Skocz do zawartości

Monitor do gier (i sporadycznie do filmów) za ok. 2k


Recommended Posts

Cześć.
Planuje za jakiś czas zakup monitora i chciałbym prosić o poradę. Poniżej specyfikacja i kilka słów o moich wymaganiach, by ułatwić pomoc.


GPU: GTX 1080 Ti

Cena: +/- 2000 zł - Minus to chętnie, a plus jeśli naprawdę warto dopłacić. smile.gif

Przeznaczenie: gry i sporadyczne oglądanie filmów

Przekątna matrycy: 27''+

Rozdzielczość: min. 2560x1440

Format obrazu: Może być 16:9, może być ultrapanoramiczny.

Częstotliwość odświeżania: 120Hz+

Czas reakcji: Wiele osób uważa, że 1ms to niewymierna informacja dla konsumenta, więc powiem inaczej: możliwie najszybsza.

Technologia synchronizacji: tak, kompatybilna z moją grafiką

HDR: tak - Obawiam się, że może mi się dostać po głowie, bo na HDR to trzeba pewnie z tysiąc nitów czy inne jednostki luminacji i o wiele droższy monitor. Ja nie wiem, ale nigdy z HDR nie miałem do czynienia i chciałbym poczuć chociaż tego namiastkę.

Technologia ochrony oczu: Od lat korzystam z monitorów, które posiadają np. Flicker Free, więc nie wiem lub może nie pamiętam, jak to jest nie mieć wyświetlacza bez tego udogodnienia. Ludzie piszą, że bez tego znacznie szybciej męczą się im oczy, więc chyba lepiej, żeby było. Zresztą nie sądzę, aby monitor w tym przedziale cenowym czegoś takiego nie miał.

Kolory: Może to zabrzmieć infantylnie i wołać o doprecyzowanie, ale chciałbym, żeby były po prostu fantastyczne. bigsmile.gif

Kąty widzenia: możliwie szerokie

Regulacja pozycji: przynajmniej Tilt

Typ ekranu: Może być płaski, może być zakrzywiony.

Wygląd i design: Powiedzmy, że bardziej interesuje mnie to, co wyświetli.

Dodatki, bajery: Wieszak na słuchawki, TV, głośniki, hub USB, ekspres do kawy, organizer kabli, kamerka, ABS, ledy czy pilot - to jest mi obojętne.

Potencjalny kandydat: LG 27GL850-B NanoIPS HDR10 (za niecałe 2000 zł w outlecie oleole), Aorus CV27Q (odnowiony, outlet z moreli za jakieś 1700) lub AOC AGON AG273QCX

 

Pytania:

1. Czy jeśli monitor jest kompatybilny z G-sync, to razem z technologią obsłuży HDR czy tylko na Freesyncu?

2. Czy HDR przy oświetleniu 350-400 rzeczywiście daje jakieś dobre wrażenie czy tutaj w ogóle nie opłaca się na to zwracać uwagi?

3. O co chodzi z tym, że np. do 120Hz jest głębia 10 bitów, a powyżej - już tylko 8?

 

Kilka słów ode mnie: Najważniejsze rzeczy w odpowiedniej kolejności to min. 1440p, 120Hz+, kolory, synchronizacja klatek, HDR. Gra, w którą gram najwięcej to... [fanfary] Minecraft. Dokładniej są to minigry PvP, dlatego zależy mi na szybkim poruszaniu się myszą bez rozrywania obrazu. Poza tym sporo też gram w Wiedźmina 3 i gry horror, gdzie najbardziej wymagającymi tytułami u mnie do tej pory są The Beast Inside (chociaż ta jest kiepsko zoptymalizowana) i - powiedzmy - SOMA.
 

Z góry dziękuję. Wiem, że dużo tekstu, ale chcę po prostu ułatwić pomoc tym, którzy się na nią zdecydowali, za co jestem wdzięczny.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...