Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pomoc w doborze ssd i hdd do laptopa.

m.2 ssd hdd 4 tb 1 tb ddr4 64GB 3 tb

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mati90n

mati90n
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 21:02

Witam.

Chciałbym powiększyć sobie przestrzeń na laptopie i z tego powodu mam pytanie jaki mogę dobrać dysk ssd oraz hdd,

Posiadam laptopa MSI GL73 9SE, z dwoma slotami na dysk m.2 ssd, oraz jeden slot na dysk hdd.

Obecnie posiadam 1 dysk SSDPB-S400U-120-80 120.0 GB na którym stoi system, czy zostawić ten dysk z systemem czy może wymienić go na coś innego ?

Na drugi slot chciałem dodać jeszcze jeden ssd 1 TB i myślałem o dysku Silicon Power na slot m.2 z polecanych, ewentualnie może polecicie coś ciekawszego ?

Natomiast nie wiem jaki wybrać dysk na dane, i chciałbym by był co najmniej o pojemności 3 TB.

Na komputerze korzystam głównie z agisoft metaschape, qgis, autocad.

Oczywiście również czasami gram.

ps. jakie dwie kości dać po 32 GB ddr 4, oraz gdzie kupić ? ponieważ agisoft niewyrabia na 16 Gb :(.

Z góry dzięki !

• 0

#2 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1957 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 08:22

Kości pamięci wybierz jakiekolwiek obsługiwane przez laptopa. Jeśli chodzi o SoDimm to nie ma takiego szału jak w zwykłych pamieciach. Z dyskami jest taki sam wybór jak z pamięciami. Są ze 3 modele do wyboru więc kup jakikolwiek. Nie wiem czy znajdziesz dysk 3 TB. Są takie, ale może mieć wysokość 15 mm i nie wiem czy się zmieści do laptopa.  Wybierz w technologii CMR a nie SMR.

Kup najlepiej w sklepie komputerowym z dobrą opinią i który nie robi problemów z gwarancją.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: m.2, ssd, hdd, 4 tb, 1 tb, ddr4, 64GB, 3 tb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych