Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema!
Posiadam Lumixa DMC-G80 chciałbym z niego zrobić kamerkę na streamy. 
W pierwszej kolejności sprawdzałem Tethering ale okazało się że nie ma oprogramowania dla Lumixa G80.

Z tego co się rozglądałem popularnym rozwiązaniem jest urządzenie Elgato Cam Link - https://www.ceneo.pl/74442651#tab=spec

 

W sumie wszystko byłoby spoko ale... skąd ta cena? 600zł? Masakra!

Tutaj pojawia się pytanie czy warto inwestować w takie urządzenie? Skąd tak duża różnica w cenie pomiędzy innymi dostępnymi za 50-70zł? 
https://allegro.pl/oferta/hdmi-usb-video-capture-adapter-1080p-game-grabber-9342766109
https://allegro.pl/oferta/hdmi-karta-przechwytywania-wideo-grabber-usb-2-0-9346773174
 

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że te tanie wynalazki kompresują sygnał, co pomaga przy nagrywaniu (odciąża procesor, bo się po prostu zapisuje skompresowany stream na dysku), ale nie przy transformacji obrazu na potrzeby transmisji (wtedy skompresowany sygnał obciąża procesor, bo trzeba go zdekompresować przed transformacją).

 

Poza tym nieskompresowany pozwala wyciągnąć lepsza jakość. No i jeszcze pytanie, jakie opóźnienie przetwarzania generują te wynalazki, bo może się okazać, że Ci się obraz z dźwiękiem z zewnętrznego mikrofonu całkiem rozjedzie.

 

Elgato (akurat nie jestem pewien tego modelu) nie powinno kompresować. Poza tym nie narzekałbym na cenę Elgato, przy grabberach Magewell to taniocha...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Driveby, w końcu ktoś się wypowiedział w temacie. Mikrofon to nie problem bo mam oddzielnie na XLR. 
Chciałem stworzyć ciekawą scenę czymś lepszym niż webcamem logitecha ale trochę zaskoczyło mnie że trzeba dorzucić 1/5 ceny aparatu do tego :D
Teraz problem jest taki że elgato jest kompletnie wyprzedane w PL...

Link to post
Share on other sites

Właśnie z mikrofonem może być taki problem, że jak grabber zrobi zbyt duże opóźnienie to się rozjedzie obraz z dźwiękiem i trzeba to będzie kompensować. Przy transmisji się da, przy wideokonferencji nie.

 

A co do ceny, to jest bardzo sensowna. Np. na czas pracy zdalnej wziąłem z biura Magewella - robi 2160p60, da się przechwycić obraz 4:4:4, co jest zdecydowanym nadmiarem przy podłączaniu kamery, ma minimalne opóźnienie, ale żeby działać potrzebuje wentylator - tak, grabber usb z wiatraczkiem ;) i kosztuje coś koło 2500 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...