Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Postanowiłem podkręcić swój procesor

Intel I5 4670k

na chipset 1150 Haswell

 

i moje pytania

 

1. Podkręcał ktoś juz ten procesor

2. Czy moje chłodzenie wystarczy według was

3. Jaką paste Termoprzewodzącą polecacie ?

4. Czy funkcja PowerBoost 4.2 Ghz / 4,4Ghz / 4,6Ghz  warto korzystać?

 

 

Chłodzenie to : Chłodzenie CPU Raijintek EreBoss (0P105250)  (link https://www.morele.n...p105250-602806/ )

 

Z tego co pamiętam podkręcałego go do 4.2 Ghz

nie pamiętam ustawień jeśli ktoś posiada ustawienia biosu pod overlocking proszę o wpis

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Podkręcał ktoś juz ten procesor

2. Czy moje chłodzenie wystarczy według was

3. Jaką paste Termoprzewodzącą polecacie ?

4. Czy funkcja PowerBoost 4.2 Ghz / 4,4Ghz / 4,6Ghz warto korzystać?

1. Tak miliony osób na całym świecie :)

2. Tak, pod warunkiem że pasta pod IHS nie wyschła na kamień

3. Na bogato Grizzly Kryonaut, cena/jakość to Arctic MX-4

4. Jeśli to jakieś automatyczne OC to oczywiście że nie, zawyży ci napięcia i rozgrzeje proca bardziej niż powinno. Jak OC to tylko ręczne z poziomu biosu

Link to post
Share on other sites

1. Z forum pytałem osób które posiadały ten procek lub jeszcze go posiadają

2. skalpowanie procesora nie będę wykonywać dość nerwowa robota jak dla mnie , a procesor przy obciążeniu 80-100% to 50-56 Stopni

3.No też słyszałem obecnie mam jakąś paste za około 20złociszy

4.Automatyczny ale z pokładu biosu mam to samo , program producenta F-Stream Asrock oglądałem kilka filmików

Powiedz mi czy OCC przed podkręcaniem ma sens i sprawdzenie czy pasta nadaje się czy odrazu zamawiać Grizzly Kryonaut

Link to post
Share on other sites

Jak nie kręcisz dla sportu a brakuje ci mocy w nowszych grach to zbieraj na xeon/i7 - obecnie 4 gołe rdzenie to mało. Pomyśl o sprzedaży i5 i przesiadce, w nowszych grach i sieciówkach typu warzone da ci to zdecydowanie więcej.

Zobacz jaka jest różnica pomiędzy procesorem 4 rdzeniowym a 4 rdzeniowym i 8 wątkowym.

 

https://www.youtube.com/watch?v=a1W-Z3A7K90

Link to post
Share on other sites

Jak nie kręcisz dla sportu a brakuje ci mocy w nowszych grach to zbieraj na xeon/i7 - obecnie 4 gołe rdzenie to mało. Pomyśl o sprzedaży i5 i przesiadce, w nowszych grach i sieciówkach typu warzone da ci to zdecydowanie więcej.

Zobacz jaka jest różnica pomiędzy procesorem 4 rdzeniowym a 4 rdzeniowym i 8 wątkowym.

 

https://www.youtube.com/watch?v=a1W-Z3A7K90

Więc jaki procesor z serii i7 polecasz nie mam funduszu na lepszy procesor , upgrade przydał by się wiadome ale bardziej chyba grafika posiadam jak widać GTX 770 co w wielu grach jest pod rekomendacją GTX 760/660 ale nie gram w nowsze gry tylko w gry online moja zabawa polega bardziej na odpalaniu wiele kont w grach sieciowych , wiem i5 to nie jest to o czym marze obecnie i przydała by się jednostka i7 z racji bardziej złożonych obliczeń a gdy kupywałem sprzęt nie sądziłem ze będę się bawił w wiele kont , bardziej potrzebuje więcej rdzeni mocniejszą jednostkę lub podbicie rdzeni po przez podkręcanie dlatego przemyślałem zakup i5 z K na koncu

 

 

Spokojnie możesz go kręcić. Jak masz taką możliwość to ustaw mu na sztywno 1,25V i potestuj na jakim mnożniku jest stabilnie. Pilnuj temperatury żeby nie przekraczać 85st.

Kręcić kręcić może zrobić jednak test i sprawdzisz co i jak bo pisze Ci obecnie z odpaleniem wielu kont i obciązeniem procesora nie przez program a przez moje wykorzystanie w grach z informacji google jakie dostarcza to :

 

Core i5-4670K   

Idle Temp28 to 35°C 

Max Temp : 72°C

 

moje obecne temperatury to

 

idle temp : 35°C

max temp : oscyluje w granicach 60°C

 

nie mam pojęcia czemu w biosie w idle mam wiecej a z koleji °C w stresie są niższe , nie mam za dobrej pasty wymieniana była nie dawno

 

z CPU-Z wynika ze 3787.75 Mhz czyli boostuje do 3.8Ghz z 3.4Ghz owe działanie na biosie mogę wykonać do 4.2Ghz przy booscie , bo kręcenie na sztywno nie wiem czy jest sensowne , czy w takim przypadku ustawiać na sztywno 1,25V ,

czyli ustawiam 4.2Ghz lub 4.4Ghz daje wszystko w Auto , i nic nie grzebie dalej , muszę przeszukać internety w celu znalezienia jakiś konkretnych ustawień czy jednak na szytywno jest o wiele lepiej z tymi Haswell były cyrki , niektórym nie szło 4.2Ghz wykręcić , skalpowanie to koszt 150/200zł +/-  a dołożyć tyle i sprzedać i5tke ową nie wiem czy też znajdę coś. wole na razie go podkręcić , co do chłodzenia wporządku ? z tego co sie orientuje to maksymalne 1.3V moge ustawić dalej to już chłodzenie wodne

 

 

 

 

 

chyba OCC przed tym warto zrobić zrobie wam raport tylko ile czasu testować proszę o odpowiedz :D

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

 

 

Max Temp : 72°C

Tylko że to jest Tcase, programy odczytują Tjunction który jest znacznie wyższy. Poniżej 80 stopni nie ma się czego obawiać, 85 moim zdaniem to górna granica, powyżej 95 bodajże procesor zaczyna automatycznie obniżać taktowanie i/lub napięcie żeby się nie spalić

 

 

bo kręcenie na sztywno nie wiem czy jest sensowne , czy w takim przypadku ustawiać na sztywno 1,25V

Zaproponowałem 1,25 na sztywno bo:

1) na sztywno masz kontrolę nad napięciem i pewność że płyta nie dowali np. 1,4 albo wyżej jak to bywa przy offsecie

2) możesz sobie na spokojnie poszukać stabilnego mnożnika

3) 1,3 jest max dopuszczalną wartością dla Haswelli ale mowa raczej o chłodzeniu wodnym. Na dobrym powietrznym chłodzeniu (które masz) temperatury powinny być jeszcze w normie przy 1,25

 

Jak już będziesz wiedział na co stać procesor to wtedy można się pobawić z offsetem, LLC, oszczędzaniem energii itd. Średnia sztuka powinna zrobić 44x na 1,25V. Uncore / cache czy jak to się tam nazywa na asrocku zostaw na auto / default.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...