Skocz do zawartości

Rx570 streaming i ewentualna wymiana


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Niedawno zakupiłem po wielu godzinach spędzonych na forach i testach drugi monitor w rozdzielczości 2k. Tak, wiem, taka rozdzielczość to overkill dla tej karty, ale miałem cichą nadzieję, ze gier mniej wymagających starczy. okazało się jednak, że grając w Apexa (2560X1440) i mając odpalony stream na drugim monitorze gra nie utrzymuje tych 75 klatek na ustawieniach niskich.

 

Czy to jest normalne dla tej karty? Temperatury są w porządku podczas grania użycie karty 100% a procka około 70.

 

I tutaj dochodzimy do drugiego pytania. Jaka kartę polecacie do dwóch monitorów powiedzmy w granicach 1500zł + sprzedaż tej karty co mam. Miło by było gdyby sklep oferował raty zero procent.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim czytającym miłego dnia/nocy.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz streamować to tylko Nvidia Turing wyłączając GTX 1650, a jaki model to już wiadomo po budżecie. RTX 2060 jeśli możliwe. 

 

I nie oglądaj własnego streamu, a zarazem wyłącz podgląd. 

Podgląd drugiego streamu, aż tak mocno obciąża kartę graficzną? A jakiś konkretny model RTX 2060? Które są najlepsze pod względem temp. ?

Link to post
Share on other sites

2060 w dobrych wersjach chłodzenia są nieopłacalne niestety. Np wersje Gaming od MSI czy Gigabyte, albo Aorus, lub Asus ROG Strix. Za ich cenę tylko 5700 lub XT, które są wydajniejsze choć nie wiem jak z kwestią streamingu.

 

Niższy turing to 1660Ti i tutaj znowu, jak chcesz kupować taką kartę za 1500zł to się w ogóle nie opłaca ta karta.

 

Codo fpsów, zyskałbyś gdybyś podkręcił procesor i ram do 3600mhz.

 

Sprawdziłem ceny. Taki Asus ROG 2060 STrix 1900zł.

 

A sporo wydajniejszy MSI Gaming X 5700 1750zł i na dodatek jest możliwość zmodowania na XT.

 

PS odczytaj prywatną wiadomość.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Niedawno zakupiłem po wielu godzinach spędzonych na forach i testach drugi monitor w rozdzielczości 2k. Tak, wiem, taka rozdzielczość to overkill dla tej karty, ale miałem cichą nadzieję, ze gier mniej wymagających starczy. okazało się jednak, że grając w Apexa (2560X1440) i mając odpalony stream na drugim monitorze gra nie utrzymuje tych 75 klatek na ustawieniach niskich.

 

Czy to jest normalne dla tej karty? Temperatury są w porządku podczas grania użycie karty 100% a procka około 70.

 

I tutaj dochodzimy do drugiego pytania. Jaka kartę polecacie do dwóch monitorów powiedzmy w granicach 1500zł + sprzedaż tej karty co mam. Miło by było gdyby sklep oferował raty zero procent.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim czytającym miłego dnia/nocy.

Niech Kamil369 gada takie głupoty że sie tego czytać nie da. Daje ci rady nie zadając podstawowego pytanie. Jakiego programu używasz do streama.

 

Kolejna sprawa jest taka że sumaryczne obciążenie rdzeni niewiele mówi. Ważne są obciążenia poszczególnych rdzeni.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

 

Sprawdziłem ceny. Taki Asus ROG 2060 STrix 1900zł.

 

 

PS odczytaj prywatną wiadomość.

A co, chcesz mu swoją opchnąć?  :D

Spokojnie można kupić 2060 w dobrej wersji w okolicach 1500 zł, jest sporo prawie nowych kart na Allegro oraz oferty outletów, na Allegro dużo tego X-kom wystawia, a Morele mają własny outlet na stronie sklepu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niech Kamil369 gada takie głupoty że sie tego czytać nie da. Daje ci rady nie zadając podstawowego pytanie. Jakiego programu używasz do streama.

 

Kolejna sprawa jest taka że sumaryczne obciążenie rdzeni niewiele mówi. Ważne są obciążenia poszczególnych rdzeni.

Oj ciekawy jestem jakie ma to znaczenie jaki program wybrał oprócz niewielkiego dodatkowego obciążenia procesora w przypadku tych bardziej zasobożernych. Na setupie pojedynczy komputer i tak najlepiej korzystać z kodowania nvenc, które jest dużo bardziej wydajne w Turingach niż w poprzednich generacjach. No chyba, że dysponuje się takim Ryzenem 3900x, albo i9.

 

Niestety nie jest tak, że jak gra działa dobrze na 4 rdzeniach, a procesor ma jeszcze 2 w zanadrzu to nie będzie żadnych strat przy streamowaniu CPU x264. Właściwie to na 6-rdzeniowych procesorach straty są jeszcze duże, a np. 6wątkowy i5 8400 już całkiem cierpi. Może w zależności od gry lepiej ogólnie wyjdziesz na x264 przy conajmniej R5 3600, ale nvenc po prostu działa zawsze tak samo dobrze i nie musisz mieć wolnych zasobów, a przy maksymalnym bitrate Twitcha nie odróżnisz od kodowania cpu, a nawet podobno dynamiczne sceny wyglądają lepiej.

 

Podgląd drugiego streamu, aż tak mocno obciąża kartę graficzną?

 

No tak. Trochę obciąża. Sprawdź sobie jak bardzo, ale strzelam, że może ci nawet kilkanaście procent fpsów zżerać. Źródło własne eksperymenty. Odpal sobie stream na smartfonie żeby zobaczyć czy się nie tnie.

 

 @mbe13. 

 

Kamil369 gada takie głupoty że sie tego czytać nie da

Bardzo wysoki poziom dyskusji doprawdy. Jak jesteś taki leniwy, że Ci się nie chce napisać dlaczego się mylę to lepiej nie denerwuj ludzi. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...