Skocz do zawartości

Problem z google "Nasze systemy wykryły nietypowy ruch"


Recommended Posts

Cześć,

Kilka dni temu pojawił się u mnie dziwny problem.

 

Co jakiś czas, gdy wpisuje coś w wyszukiwarce google pojawia się komunikat :

"Informacje o tej stronie

Nasze systemy wykryły nietypowy ruch pochodzący z Twojej sieci komputerowej. Ta strona ma na celu sprawdzenie, czy to rzeczywiście Ty wysyłasz żądania, a nie robot. Dlaczego tak się stało?"

 

Poniżej jest jeszcze adres IP, godzina wyszukiwania (2h różnicy) i link do tego, co wpisałem do wyszukiwarki. Jest okienko captcha do zaznaczenia ptaszka, jak to zrobię wyszukiwarka wraca do działania.

 

Dzieje się tak na kompie podłączonym kablem i na jednym z telefonów, kiedy działa na wi-fi. Przez wymuszony homework działa teraz u mnie sporo nowych urządzeń na wi-fi ale nie występuje taki problem. Szukam różnych powodów, do głowy przyszło mi nawet, że od niedawna zacząłem korzystać z Netflixa. Przez ostatnie burze, które nawiedziły moje miasto a akurat nie było mnie w domu- dla spokoju wyłączałem prąd (stara szkoła rodziców:P) może to jest powód, że często resetował się modem/router?

 

Oprócz tego w przeciągu 3 dni, dwa razy podczas przeglądania facebooka nagle wszystko na monitorze zniknęło i pojawiła się kasza/szum/artefakty(taka jak kiedyś w TV wieczorami, kiedy programy już nie działały- tylko, że mniejsze), po 3 sek wszystko wróciło do normy- nie wiem czy to może mieć jakiś związek ale wspominam, bo trochę to dziwne.

 

Korzystam z AVG, robiłem skany Malwarebytes, Rogue Killer, ADWCleaner. Wykryło jakaś wtyczkę z AVG dedykowana do przeglądarki, usunąłem. Oprócz tego conhost.exe, że niby jakiś trojan, usunąłem ale problem niestety nie zniknął.

 

Czytałem jakieś starsze zapytania w necie, ludzie piszą, że po jakimś czasie to samo znika, inni że trzeba się odezwać do dostawy internetu.

 

Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Zapytaj swojego dostawcy internetu. Jeśli to żaden z większych tylko jakiś osiedlowy to dość normalne bo często zmieniają adresy albo gmatwają ustawienia bo inni mają problemy. Jeśli większy dostawca to może być sygnał że dzieje się coś podejrzanego. Zapytaj u źródła. Jeśli niczego nie robili w ostatnim czasie to może być jakiś inny problem. Napisz z jakich urządzeń korzystasz i jakie wiesje oprogramowania masz na tych urzedzeniach. Masz jakieś tv boxy albo inne podobne urządzenia np tv z przestarzałym OS?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Już napisałem do dostawcy, czekam na odpowiedź. Rej-sat, mała osiedlowa firma ale chyba współpracują z Dialogiem. Na Wi-Fi działają dwa telefony, przez konieczność pracy z domu mam 3 laptopy działające na sieci i TV, nie jakiś stary ale z 5 lat ma. IP z tego co kojarzę to stałe. Wczoraj np tylko raz mi się to wyświetliło, nie wiem od czego to zależy.

Edytowane przez tongpo7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...