Skocz do zawartości

Laptop do montażu wideo


Recommended Posts

Cześć,

 

Czy możecie polecić mi jakiegoś lapka do montażu wideo?

 

Moje kryteria:

coś do około 1000 EUR (4k-5k PLN).

Ekran 14 do 16 cali.

W miarę wytrzymały, dobre głośniki, przynajmniej 3 porty usb.

Nowy laptop, bez dokupowania dodatkowych komponentów.

 

Nie będą to filmy 4k. Mam w planach też używać go do grania w Simsy 4 i to w sumie wszystko, do czego będę go używać :)

 

Mam w tej chwili jakiegoś cieniasa Lenovo i trochę zraziłam się do tej firmy, bo gniazdo ładowania się stopiło. Chcę sprzęt, który będzie niezawodny, nawet jeżeli będzie kosztować trochę więcej.

 

Myślałam o MacBook Pro, ale zniechęca mnie fakt dokupowania przełączek, nowej myszki, itp.

 

Dzięki za polecenia :)


Czy taki laptop się nada?

https://fr-store.acer.com/conceptd-3-ordinateur-portable-cn315-71-blanc

czy mogę wyrwać coś tańszego/lepszego?

Edytowane przez jolalojalna
Link to post
Share on other sites

Do obróbki wideo przydałoby się mieć jakieś bardziej wydajne chłodzenie, bo w tym laptopie to będzie jeden wielki piekarnik. i7+1650 w tak małej obudowie - no nie jest to za dobre połączenie. Laptopy o wyglądzie gamingowym odpowiadają? Bo jeśli tak, to ja mogę polecić Legiona od Lenovo. Wiem, że masz uraz, ale to jest udana seria, która właśnie ma bardzo fajny system chłodzenia oraz dobrą matrycę ips, która się przyda pod filmy. Nawet jestem wstanie wywnioskować dlaczego stopiło Ci się usb :D obróbka wideo > cienka obudowa/liche chłodzenie = wysokie temp :) 

Link to post
Share on other sites

Hej,

To co wyróżnia tego ACER'a to jest matryca. Duże pokrycie palet i niski błąd odwzorowania kolorów jest raczej nie do uzyskania w tej cenie. To może być atut przy montażu.

 

Wciąż zgoda, że może brakować mu ramu czy dysku. Nie wiem jak będzie się sprawować pod dłuższym obciążeniem.

 

Ja bym go jednak nie skreślał.

Edytowane przez Rolego89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...