Skocz do zawartości

Zakup laptopa (do 5000zl)


Recommended Posts

Szukam laptopa do 5 tysięcy

Głównie będzie służył do oglądania, ale też do grania, ale nie w wymagające tytuły. Najwyżej jest Assassins Creed Origins.

Najlepiej żeby był bez systemu, 15.6", matowa matryca

Wytypowałam 3 laptopy i teraz szukam opinii o nich.

Acer Nitro 5

Intel Core i7-9750H (6 rdzeni, 12 wątków, 12 MB cache), 16GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce GTX1660 Ti

 

Lenovo Legion Y540

Intel Core i7-9750H (2.60-4.50 GHz, 6 rdzeni, 12 wątków, 12MB cache), 16GB RAM, 960GB SSD, NVIDIA GeForce GTX1650

 

Asus TUF Gaming FX505DU

AMD Ryzen 7 3750H (2.30-4.00 GHz, 4 rdzenie, 8 wątków, 6MB cache), 16GB RAM, 512 GB SSD, 2000 GB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1660Ti

Nie ukrywam, że Asus jest moim faworytem i najbardziej interesują mnie opinie o nim. Jak czytałam testy to pisali, że się mocno grzeje, jednak to może być pojęcie względne. Czytałam też opinie, że się nie opłaca. Jednak chciałabym poznać więcej opinii.

A w Legionie boję się o zawiasy czy zaraz się nie popsują. Mimo wszystko bym chciała żeby to był zakup na lata.

Każda opinia się przyda ;)

Nie pogardzę też innymi propozycjami.

Edytowane przez becia04
Link to post
Share on other sites

Y540 - fajna propozycja z przyjemną matrycą IPS. Ma dość dobre chłodzenie, ale i tak zalecany jest undervolting. Jak masz do wydania 5k to zainteresuj się nowym ryzenem https://www.x-kom.pl/p/566805-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r7-4800h-16gb-1tb-w10-144hz.html - połączenie ryzen 4800+1660ti zapewni ci komfort podczas grania. Jak to asus, też ma tendencję do osiągania wysokich temp :/ 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...