Skocz do zawartości

[OGÓLNY] W co obecnie grasz?


Recommended Posts

Właśnie skończyłem "Detroit". Ta gra to małe arcydzieło, zdecydowanie jeden z najlepszych tytułów jakie ukończyłem. Fabuła jest super, a oprawia genialna. Autorzy musieli włożyć naprawdę mnóstwo pracy w ten tytuł, ale było warto!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Spokojnie, rozkręci się. Pierwsza gra, w której wbiłem platynę. Wciąga niesamowicie.
@Nowaj staram się w to grać już na siłę.... Bo straszne flaki z olejem

rozczarowanie ogromne.

Grę ukończę (na siłę) ale te oceny i tytuły gry roku.... No sorry jak dla mnie max 5/10.

Te 9/10 to chyba za grafikę

 

Edytowane przez raiders
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem przecież ogrywam teraz też:

RESISTANCE-3-PL-PS3-Warszawa-Bemowo.png

 

Naprawdę podoba mi się strzelanie z użyciem move'a w zasadzie jakbym używał myszki :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ANNO 1800

 

6f2fe7bcba1ccbea.png

 

Jestem raczej graczem starszej daty i mało która nowa gra potrafi mnie wciągnąć natomiast pograłem kilka godzin w Anno 1800 i muszę wam powiedzieć że jest co najmniej ok. Gra oczywiście ma swoje małe mankamenty ale sama mechanika i model przypadły mi do gustu. Jeśli jesteś fanem starszych Anno lub gier pokroju Cezara, Zeusa to będzie tytuł dla Ciebie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

capsule_616x353.jpg?t=1567203965

Teraz ogrywam Overcooked coop za pomocą Parsec i działa to bardzo dobrze. Z tego co uruchomiłem część drugą to mi się wydaje, że jedynka jest bardziej taktyczna, bo nie można rzucać przedmiotami i grafika trochę słabsza.

 

 

Ostatnio mało czasu, ale próbuje przejść Wiedźmina 2, po ograniu 3, a potem 1. Mam wrażenie, że 2 jest najtrudniejsza, przynajmniej na początku. Poza tym czasem World War Z, no i czekam na Cyberpunka.

W pierwszym przejściu najwięcej chyba zginąłem w prologu, ale później grając na arenie nauczyłem się taktycznie turlać i ustawiać stopy, by zadawać odpowiednie kombosy, co pozwoliło mi z łatwością przejść grę na insane czyli z jednym życiem. Wtedy doceniłem w sumie, że gra stawała się coraz łatwiejsza. :D Jedynka na trudnym na ślepo też łatwa nie jest. To część trzecia na death march można grać jedną ręką.

 

@michal92 Nie chciałbyś ograć WWZ na coopie? Jeszcze w to nie grałem, ale szybko ogarnę co i jak.

 

Co do HZD to jest to moim zdaniem zwykła klisza z otwartym światem i jak ktoś już ograł kilka gier tego typu to może mieć problem z tym, że głównie to biegniesz, zbierasz złom i gadasz z jakimiś kukiełkami. 

Edytowane przez Kamil369
Link to post
Share on other sites

W ramach odmóżdżania ogrywam co jakiś czas starocie, które skończyłem 100 lat temu.

 

Ostatnio padło na:

 

i-the-bureau-xcom-declassified-digital.j

 

I bawiłem się równie przednio, co kiedyś. Ale jeśli chodzi o X-COM, to jestem psychofanem, bo pierwsze UFO to moja najukochańsza gra ever.

 

Dodatkowo:

 

i-aliens-colonial-marines-digital.jpg

 

Jakoś ostatnio miałem znowu fazę na Alien'a, a ponieważ ostatnie AvP ogrywałem nie tak dawno temu, wybór padł na Colonial Marines. I tutaj zaskoczenie - pamiętam, że kiedyś wieszałem na tej grze psy, a obecnie grało mi się dość przyjemnie. Nie wiem, czy to kwestia większej immersji za sprawą praktycznie 2x większego monitora niż dawniej, czy może jednak przez lata złagodniałem i stałem się mniej krytyczny, ale fakt faktem, CM dostarczyła mi około 10h niezłej rozrywki. Dość bezmyślnej, ale tego akurat szukałem.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Od dwóch dni:

 

HZN_ZDCE_Storefront_2560x1440.jpg

 

dobra fabuła, sprawdzony schemat z otwartym światem, craftingiem, misjami, rozwojem postaci itd. Jest w co grać :). HDR dodaje grze dodatkowej głębi, szkoda tylko że sama nie potrafi go sobie włączyć i trzeba zawsze przed sesją przełączać tryby w Windzie.

Edytowane przez sznib
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kilka spostrzeżeń po dłuższej rozgrywce w "Horizon: Zero Dawn". Spolszczenie do bani. Podobnie jak w "Tomb Raiderze" tylko dialogi do głównej fabuły są w miarę ok, reszta, tj. wszelakie misje poboczne nagrywana była przez lektorów pojedynczo, tj. przyszli, przeczytali swoje kwestie, a potem zostały one posklejane. W efekcie wyszło to baaardzo sztucznie, bez większego zaangażowania czy emocji. Na dodatek poziom tłumaczenia leży i kwiczy. Średnio rozgarnięty gimnazjalista po roku nauki angielskiego zrobił by to lepiej. Serio, oglądam dialog na kilkanaście zdań i nie za bardzo wiem o co chodzi. Porażka po całości. Fajnie się gra, dopóki nie zaczynają się dialogi.

Dodatkowo podczas rozgrywki przeszkadza problem z migającymi od czasu do czasu teksturami. Oczywiście, autorzy nie popisali się przy konwersji.

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio najwięcej to Assetto Corsa Competizione a w przerwach Rage 2 kupiona za 50 ziko w jakiejś promocji, nie spodziewałem się jakiejś fajnej gierki a okazała się bardzo fajna "szczelanka" ;) tak że mile zaskoczenie.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

119135917_1046064085848249_1279237412172

 

The Outer Worlds.

 

Łojezu, ale to jest dobre :D I niestety zapowiada się, że krótkie, bo grając na normalu i robiąc 95% side-questów, miałem powyższą scenę, sprzed point-of-no-return, jakoś po 13h - liczyłem na sporo więcej. Nie zmienia to faktu, że gra jest, IMHO, genialna. Sarkastyczny humor, dużo nawiązań do popkultury - choćby force mind trick, który uskuteczniłem mając wysokie statystyki w gadaniu :D W skrócie - Fallout meets KotOR - ale nie powinno nikogo to dziwić, wszak Obsidian :D

 

Całkiem niezła optymalizacja, bo na lekko podkręconym 2060 chodzi w 1440p stabilnie w 60 kl/s, z praktycznie wszystkim na maksa, poza cieniami, bo takowe ponoć tutaj cholernie dużo zamulają.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Mnie się bardzo podoba (jestem fanem F1, F2 i new vegas). Dużo bardziej niż W2. Dobrze napisana, ciekawa fabuła, brak questów kurierskich, bardzo dużo ciężkich - moralnie dwuznacznych decyzji oraz kilka możliwości realizacji zadań poza siłowymi rozwiązaniami. Rozwój postaci/drużyny bardzo dobry, sporo nawiązań do popkultury.

 

W sumie nawet nie patrzyłem jakie ma recenzje W3, ale zakładałbym, że są dobre :)

 

Dodatkowo dzięki W3 odkryłem Xbox pass na pc - świetna opcja za 19 pln/mc dostęp do naprawdę zacnych produkcji (jest i W3 od premiery i The Outer Worlds)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Path of Exile - moje "nie najnowsze" odkrycie. 

 

Jako człowiek, który pół dzieciństwa przelatał w Diablo 2, następnie naklepał dobrze ponad 1000h w złodziejskim Diablo 3 (cHWDBlizzard!) to o tym klonie diablo wiedziałem już od dawna. Nigdy mnie jednak ta gierka nie porwała - aż do poprzedniej ligi. Gdy się wreszcie pochyliło nad Mechaniką (przez duże "M"!) oraz generalnie pomysłem na grę to dało radę wsiąknąć. No i PoE to jedyne dziecko twórców, dopieszczane i rozwijane z bardzo dużym baczeniem na fanbase. I to wszystko F2P z najlepszą chyba możliwą interpretacją mikropłatności (wizualne pierdółki, które nie mają wpływu praktycznie na gameplay).

 

A za trochę ponad tydzień startuje nowa liga. Motyw przewodni: "napad na bank"! (ok - skarbiec).  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...