszesz.

Gdzie ty widziałeś XP w bankowości a może to był Windows 95?

 

Urzędy, banki mają cyklicznie aktualizowany system. To samo w korporacje czy duże firmy..

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...