Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do około 800 złotych?


Recommended Posts

Link to post
Share on other sites

Nie będzie - było to już wielokrotnie wałkowane, że karty klasy rx 570/580 nie ogarnicza VRam tylko faktyczna wydajność rdzenia. Mówimy o sprzęcie do grania w 1080p na średnich/niskich (nowsze tytuł). Dobitnie pokazują to testy rx 5500 4 vs 8GB, gdzie zysk z dodatkowych GB jest znikomy.

 

www.techspot.com/amp/review/1961-radeon-rx-5500-4gb-vs-8gb/

 

Pojedyncze tytuły, gdzie jest JAKAKOLWIEK różnica (patrz CoD, RDR2) też tego nie zmieniają bo nie jest to trend a wyjątki.

 

Edit: literówka

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Up - nie neguję Panowie istoty tematu...

 

Natomiast z tego co pamiętam na RX 580 8GB PUSLE w Metro Exodus ilość zużytego vramu na wysokich detalach oscylowała u mnie w granicach ~6GB, a miejscami dobijała do 7.

 

Z tym że na ile alokacja takiej ilości pamięci była niezbędna i jak by rzutowała na ogólną wydajność przy takiej samej tarcie z 4GB - nie wiem.

Link to post
Share on other sites

@up, nie przepraszaj nie ma za co.

 

Własnie dokładnie w 1080p - grało się całkiem przyjemnie, niestety do czasu o czym niżej.

 

Byłem "mały" i nie wiedziałem jeszcze co to input lag, ani tego że WQHD i 144hz to jest must have, 

A już całkowicie moje dzieciństwo zrujnowało zainstalowanie tego szatańskiego programu (nie polecam):

https://www.msi.com/page/afterburner

 

Moje życie legło w gruzach kiedy to okazało się ze taki Exodus lata tylko 50-60fps z dopami do 40.

Potem było już tylko gorzej, nowa grafika, nowy monitor... i ciągły niedosyt, no równa pochyła. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Cześć!

Już jakiś czas posiadam tą kartę. 

https://www.x-kom.pl/p/550226-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-strix-oc-8gb-gddr5.html

Wydajność mnie zadowala, World of Tanks śmiga bez zająknięcia na Ultra (i tak gram na średnich ze względu na przeszkadzające wodotryski).

GTA V pomieszane ustawienia wysokie, bardzo wysokie, ultra, również utrzymuje stabilne 60 FPS. 

Co do wykonania - karta jak karta ;) 

Temperatury i głośność - na początku coś przekombinowałem i zagotowała się do 87 stopni - 100% wentylatorów na karcie (bez OC, możliwe, że to przez to, że zapomniałem włączyć kontrolerem obrotów 3 wentylatorów w obudowie), ale zabawa z krzywą wentylatorów i po dzisiejszej rozgrywce w GTA około 3 godzin, zanotowałem maksymalnie 66 stopni. Więc jest okej ;) 

Poza tym momentem co dobiłem do ponad 80 stopni, karty nie słyszę, w idle tryb pasywny, chłodzenie od procka podczas grania jest głośniejsze ;) 

Jedyny mankament to, diody od zasilania PCI-e święcą się na wyłączonym komputerze, żeby zgasły muszę wyłączyć zasilacz przyciskiem z tyłu. Nie widzę opcji wyłączenia tego, ASUSy podobno tak mają. 

Jeszcze się nie bawiłem OC, nie miałem czasu - na ile można sobie pozwolić?

Jeżeli chodzi o 4GB vs 8GB, bez problemu 5,5 - 6 GB zużywa podczas rozgrywki, więc myślę, że dobrze zrobiłem dopłacając względem 4GB. 

Sterowniki AMD u mnie bez żadnych problemów, ciekawie rozwiązane. 

Podświetlenie loga Strix wyłączyłem od razu programem ASUS Aura - niepotrzebny bajer ;) 

Mam nadzieje, że do końca okresu gwarancyjnego jej wydajność mi wystarczy. Po cichu liczyłem, że w GTA będzie lepiej ale i tak dużo w to nie gram, jestem zadowolony!

Dzięki jeszcze raz za pomoc - pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

Jeżeli chodzi o 4GB vs 8GB, bez problemu 5,5 - 6 GB zużywa podczas rozgrywki, więc myślę, że dobrze zrobiłem dopłacając względem 4GB. 

 

 

gdzie ci te 5,5-6 zużywa? bo na pewno nie  w tych grach co wymieniłeś  :rotfl:

w gta5 gram na max detalach w 1440p i ledwo 5 przekroczyło, a ty na jakimś mixie ustawień w 1080p masz 5.5-6? może z uzyciem normalnego ramu systemowego ci się pokiełbasiło 

a tu masz z WoT-a w 1440p ultra, ledwo do 4200 vram dobija

https://www.youtube.com/watch?v=JBoWJQ7qWwo&feature=youtu.be

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

To jest tak, że gry wczytują więcej tekstur jak mają dostępne więcej Ramu, dlatego jak @usulek ma 8gb to zużycie pamięci jest większe niż 4gb. Przeważnie nie jest to potrzebne do płynnego działania, zwłaszcza w 1080p. Przy 4gb pamięci tekstury zajmują mniej ale częściej muszą się wczytywać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...