Skocz do zawartości

Parematry linii,synchronizacja i błędy CRC


Recommended Posts

Posiadam Neostradę Orange opcja do 80Mb/s.Do łączenia się z Neostradą Orange używam od 2 lat router Asus DSL-AC52U z najnowszym dostępnym oprogramowaniem wersja 1.1.2.3.858
Mam takie parametry linii według posiadanego routera:

SNR Margin Downstream: 8.8 dB Upstream: 10.2 dB
Line Attenuation Downstream: 7.2 dB Upstream: 12.7 dB
Data Rate Downstream: 74194 kbps Upstream: 8566 kbps
Max Rate Downstream: 95920 kbps Upstream: 10787 kbps


Robiąc  w dniu 19.06.2020(tak po godzinie 10 rano) test prędkości łącza na speedtest.pl mam taki wynik:
Ping: 25ms

Download: 68.93 Mb/s

Upload: 7.27 Mb/s

Około kilka miesięcy temu(nie pamiętam kiedy dokładnie,może początek tego roku lub koniec ubiegłego roku) robiąc na speedtest.pl testy prędkości łącza miałem Download nawet 81Mb/s,a Upload miałem nawet 8Mb/s
Teraz przy synchronizacji linii na:74194 kbps odnośnie Neostrada Orange opcja do 80Mb/s mam prędkość pobierania nie przekraczającą 70Mb/s i upload około 8Mb/s
Dodatkowo router Asus DSL-AC52U odnośnie parametrów linii pokazuje mi,że w Downstream mam 107 błędów CRC,a w Upstream mam 10 błędów CRC
Parametry linii jakie posiadam są odpowiednie do posiadanej usługi Neostrada Orange opcja do 80Mb/s,czy podana w parametrach linii Data Rate odnośnie Downstream jest właściwa dla Neostrada Orange opcja do 80Mb/s może powinna być inna,czy prędkości jakie osiągam w teście prędkości łącza są właściwe dla podanej w parametrach linii Data Rate odnośnie Downsteam i czy mając aż 107 błędów CRC w Downstream i 10 błędów CRC w Upstream jak podaje router Asus DSL-AC52U odnośnie linii to ewentualne problemy z linią i może się tym nie przejmować(Internet działa,strony w przeglądarce Firefox się wyświetlają),a może to raczej coś poważnego z moją linią na której działa usługa Neostrada Orange opcja do 80Mb/s lub mam coś nie tak z ustawieniami routera odnośnie Neostrada Orange VDSL opcja do 80Mb/s,gdzie w ustawieniach routera odnośnie WAN typ połączenia mam ustawiony na PPPoE i wersje protokołu mam IPv4,może zmienić na IPv4/IPv6?
Proszę przed udzieleniem odpowiedzi dobrze przeczytać zadane w poście pytanie Dziękuję
Do posta: Posiadam od Orange FunBox 2.0,który mogę podłączyć i podać z tego routera wszystko odnośnie parametrów linii oraz zrobić na speedtest.pl test szybkości łącza i podać wynik

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

No i o co ci chodzi ???

Masz na lini zrównoleglenie - czyli linia nie leci do twojego modemu bezpośrednio tylko ma rozwidlenie i na tym tracisz trochę predkość.

Mając tłumienie 12-7 powinieneś mieć pełną prędkość - ale jest trochę wolniej - bo masz zrównoleglenie czyli dodatkowe gniazdko z aparatem telefonicznym.

Nie ma co się bić - bo masz prędkośś znakomitą jak na łącze miedziane i nie radzę nic poprawiać bo jest dobrze.

Te kilka mb nie ma znaczenia.

Kilka naście błędów na lini to nic złego - od siebie powiem - masz bardzo dobrą linię i nic nie rób bo tylko możesz zepsuć.

 

Moja rada - zdecydowanie polecił bym zamianę modemu na funbox 2.0 bo wbrew pozorom jest to znakomity modem i o wiel lepszy od asusa. Jedyna jego wada to wifi - to pewnie lepsze ma Asus.

Ale po kablu zdecydowanie lepszy jest funbox 2.0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...