Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do około 800 złotych?


Recommended Posts

Witam,

ostatnio znowu padł mi GTX 1050. Tak, znowu artefakty. Wie ktoś może czy to płyta główna lub zasilacz "pali" tą kartę? 

Specyfikacja:

-i5-4590.

ASUS H81m-Plus,

- 12GB RAM,

- BEQuiet Pure Power 11 CM 600w,

- SilentiumPC M35,

- SSD i HDD.

Jak wróci mi z gwarancji, to sprzedaję ją. Ile mógłbym za nią realnie dostać jako nówkę z 2 letnią gwarancją, bez oryginalnego pudełka? 

I teraz co w zamian? Chciałbym tą kartę pod nową platformę z jakimś Ryzenem.

Gram tylko w World of Tanks, ewentualnie GTA V.

Zastanawiam się nad RX 570 8GB od Asusa.

Jest coś lepszego?

Duże jest ryzyko z używanymi kartami? 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupisz kartę używana od osoby z jakąś reputacja i gwarancja udokumentowana dowodem zakupu to raczej powinno być wszystko okej. Ja przykładowo nie pamiętam kiedy kupile nowa kartę. Od jakiś 6 lat jadę na uzywkach a miałem już ich chyba 5 i wszystkie działały jak talala. Wszystkie również odaprzedawalem dalej i negatywnych doświadczeń nie miałem.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up mam tego 1650S Windforce'a i nie mogę go w pełni polecić. W iddlu jest ok, bo karta chodzi pasywnie - ale po przekroczeniu 60C załącza się max rpm żeby schodzić kartę. Wydajność spoko, ale potrzeba MSI Afterburner żeby nie było tego startującego odrzutowca, tyle że wtedy tracimy tryb pasywny. Oczywiście, można ustawić na stałe ciche 40% rpm, które ogarnie temperatury ale bez obciążenia wentyle i tak będą się kręcić.

 

Za niewiele więcej jest Sapphire rx 5500 Pulse, który też ma tryb pasywny a nawet pod pełnym obciążeniem pozostaje cichy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1650S jest minimalnie szybszy od rx 580 8GB oraz pobiera 50% mniej prądu. Rx 590 jest około 8% szybszy od 1650S, ale pobiera jeszcze więcej prądu.

 

Jeżeli grasz w 1080p to 4GB VRam nie stanowi problemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam. 

RX 570 4GB do full HD nie wystarczyłby? Ogólnie wydajność tego badziewia GTX 1050, mnie zadowala.

Gram tylko World of Tanks, czasami GTA V. 

I zastanawiam się czy jest sens tego 1650 Super, który jest droższy. Zaoszczędzone pieniądze bym odkładał na nową platformę. 

Lecą plusy dla Was :)

Link to post
Share on other sites

@UP

spokojnie wystarczy, jak nawet jakąś grę uruchomisz w fhd co wymaga więcej vram (w tej rozdzielczości rzadko która poza 4gb wychodzi) to dasz cienie i aa stopień niżej i będzie git - ja rok czasu siedziałem na 1060tce 3gb i spoko w fhd dawała radę, a to 1 gb vram mniej ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

4GB to mało do niektórych gier. Ja mam RX5500XT 8GB który jest wydajniejszy od konkurentów cenowych (1650S i 590). Mam Gigabyte i też nie polecam bo jest głośny bo ktoś zje.ał krzywa obrotów.

 

1650S jest dobra teraz jeśli nie grasz na max detalach. Jesli szukasz czegoś na dłużej to bierz RX5500XT w wersji 8GB. Wystarczy zobaczyć jak wyglądała rywalizacja 1060 i RX570/580. Na premierę 1060 6GB walczyła z 580 a dziś jest za 570. 1050 jeszcze gorszy zjazd zaliczyła bo dziś potrafi dostać baty od 550.

 

Jak nie zależy ci na Vramie i 4GB czy wystarczą to bierz RX5500XT 4GB. Jest to karta o wydajności 590. Bierze trochę więcej prądu od 1650S ale za to masz pewność dłuższego wsparcia.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

@Mbe u Ciebie siedzi 5500 XT Gigabyte OC (2 wenty) i też jest problem z krzywą wentyli? Ja właśnie zwracam 1650S w tej wersji, dokładnie ze wspomnianego przez Ciebie powodu.

 

Jeździe do mnie Pulse 5500 XT, zobaczymy empirycznie czy jest faktycznie taki miód (28 vs 38 dB względem 1650S Windforce).

 

Nie zgodzę się natomiast z 8 vs 4 GB VRam. Historia Rx 480/580 pokazuje, że ten dodatkowe GB zazwyczaj leżą odłogiem, bo to rdzeń pozostaje wąskim gardłem.

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się natomiast z 8 vs 4 GB VRam. Historia Rx 480/580 pokazuje, że ten dodatkowe GB zazwyczaj leżą odłogiem, bo to rdzeń pozostaje wąskim gardłem.

dokładnie, tu nawet w 1080p na ultra często klęka rdzeń i trza jechać z ust w dół, więc po co pamięć

Link to post
Share on other sites

 

 

Jesli szukasz czegoś na dłużej to bierz RX5500XT w wersji 8GB

Przecież na tej karcie i tak nie pograsz w 1440p czy 4k to po co ci tyle vram? 

 

 

Wystarczy zobaczyć jak wyglądała rywalizacja 1060 i RX570/580. Na premierę 1060 6GB walczyła z 580 a dziś jest za 570.

Wydaje mi się że to raczej kwestia sterowników. Nvidia po prostu szybciej porzuca wsparcie dla starszych serii, teraz ich oczkiem w głowie jest RTX i to na nich skupia się cała uwaga. AMD z drugiej strony może nie mają zbyt dobrych sterowników zaraz po premierze ale z czasem dokładają coraz to nowsze usprawnienia i funkcje nawet dla kilkuletnich Polarisów. 

Link to post
Share on other sites

@Mbe u Ciebie siedzi 5500 XT Gigabyte OC (2 wenty) i też jest problem z krzywą wentyli? Ja właśnie zwracam 1650S w tej wersji, dokładnie ze wspomnianego przez Ciebie powodu.

 

Jeździe do mnie Pulse 5500 XT, zobaczymy empirycznie czy jest faktycznie taki miód (28 vs 38 dB względem 1650S Windforce).

 

Nie zgodzę się natomiast z 8 vs 4 GB VRam. Historia Rx 480/580 pokazuje, że ten dodatkowe GB zazwyczaj leżą odłogiem, bo to rdzeń pozostaje wąskim gardłem.

Powiedz to tym grającym w dooma na 4 GB.

 

Daj znać jakie masz zegary bez OC.

Przecież na tej karcie i tak nie pograsz w 1440p czy 4k to po co ci tyle vram? 

 

 

Wydaje mi się że to raczej kwestia sterowników. Nvidia po prostu szybciej porzuca wsparcie dla starszych serii, teraz ich oczkiem w głowie jest RTX i to na nich skupia się cała uwaga. AMD z drugiej strony może nie mają zbyt dobrych sterowników zaraz po premierze ale z czasem dokładają coraz to nowsze usprawnienia i funkcje nawet dla kilkuletnich Polarisów. 

Nie we wszystko ale pograsz. 

 

 

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

dokładnie, tu nawet w 1080p na ultra często klęka rdzeń i trza jechać z ust w dół, więc po co pamięć

Dla najlepszych tekstur jakie można ustawić,i które nie zabierają z wydajności więcej niż 1 fps,a mają chyba największy wpływ na to jak gra wygląda

Edytowane przez Dominik132
Link to post
Share on other sites

No nie wiem. Miałem przez chwilę RX 580 8GB, wymieniłem się na takiego samego tylko 4GB i różnicy nie widzę. Te pojedyncze gry które brały mi wcześniej ponad 4GB vramu działają z tym samym fps. Tylko tyle że musiałem podkręcić pamięć z 1750 na 2000mhz.

Link to post
Share on other sites

w rdr2 efekt widoczny przy wyższych teksturach i 1080p?  :rotfl:

gram w 1440p i prawie nie ma różnicy między high a v.high

dodatkowo tekstury tylko pożerają vram, na fps mają znikomy wpływ

zresztą kto gra na rx570/580 w rdr2 na high/ultra :E chyba ci co lubią pokaz slajdów

Link to post
Share on other sites

Fakt że do RDR2 rx580 trochę słaby ale jest trochę innych gier gdzie można śmiało włączyć wysokiej jakości tekstury i ten RX wykorzysta te 8GB VRAM dając sobie nieźle radę z  wydajnością (większa ilość VRAM przydatna także przy modach do gier) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

przepraszam za długa nieobecność. Zwrócili mi wlaśnie pieniądze za GTX 1050.

Nadal mam mętlik w głowie.

Radeon RX 570 8GB - da radę w GTA V i WoT?

Radeon RX 580 8GB - warto dopłacać do tego względem RX 570? Budżet jest ważny.

Geforce GTX 1650 Super 4GB - ma GDDR6 zamiast 5, lecz boje się czy za rok nie będzie za mało te 4GB Vramu?

Bardzo proszę o rozjaśnienie tego, jutro bym zamówił.

Dzięki! Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...