Skocz do zawartości

Recommended Posts

No właśnie bez sensu jest w obecnym miejscu tym bardziej że wyciąga powietrze. Spróbowałbym go zamontować niżej na wysokości grafiki i w odwrotnym kierunku (logiem do zewnątrz). Jeśli otwory się nie zgadzają to spróbuj rozwiercić je jakoś grubszym wkrętem czy coś. Jakaś poprawa już jest, ciekawe czy blue screeny dalej będą występować.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No niestety występują i to nawet bez uruchamiania gry :/

Do tej pory było wszystko OK, ale od wczoraj miałem dwa razy taką samą sytuację podczas przeglądania serwisów streamingowych (HBO GO i Canal+ przez internet). Zaczęło się od zawieszenia się przeglądarki, film ładował się w nieskończoność, nic nie dawała próba zamknięcia okna ani Ctrl Alt Del. Myszka reagowała normalnie, kursos jeździł po ekranie, ale nic nie dało się zrobić. Kiedy w końcu przeglądarka się zamknęła i wydawało się że za chwilę wszystko wróci do normy to wyskoczył Blue Screen:

 

CRITICAL_OBJECT_TERMINATION    0x000000f4    00000000`00000003    fffffa80`0e537b00    fffffa80`0e537de0    fffff800`04156b90                            x64                        D:\DUMP186f.tmp    8    15    7601    934 868 588    2020-08-09 15:53:11   

 

Zrestartowałem komputer i... myślę że to może być ważne: po ponownym uruchomieniu (i potwierdzeniu "uruchom normalnie") nie było ekranu logowania a jedynie czarny ekran z widocznym kursorem myszy. Kursor można było normalnie przesuwać, ale nic poza tym. Odczekałem trochę, nic sie nie dalej nie działo, więc wcisnąłem reset. Za drugiem razem system wstał normalnie.

Tak samo było wczoraj i identycznie sytuacja wyglądała dzisiaj.

Ponownie w logach systemowych nie znalazłem niczego co by mnie mogło naprowadzić, bo jeśli są jakieś błędy (typu wiecznie powtarzający się komunikat o niemożności załadowania sterownika ULCDRHlp.sys) to są one już po Kernel Power. Chyba, że szukam w złym miejscu.

 

Druga dziwna rzecz: już nie pierwszy raz po twardym resecie zdarzyło mi się, że w momencie gdy wyświetlane jest menu, w którym wybrać można tryb uruchomienia systemu po awarii (normalnie, w trybie bezpiecznym itd) przestała mi działać klawiatura. Tzn. działała przez jakieś 2-3 sekundy (celowo sprawdziłem testowo wciskając Num Lock i działał) po czym przestała odpowiadać. Tak się dzieje praktycznie za każdym razem po tego typu restarcie.Na szczęście domyślne ustawienie jest na "uruchom normalnie" bo inaczej musiał bym bardzo szybko wciskać strzałkę żeby zdążyć nim klawiatura wysiądzie. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale chyba nie jest to normalne.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez Tomo21
Link to post
Share on other sites

W tym pliku dump jest  wskazanie na dysk twardy. Konkretnie to wysypuje się krytyczny proces systemowy csrss.exe i jest informacja o błędzie We / Wy. Myślę, że do sprawdzenia czy to na pewno wina dysku, powinieneś zainstalować system na czysto na dysku HDD. Sprawdź jeszcze czy status We / Wy jest OK. Uruchom MSinfo32 i wybierz zakładkę We / WY.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale to chodzi o problem z systemem czy fizycznie z dyskiem? Bo jeśli to drugie to przeinstalowanie systemu raczej nie pomoże i wolałbym tego uniknąć jeśli się da. Sprawdzałem wcześniej dysk różnymi programami, które były w tym wątku podawane i też nie wykryło nic.

Jedyne czego jeszcze nie robiłem to wymiana kabli.

W tym MSinfo jest wszędzie OK.

Link to post
Share on other sites
Jedyne czego jeszcze nie robiłem to wymiana kabli.

No to wiesz co masz robić. Tym bardziej że pisałeś coś o wygiętych końcówkach. Załatw sobie kable kątowe i potestuj. 

 

 

 

Jeśli wszystko będzie OK to kolejno proponuję podmienić kabelki SATA, puścić sfc /scannow w wierszu poleceń na prawach admina i przeskanować ramy memtestem.
  Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zwlekałem z tym długo bo tak jak pisałem, jest to większa operacja (przede wszystkim demontaż karty graficznej i wyciągnięcie jej z obudowy a potem ponowne włożenie - muszę się bardzo nagimnastykować żeby weszła i podobnie żeby ją wyjąć).

Założyłem nowe kable, ale to też nie było łatwe, zapomniałem, że ta sama ścianka, która utrudnia włożenie karty, mocno komplikuje także instalację kabli SATA. Bo tam po prostu nie ma miejsca, porty SATA umieszczone są fatalnie. Te nowe kable mają w dodatku odrobinę dłuższe wtyczki niż stare, więc myślałem że nie dam rady i cała operacja będzie musiała być odwołana.

Na szczęście udało się, chociaż stopień wygięcia nowych kabli (czerwone na zdjęciu) tuż przy wtyczce (od strony płyty) trochę mnie niepokoi:

 

https://www98.zippyshare.com/v/y0mGh9nZ/file.html

 

Niestety nie dało się inaczej, bo sami widzicie ile tam jest (a raczej nie ma) miejsca. Tej blachy nie idzie ruszyć bo jest ona jedną ze ścianek, które trzymają dyski. Czarny kabel to jeden ze starych, których nie wymieniałem (podłączona jest nim nagrywarka).

Kątowe końcówki są od strony dysków i przynajmniej tam nic się nie gnie. Od strony płyty nie dało by się ich założyć bo kąt wygięcia jest nie w tą stronę.

 

sfc /scannow nic nie wykrył.

 

Z powyższych rzeczy pozostaje jeszcze memtest. Pytanie tylko które testy wykonać, bo z tego co widziałem jest w nim mnóstwo opcji?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...