Skocz do zawartości

Nowy monitor, zielona poświata


Recommended Posts

Witam,

 

zakupiłem dzisiaj monitor model Samsung S24F356FHUX [https://www.x-kom.pl/p/359873-monitor-led-24-samsung-s24f356fhux.html], po podłączeniu okazuje się że przy wyświetlaniu czarnego obrazu widać zieloną poświatę, widać ją na lewym boku, ale najbardziej widoczna jest na środku na dole (dołączam zdjęcia). Czy w tym modelu to standard? Powinienem to reklamować? Dodam że jest to irytujące, tym bardziej że jest to nowy monitor, mam też LG 23MP65HQ od ponad 6 lat i do tej pory żadnych poświat na nim nie widać.

 

Zdjęcia:



Edytowane przez Dominius
Link to post
Share on other sites

Typowy backlite bleeding. Niestety typowa przypadłość współczesnych monitorów. Nie jest to podstawą do reklamacji, ale jak kupowałeś online możesz zwrócić i brać inny egzemplarz, ale szanse że będzie podobnie są duże.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Typowy backlite bleeding. Niestety typowa przypadłość współczesnych monitorów. Nie jest to podstawą do reklamacji, ale jak kupowałeś online możesz zwrócić i brać inny egzemplarz, ale szanse że będzie podobnie są duże.

 

Myślisz że przyjmą zwrot jeśli poodklejałem folijki z monitora? 

Link to post
Share on other sites

E tam, mój Nec ma lekkiego bleeda i jednego deadpixela. Kupno monitora to loteria, niezależnie od firmy. nawet w profesjonalnych Eizo trafiają się trefne sztuki i pewne firmy oferują selekty bez wad, oczywiście za odpowiednia dopłatą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

po podłączeniu okazuje się że przy wyświetlaniu czarnego obrazu widać zieloną poświatę,
 

 

a powiedz mi czego spodziewałeś się po monitorze w cenie kiepskich słuchawek na przykład ... jakości EIZO czy NECa (?)

 

ps.

 

ipeesy tak mają - niestety bylejakość produktów widać coraz częściej

Link to post
Share on other sites

 

 

a powiedz mi czego spodziewałeś się po monitorze w cenie kiepskich słuchawek na przykład ... jakości EIZO czy NECa (?)

 

ps.

 

ipeesy tak mają - niestety bylejakość produktów widać coraz częściej

 

 

Rozumiem że jaśnie pan kupuje tylko najdroższe sprzęty, ale niech jaśnie pan przyjmie do wiadomości że nie każdego na to stać. A kupując nowy sprzęt oczekuje że będzie on działał sprawne, mam rozumieć że sprzęty poniżej pewnego progu cenowego nawet nowe powinny działać wadliwie, tak?

Link to post
Share on other sites

Żaden konsument nie chciałby kupić sprzętu z defektami. Ale producenci monitorów są cwani i porobili sobie normy, że np. monitor może mieć tyle i tyle deadpixeli albo hotpixeli. Do tego bleeding nie jest uważany za wadę. I te babole nie są podstawą do reklamacji. Niestety, jedyne co można robić to kupować online i wymieniać monitor jak wady będą duże.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...