Skocz do zawartości

i5 2500k + asrock p67 pro3 oc


Recommended Posts

Witam, mam problem z podkręceniem i5 2500k do 4,9 nie wiem w czym tkwi problem już tłumaczę 

Od dwóch dni jak zacząłem podkręcać 2500k najpierw dałem 4.6 potem 4,8 wszystkie testy przeszły pomyślnie jak i w grach 

 

Bios

https://imgur.com/JLJ2417

https://imgur.com/JtRDxpg

https://imgur.com/9UK9aq4

 

te skriny są stare ale jest tak samo do dzisiaj w biosie tylko podkręcony do 4,8 vcore 0,15+

 

I teraz najważniejsze o co mi chodzi to takie coś ze jak podkręcę go do 4,9 przy ładowaniu windowsa 10 zawiesza się na logu i nawet nie można reset dać, pomaga tylko wyłączenie z prądu. Ktoś miał taki sam problem?

 

12gb ram  -  2x4GB Team Vulcan Red  1x4GB GoodRam RED

SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500)
GTX 970
Edytowane przez Kisiel1314
Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować wyłączyć SpeedStep, wszystkie C-states i PLL dać na auto, podbić lekko VTT i PCH. Ale wydaje mi się że po prostu doszedłeś do granic możliwości procesora, a te są całkiem spore. Mój 2500K chodził na co dzień na 45x @ 1,3V, do 47x potrzebował już 1,4V i nie było do końca stabilnie, wyżej nie testowałem. Z offsetem +0,15v to ciekawi mnie jakie masz napięcie pod obciążeniem, chyba że chcesz zrobić suicide run w jakimś benchmarku to spoko, bo do 24/7 to raczej się nie nadaje. Mało który sandy bridge da się podkręcić do 5,0ghz, to nie jest tak że weźmiesz pierwszą lepszą sztukę, ustawisz 50x i cyk gotowe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Podbijałeś napięcie? 
Z takim chłodzeniem wyżej bym go już nie kręcił. 80 stopni to takie bezpieczne maximu dla tego proca. A obecnie na 4,8 masz 76. 
Zresztą wzrost wydajności między 4,8 a 4,9 będzie mały a zapotrzebowanie na energie wzrośnie tak samo jak i wydzielanie ciepła.
Mój 2500k leciał 5GZ na 1.38v a żeby zrobić 5.2 musiałem podbić napięcie do 1.42v  na płycie Asrock p67 ex4. Na płycie Asus P67 sabertooth napięcia musiały być nieznacznie wyższe by osiągnąć takie same wyniki.

Proca kupiłeś ostatnio? Może masz dojechaną sztukę i dlatego blokuje się na 4,8

Link to post
Share on other sites

 

 

Mój 2500k na tej płycie chodzil na 5.2ghz przy 1.38v

 

 

Mój 2500k leciał 5GZ na 1.38v a żeby zrobić 5.2 musiałem podbić napięcie do 1.42v

Ale wam się sztuki trafiły :o Ja do 5 giga potrzebowałem 1,45v, oczywiście tylko do benchmarków bo chłodzenie powietrzem już nie wyrabiało. Daily było 4,5ghz @ 1,3v jak już pisałem i temperatury w granicach 65 stopni. 3 generacja to był krok w tył jeśli chodzi o OC, bez delida nie podchodzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...