Skocz do zawartości

TP link router / Most


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PoszukiwaczPL,

Recommended Posts

Czesc, chcialbym zapytac sie was czy ponizsza konfiguracja jest prawidlowa,

Chcialbym u siebie w pokoju postawic router i skonfigurowac go jako most tak aby laczyl sie z glownym routerem dostarczajacym internet. Chcialbym laczyc sie PC z routerem(most) po kablu.

Router glowny: BT Home hub 5 type a 

Router most: TP link archer c6

Czy ta konfiguracja z tym sprzetem jest mozliwa?

PS.

Sorry za ortografie ale pisze z pc bez polskiego jezyka.

Z gory dzieki za wszystkie odp.


 

Link to post
Share on other sites

Skoro ma się łączyć po kablu to po co router ???

No chyba że chodzi ci o połączenie - główny router - połączenie po wifi - dodatkowy router - a potem kabel...

Całkowicie nie polecam takiego połączenia - Tylko kabel jeśli to mozliwe.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to drugie rozwiązanie,

Post niejako nieaktualny z racji tego iż mój główny router nie ma funkcji mostu.... router z najniższej polki od BT...

Zrobiłem z tego tp linka AP( kabel na modemie do ethernet, z drugiej strony na AP do WAN portu + na stronie dziecinnie prosta konfiguracja )  i przez pewien moment internet działa fenomenalnie, niestety zaraz dostaje swego rodzaju czkawki w postaci częstego wywalania + inni domownicy skarżą się iż odcina ich od neta / maja słaby internet .... nie wiem co jest nie tak

Może bym zrobił ss wszystkich ważnych stron z ustawień z obu routerow to może byście wy coś zauważyli co to powoduje? ( miałem wcześniej router edimaxa jako AP - ten sam efekt, myślałem że to wina routera ale chyba coś jednak z ustawieniami ....) jeżeli tak proszę o konkretnie jakie strony. 

W PC karta sieciowa to TP Link archer T6E 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Cooger czy podczas tej ręcznej konfiguracji router powinien być ustawiony w trybie AP? Ten router od TP linka ma dwa tryby, routera bezprzewodowego i AP,

W ogóle zastanawiam się czy nie wywalić tego routera od BT i nie zastąpić go tym od TP linka - dalby rade? Zasięgu dużego mieć nie musi, bardzo mały dom, jedynie co to dużo użytkowników - 4 osoby każda z PC, telefon + TV + konsola, wszystko ( prócz jednego PC który jest po kablu) łączy się na wifi.

Dzieki za odp

Link to post
Share on other sites

Aha ok, fakt tutaj nie zadziała ten od TP linka

Ok, spróbuje skonfigurować ręcznie jak dałeś w poście, może to pomoże i przestanie wywalać,

Tak w ogóle to czy AP w jakikolwiek sposób spowalnia/ wpływa na internet pozostałych użytkowników? Mam tu na myśli oczywiście scenariusz gdzie stara sieć od BT modemu dalej jest i się łączą z nią użytkownicy a ja podpinam się do nowej sieci od AP. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Aha okej, ustawie je na jakiś oddalone od siebie na wszelki wypadek :) 

Znalazłem też taki poradnik pod tp linka specjalnie na access pointa:

https://www.tp-link.com/pl/support/faq/417/
 

Dobry poradnik? Tylko troszkę inaczej jak twój Cooger, ale w zasada podobna 

Dzięki Coogar za pomoc :) 

 


Ustawilem kanal na staly, szerokosc na 80 Hz, wlaczylem MIMO - nie wiem co z tych ustawien zadzialalo ale udalo sie, brak zaklocen :)

Dzieki wielkie wszystkim ktorzy pomagali,

Temat do zamkniecia

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...