Skocz do zawartości

Dwa tablety do pracy i Netflixa


Recommended Posts

Cześć,
Szukam dwóch tabletów do różnych zastosowań. Oba planuję wziąć na firmę (choć przy jednym nadal się nad tym zastanawiam). Na początku wspomnę, że nie mam innych urządzeń od Apple, więc na pewno nie będę korzystać z ich "ekosystemu". Z tego, co widziałem w wielu recenzjach jest to spory minus, ponieważ odchodzi dużo udogodnień typu odpalenie tabletu jako drugi ekran, przenoszenie tekstu, czy włączenie dodatkowych funkcji w niektórych aplikacjach.

1. Tablet do pracy do ok. 3000 zł.
Tablet ma zastąpić laptopa (Surface Laptop 3) w miejscach, gdzie nie ma za bardzo możliwości usiąść z laptopem. Będę na nim obsługiwał jedynie pakiet Microsoft Office 365 i PDFy. Chcę też korzystać z rysika. Chciałbym przekazać klientowi tablet, by ten mógł się zapoznać z dokumentami i ewentualnie rysikiem zaznaczę jakieś ważniejsze fragmenty tekstu. Reszta rzeczy to przeglądanie internetu i obejrzenie czegoś na YT, czy Netfliksie. Jednak raczej od tego mam laptopa i telewizor/monitor.
Może wiecie jak wygląda kompatybilność plików Worda na Windowsie i Androidzie/iPadOS? Chodzi mi o to, czy po przeniesieniu pliku np. z Windowsa do tabletu nie posypie się formatowanie tekstu.
Tutaj raczej wybór jest już w miarę sprecyzowany. Wstępnie nastawiłem się na Samsung Galaxy Tab S6. Obecnie mogę go kupić za ok. 2500 zł. Ma dobre opinie, jest dużo tańszy od iPada Pro. W zestawie jest rysik, ma super ekran i głośniki. Jedyny minus to Android, chociaż tego aż tak mocno się nie obawiam. Pakiet Office zapewne będzie działał dobrze niezależnie od wieku urządzenia. Jest jeszcze iPad Air, niby spoko, ale po zakupie rysika jest już kilkaset złotych droższy od Samsunga. iPad Pro to już dopłata ok. tysiąca złotych i nie ma szans zmieścić się w zakładanym budżecie. iPady wyróżniają się systemem operacyjnym, który deklasuje Androida w tabletach, ale ma to aż tak duże znaczenie przy pisaniu tekstu w Wordzie?

2. Tablet za ok. 1500 zł do typowego domowego użytku. Głównie chcę na nim przed snem obejrzeć coś na YT, Netfliksie itd. Na pewno chcę, żeby tablet miał odpowiedni certyfikat i wspierał Netfliksa w rozdzielczościach HD. Opcjonalnie przejrzę internet (chociaż to bardzo rzadko robię na telefonie, więc i zapewne na tablecie nie będę tego robił). Do tego obsługa kilku aplikacji jak te od banków, Discord, WhatsApp, Telegram itd. Zamierzam też iść w stronę smart home, więc przez większość czasu tablet będzie służył do zarządzania domem (jeszcze nie zagłębiałem się w temat i nie wiem w jaki system będę iść, prawdopodobnie jakieś otwarte oprogramowanie).
Początkowo nastawiłem się na iPada 7 generacji, ale im więcej o nim czytam, tym mniej jestem do niego przekonany. Pierwsza kwestia to ekran w proporcji 4:3. Idealny to przeglądania stron internetowych, ale do oglądania filmów, czy seriali jest średni - traci się sporo miejsca na duże, czarne paski. Druga kwestia to głośniki tylko z jednej strony tabletu. Niby są stereo, ale umieszczone są na jednym boku. Co mnie do niego przekonuje to długie wsparcie i pewność, że zawsze będzie działał dobrze. Obejrzałem kilka recenzji i porównań tabletów do takich zastosowań i wcale nie jest to takie oczywiste, że iPad będzie najlepszy. Na Reddicie, czy forach wielokrotnie widziałem wiadomości, że od iPada lepszy będzie np. Samsung Tab S4/S5e ze względu na inne proporcje ekranu, amoled i 4 głośniki brzmiące dużo lepiej niż te, które są w iPadzie. Do tego dużo aplikacji nie jest przygotowanych do działania w proporcjach 4:3 i wyświetlają się w 16:9.
Tutaj myślałem, że wybór będzie oczywisty, ale im więcej czytam, tym bardziej nastawiam się na Samsunga, a nie iPada.

Jak myślicie, jakie tablety wybrać?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...