Skocz do zawartości

Podkręcenie pamięci ram DDR 4 Crucial ballistix Black cl 15 3000mhz z ryzen 5 3600


Recommended Posts

Witam, posiadam ram DDR 4 Crucial ballistix Black cl 15 3000mhz 2x8gb na płycie asrock b450 pro4 z prockiem ryzen 5 3600 , pomógłby ktoś podkręcić? Byłbym wielce usatysfakcjonowany z wyniku 3400, niestety nie mam o tym pojęcia ale może były ktoś tak miły i podpowiedział jakie wartości wpisać? 

 

 

6e1dceaf5ba9c63321baaa7b0bd2d556.jpg

 

p.s włączyłem już sobie xmp 2.0 3000mhZ bo było na auto 2666

Edytowane przez mafiu1111
Link to post
Share on other sites

@up

 

Nie jestem pewien do końca jak to działa na tym Asrocku ale pewnie jak ruszy takty to płyta zrzuci XMP na auto i podbije w kosmos timingi a takie oc to o kant tyłka wytłuc. 

 

Autor tematu zanim go założył napisał do mnie na pw i dostał cały opis. włącznie z linkami - ale widocznie szuka szybszego sposobu :)

 

No niestety porządne OC ramu to nie jest dwie minutki.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak będę miał więcej czasu to na pewno to zrobię, mam już wszystko w kalkulatorze zapisany screen przepisany na kartce, z ciekawości jak ustawiłem tak jak napisał ruLeR to był brak sygnału i musiałem wyciągać bateryjkę z biosu, to mi nie zginie pv od Ciebie pendzel mogę sobie w każdej chwili otworzyć i robić.

 

a No i temat można zamknąć bo wszystko mam jasno rozpisane na PW.

Edytowane przez mafiu1111
Link to post
Share on other sites

Napisałem mu najprościej, timingi powinny zostać bez zmian i podbicie o te 200Mhz nie powinno stanowić problemu nawet gdy nie dotyka napięć ale wiadomo że może nie ruszyć. Mogłeś poczekać jak nie wstanie za 3 razem bios i tak się uruchomi.

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Miej na uwadze że Ryzen z DDR od Crucial żyje jak pies z kotem.

 

wyłącz XMP i ustaw 3333 / timingi ustaw 16-16-36-2T
ustaw napięcie dla pamięci 1.36/37V

 

Jeśli napotkasz problemy to tj pisałem na początku.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

 

 

Miej na uwadze że Ryzen z DDR od Crucial żyje jak pies z kotem.

 

Tak, od kiedy?  U większości właścicieli 3600 te pamięci robią 3600 bez bólu, sęk w tym że to OC trzeba się przyłożyć.

Ja rozumiem chęć pomocy "szybkiej" komuś ale w przypadku OC ramu to tak nie działa. Trzeba sobie zadać trud aby ogarnąć podstawowe pojęcia i zrobić to dobrze, bo te pamięci mają naprawdę dobry potencjał. Jeszcze nie tak dawno trzeba było płacić krocie z kości na samsungach b-die aby zbliżyć się do tego poziomu.

 

A przynajmniej jak już masz podane na tacy wszystkie ustawienia z kalkulatora to trzeba sobie zadać trud aby je przyklepać od a do z.

 

@@mafiu1111, btw. jaki Ty masz BIOS w tym asrocku?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Tak, od kiedy?

- jak jechały szwedy

 

Jak są problemy z tymi pamiątkami to niech wymieni RAM a jak ręką odjął znikną problemy a ty pytasz o bios,każesz mu aktualizować i nic to nie zmieni.Na jednych działa na drugich są problemy w różnej postaci nie koniecznie przy OC.

Mało wiesz i nie będę tracił czas na dyskusje z takimi.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak są problemy z tymi pamiątkami to niech wymieni RAM a jak ręką odjął znikną problemy

 

Jak ręką odjął to mu zniknie kasa a nie problemy... Autor jeszcze nawet dobrze nie przysiadł do OC a Ty strzelasz z palca bazowymi ustawieniami i jesteś pewien że to ma zadziałać bo jak nie to mu proponujesz zmianę pamięci i to już świadczy to twoim levelu.

 

 

 

każesz mu aktualizować i nic to nie zmieni.
 

Tą wypowiedzią tylko to potwierdzasz.

 

 

 

nie będę tracił czas na dyskusje z takimi.

nie trać i tak nic z tego nie wyniesiesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Beke to ja mam z takich pseudo znawców jak wy.Siedzicie przed tymi monitorami i pie....cie trzy po trzy udając nie wiadomo kogo.

Przykro mi @zbiku90 że śmiejesz się z własnej głupoty ale dobrze,że ta nie boli.

 

 

 

ak ręką odjął to mu zniknie kasa a nie problemy... Autor jeszcze nawet dobrze nie przysiadł do OC a Ty strzelasz z palca bazowymi ustawieniami i jesteś pewien że to ma zadziałać bo jak nie to mu proponujesz zmianę pamięci i to już świadczy to twoim levelu.

 

Myśl człowieku MYŚL! co piszę albo się w ogóle nie wypowiadaj.

 

Oglądnijcie sobie ten materiał bo nie jest to nowość ale tacy jak wy muszą się wiele uczyć i nie mądrujcie pseudo.

 

-następnym razem będę pobierał opłaty za udzielenie informacji.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Myśl człowieku MYŚL! co piszę albo się w ogóle nie wypowiadaj.

 

Oglądnijcie sobie ten materiał bo nie jest to nowość ale tacy jak wy muszą się wiele uczyć i nie mądrujcie pseudo.

 

-następnym razem będę pobierał opłaty za udzielenie informacji.

wychodzi mi, że jestem pod szczęśliwą gwiazdą urodzony:)

bo mam zarówno ryzen 7  i balistix i nie widzę, by w jakikolwiek się ze sobą gryzły. Oczywiście xmp włączony.

No ale... ja się nie znam:)

Prawda jest taka, gdyby człowiek chciał wszystko czytać i oglądać to co jest w sieci, to nikt by nic nie kupował :)

Edytowane przez bajcy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Oglądnijcie sobie ten materiał bo nie jest to nowość ale tacy jak wy muszą się wiele uczyć i nie mądrujcie pseudo.

Kawał rzetelnej wiedzy popartej filmikiem z youtube  :rotfl: Oświecaj nas dalej swoją mądrością królu złoty :)

 

 

następnym razem będę pobierał opłaty za udzielenie informacji.

Przykro mi ale wydaje mi się że jest to sprzeczne z ideą a może i regulaminem forum.

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

wychodzi mi, że jestem pod szczęśliwą gwiazdą urodzony:)
 

No przecież, tak samo jak i wszyscy którym składałem sety z ryzenami na LT-kach.

Nie ma to jak znaleźć jeden filmik że coś się pogryzło i siać ferment że crucial do ryzena "be". kupuj nowe...

 

 

-następnym razem będę pobierał opłaty za udzielenie informacji.
  za ten żart Ci wyślę z 5 zł, bo nawet dobry, daj konto na pw.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kawał rzetelnej wiedzy popartej filmikiem z youtube  :rotfl: Oświecaj nas dalej swoją mądrością królu złoty :)

 

 

Przykro mi ale wydaje mi się że jest to sprzeczne z ideą a może i regulaminem forum.

troszkę źle sobie cytowałeś :), bo wychodzi na to, że to ja piszę dziwne rzeczy:)

więc bardzo proszę byś to poprawił

pozdrawiam

Edytowane przez bajcy
Link to post
Share on other sites

:o Bo zacytowałem to z twojego cytatu bo oryginalnego twórcę mam zablokowanego dla zdrowotności. A teraz już nie mogę zedytować bo ty zacytowałeś mnie  :D Nie przejmuj się, każdy wie o co chodzi, nie miałem zamiaru cię oczerniać. Z mojej strony koniec tematu bo się offtop zrobił.

Link to post
Share on other sites

Dobra udało mi się dzięki pomocy pendzel_3 poustawiałem wszystko mam nadzieję, komputer działa, mam jedno pytanie, bo ze starego pc mam takie ramy https://www.euro.com.pl/pamieci-ram/goodram-ddr4-8gb-cl15.bhtml?gclid=CjwKCAjwi_b3BRAGEiwAemPNU3_knY1RKU0kOMSNz3MI1sqDFVkmLn3EFdMrumZD8O2epb9ZE8Q2zBoC3M8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds ,2x8 czy jak je włoże to bedą działać z tymi moimi obecnymi ballistix?

Edytowane przez mafiu1111
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

czy jak je włoże to bedą działać z tymi moimi obecnymi ballistix?
 

j/w manewr kompletnie nie opłacalny jeśli chodzi gównie o gry - sprzedaj.

 

 

 

Dobra udało mi się dzięki pomocy pendzel_3

Miło usłyszeć, ale jeszcze milej byłoby aby niejaki @@Marekpe, przemyślał całą sprawę i nie wprowadzał więcej w błąd. Ale jak widać nie ma jaj aby przyznać się do błędów. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Panie pendzlu kochany czy ja też mogę prosić o linki na PW? 

 

Pany to żadna wiedza tajemna, wszystko jest tutaj na forum. Ja to wysłałem na pw bo autor nie założył tematu tylko napisał do mnie. 

 

 

 

to było bodajże dla R5 3600 + LT 3000(AES)/b450.  skopiuje 1:1,

 

"Kalkulator:

https://www.guru3d.c...calculator.html

 

http://forum.benchmark.pl/topic/289899-jak-podkręcić-crucial-ballistix-sport-lt-z-ryzenem-3600/?p=2662096

 

Ustaw w nim to samo co z w/w poście. czyli lewa kolumna ma być identycznie.

 

Kliknij "Calculate SAVE" i potem "Compare Timings" > podstawią Ci się obok obecne wartości (te które są fizycznie ustawione w UEFI).

 

Wydrukuj to sobie najlepiej albo zrób zdjęcie.

 

W UEFI wejdź w ustawiania pamięci i szukaj po nazwach > zmieniaj  i odhaczaj sobie na kartce.

To co nie wiesz to zostawiasz na koniec,to co Ci zostanie to patrzysz po wartościach tych co Ci się podstawiły po kliknięciu w compare timings i Cię nakieruje. Jak czegoś nie jesteś pewien na 100% to zostawiasz na "AUTO". 

 

Napięcie ustaw na razie 1,4V i próbuj od razu 3600.

 

Jak już wszystko ustawisz > Zapisujesz profil OC w UEFI nazywasz go np. "OC 3600"  > restart.

Jak PC wstanie to:

 

Pobierasz TM5

https://www.overcloc...2-post2594.html

 

Testujesz i sprawdzasz po restarcie jak to działa, jak wyrzuca błędy to kombinujesz dalej jak jest wszystko na zielono po dziesięciu cyklach to można uznać że jest ok."

 

Oczywiście 1,4V nie zawsze musi wystarczyć, wszystko zależy od kontrolera i danych kości u każdego może to wyglądać nieco inaczej do osiągnięcia stabilnego OC, także nie ma czegoś takiego jak "gotowe ustawienia", aczkolwiek kalkulator pomaga to ogarnąć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...