Skocz do zawartości

komputer sie strasznie tnie, format nie pomaga


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez windrr,

Recommended Posts

Witam, od jakiegos czasu mam problemy z komputerem, robilem formata juz z 4 razy i pc sie nadal tnie strasznie, najbardziej to przelgadaraki, po odpaleniu jakiejs strony caly chrome sie zacina. Jeszcze 2 dni temu komputer wlaczal sie szybko a teraz tak jakos strasznie dluzej i juz nie wiem co mam zrobic.

Fajnie jakby ktos pomogl, podesle cala specyfikacje pcta jesli potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Nie pchała się ostatnia duża aktualizacja? po formatach pewnie też aktualizacje pobierało/instalowało + cała telemetria do MS.

Znaczym, ja juz robilem formata z 10 razy ogolnie i nadal ten komputer chodzi gorzej niz pcty z lat 90, za kazdym razem jest to samo.

Zeby obejrzec co na YouTubue to musze czekac 3 min zanim sie zaladuje, potem zanim sie odetnie i tak wkolko.. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Znaczym, ja juz robilem formata z 10 razy ogolnie i nadal ten komputer chodzi gorzej niz pcty z lat 90, za kazdym razem jest to samo. Zeby obejrzec co na YouTubue to musze czekac 3 min zanim sie zaladuje, potem zanim sie odetnie i tak wkolko

Możesz robić format i setki razy, a i tak za każdym razem usługi w Win10 (aktualizacje, telemetria itp.) będą zamulać system.

 

Uruchom tylko Menadżer Zadań i w zakładce procesy zobaczysz co i ile zżera zasobów procesora, pamięci, dysku - i odłącz internet - jeśli ilość zajętych zasobów drastycznie spadnie - masz odpowiedź w najprostszy sposób.

 

Instalując Win10 (tak zakładam) z kupionej kiedyś płyty lub ew. starszej wersji pobranej kiedyś ze strony MS, to w zasadzie powyższe jest bardzo prawdopodobne.

 

Jeśli to nie to, a podasz sprzęt jaki posiadasz to będzie można się zająć dalszą diagnostyką.choćby wg tego poradnika: http://forum.benchmark.pl/topic/192366-faq-diagnostyka-komputera/

Link to post
Share on other sites

Wrzucam wam specyfikacje komputera, jesli bedzie cos brakowac to smialo pisac to dam wszystko co potrzebne.

Windowsa pobieralem z winiso, komputer jest auzywalny odkad zostal zlozony.

Zasilacz to SilentiumPC 600W vero M1.

 

Screen do specyfikacji Vsw4Ddb.jpg

Napisz specyfikację swojego kompa wraz z dokładną nazwą i mocą zasilacza. Pokaż screen z CrystalDiskInfo.

Zasilacz to Vero M1 600 w.

Załaczam screena z crystala.

1BVcjN0.png

 edit: nie da sie nic robic, pograc w zadna gre, o youtube juz nie wspomne. Jest gorzej niz w nocy.

Edytowane przez windrr
Link to post
Share on other sites

 

 

Windowsa pobieralem z winiso

Pobierz ze strony microsoftu, wszystkie inne mogą potencjalnie mieć masę trojanów, backdoorów, minerów itp.

 

 

komputer jest auzywalny odkad zostal zlozony

 

 

Jeszcze 2 dni temu komputer wlaczal sie szybko a teraz tak jakos strasznie dluzej

No to w końcu zamula ci od 5 lat czy od 2 dni bo już się pogubiłem  :rotfl:  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pobierz ze strony microsoftu, wszystkie inne mogą potencjalnie mieć masę trojanów, backdoorów, minerów itp.

 

 

 

 

No to w końcu zamula ci od 5 lat czy od 2 dni bo już się pogubiłem  :rotfl:  

Znaczy no dzialal okej, w pewnym momencie zaczal sie tak ciac ze nadaje sie do wyrzucenia na smietnik.

Czyli moge z microsoftu pobrac darmowego windowsa?

Edytowane przez windrr
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli moge z microsoftu pobrac darmowego windowsa?

Możesz sobie pobrać czysty obraz instalki, aktywacja swoją drogą a bez tego nie będzie miał wszystkich funkcji i nie będzie legalny

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Objawy wskazują na dysk, ma zapisane ponad 40TB z zakładanej żywotności 75TB, ewentualnie coś się przegrzewa albo masz zasyfiony system. Nie zaszkodzi też sprawdzić pamięci memtestem.

Dysk możesz sprawdzić odpalając jakiegoś linuxa live z pendrajwa, jeśli będzie działać normalnie to ssd do wymiany.

Temperatury do sprawdzenia w hwinfo po obciążeniu np. occt power test.

W menedżerze zadań sprawdź czy coś nie obciąża komputera w tle. System czysty do pobrania w linku powyżej.

Link to post
Share on other sites

Możesz sobie pobrać czysty obraz instalki, aktywacja swoją drogą a bez tego nie będzie miał wszystkich funkcji i nie będzie legalny

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Objawy wskazują na dysk, ma zapisane ponad 40TB z zakładanej żywotności 75TB, ewentualnie coś się przegrzewa albo masz zasyfiony system. Nie zaszkodzi też sprawdzić pamięci memtestem.

Dysk możesz sprawdzić odpalając jakiegoś linuxa live z pendrajwa, jeśli będzie działać normalnie to ssd do wymiany.

Temperatury do sprawdzenia w hwinfo po obciążeniu np. occt power test.

W menedżerze zadań sprawdź czy coś nie obciąża komputera w tle. System czysty do pobrania w linku powyżej.

Zaraz sciagne windowsa z microsoftu i zainstaluje i dam znac czy bedzie jakas roznica.

Testowalem pamieci ram memtestem i bylo wszystko ok.

Temepratury sprwadzalem i tez są okej.

Screena z menadzera zadan, system przy wlaczonym samym pulpicie zuzywa 2.5gb ramu, nie wiem czy jest to zle czy dobrze.

jP83RM1.jpg

Link to post
Share on other sites

System oryginalny czy z witaminką? 

 

Masz włączonego chrome'a w tle.

Tak, wiem ze mam wlaczonego chroma, jak jest wylaczony to pamiec utrzymuje sie na 25%.

Witaminką to znaczy? Sciagalem z winiso.

Aktualnie sciagam z strony microsofta, zainstaluje go na zwyklym dysku i na SSD, moze bedzie roznica.

Link to post
Share on other sites

No to niestety nie mam więcej pomysłów. Jedyne co pozostaje to podmieniać po kolei wszystkie podzespoły ale tego już sam raczej nie ogarniesz więc pozostaje serwis

Też już nie wiem co moge zrobić żeby chociaż sobie pooglądać filmy na YouTube w spokoju bez ścinek.
Link to post
Share on other sites

Zobaczymy co mu dolega :)

Właśnie podłączyłem dysk że starego komputera który był mało używany i instaluje windowsa żeby sprawdzić czy to wina dysków, jak zainstaluje to podłącze ten kabel VGA.

Twój procesor ma integre, podłącz monitor do gniazda na płycie głównej a nie na śledziu karty graficznej.

 

Zobacz czy będą problemy. Gniazdo od integry to najczęściej VGA.

Na VGA jest to samo ;v
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...