Skocz do zawartości

"RyzenG5" - Powermac G5 mod


Recommended Posts

Cześć,
 
Powermac został mi sprezentowany kilka lat temu w prawie idealny stanie - dzięki Bartek!
Maszyna z wiekowym ARMem i 1000W zasilaczem, więc aktualnie praktycznie nieużywalna (przynajmniej dla mnie). Obudowa klasyczna, piękna, lekka (bez zawartości), aluminiowa. Postanowiłem ją wykorzystać do budowy średniej klasy Workstation głównie pod Linuxa. W połowie prac już żałowałem, że nie kupiłem standardowej obudowy PC ;) Spędziłem sporo godzin nad tym projektem, ale lubię majsterkować, więc fun był i z efektu jestem zadowolony.
 
Specyfikacja:

  • AMD Ryzen 5 3600X
  • MSI B450M MORTAR MAX
  • HyperX 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Fury
  • Sapphire RX 5500XT 4GB
  • Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold
  • ADATA 512GB XPG SX8200 Pro (macOS/openCore)
  • ADATA 256GB XPG SX8200 Pro (Ubuntu)
  • Crucial BX500 120GB SATA (Windows)
  • be quiet! Shadow Rock 3 120mm
  • be quiet! Pure Wings 2 PWM 80mm
  • 4 x be quiet! Pure Wings 2 PWM 92mm
  • ASUS BT400 Bluetooth 4.0 USB

8osyTGL.jpg
 
 
 
6NV84R3.jpg
 
 
 
EYMXupB.jpg
 
 
dhoOMLH.jpg
 
 
rUIj7KN.jpg
 
 
39VrhN9.jpg
 
 
yTDHo2v.jpg
 
 
xnc8oVX.jpg
 
 
TQCBjpL.jpg
 
 
AYQ2xy5.jpg
 
 
s9bIH8I.jpg
 
 
hLPrzH3.jpg
n9sBnyJ.jpg
 
 
qBB4LTY.jpg
 
 
y6ZeY0k.jpg
 
 
KxYNYN2.jpg
 
 
5LsvRuX.jpg
 
 
JjmuG9Q.jpg
 
 
pqbIY8B.jpg
 
 
NWXu3Yz.jpg
 
 
aJppYoo.jpg
 
 
ZEqvUTN.jpg
 
 
O7WC3OE.jpg
 
 
HJSghmQ.jpg
 
 
4p0GauQ.jpg
 
 
bnEW4sw.jpg
 
 
Edqzf2d.jpg
 
 
7kbj5vF.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak fajnie to wyszło, że aż się prosi o szkło hartowane na bok. Gdybyś chciał jeszcze bardziej zaszaleć to można wytrawić w szkle jabłko, żeby przypominało orginalny panel.

Dzięki. Dobry pomysł, ale może bez logo. Jednak póki co chwilowo robię sobie odpoczynek od tego projektu  ;), więc zapisuję na liście todo. Oryginalnie Powermac posiada pokrywę pleksi która jest pod pokrywą aluminiową. Niestety w takiej konfiguracji minimalnie przeszkadza karta graficzna, a bardziej port zasilania w niej i trzeba część wyciąć. Kiepsko to wygląda. Jednolita płyta byłaby idealna, ale trzeba też pomyśleć o zaczepach zamykających

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Niesmak pozostawia tylko brak wykończenia tego tyłu gdzie nie ma standardowej zaślepki na porty, a te USB poniżej też dało się dorobić skoro z przodu dałeś radę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...