Skocz do zawartości

LTE do gier, internetu filmów. Którego operatora wybrać?


Recommended Posts

Siema, muszę się zdecydować na internet LTE. Internet głównie do gier, oglądania filmów i wiadomo codziennego korzystania. Myślałem nad siecią t-mobile, tym pakietem 300gb(z tego co wiem, nie mają darmowego transferu w nocy), czy taki pakiet wystarczy do kolejnego okresu rozliczeniowego. Może macie jakieś inne propozycję operatorów (który lepszy, lepsze osiągi), czy będzie to w ogóle opłacalne korzystanie z LTE do gier?

Link to post
Share on other sites

U mnie ( umowa z T-Mobile z okresu gdy mieli jeszcze LTE bez limitów) - transfer miesięczny to 800GB - 1,2TB, więc nikt Ci nie powie czy Tobie 300  wystarczy. Zależy ile oglądasz, ściągasz. Co do grania na LTE to różnie z tym bywa ( wysoki ping - na pewno wyższy niż na kablu).  Jeżeli nie będziesz przesadzał z ilością filmów, ściąganiem gier to może wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Dobra antena to koszt 150-200 złotych. W zależności od lokalizacji czasami trzeba zainwestować aby uzyskać zadowalające prędkości.


Właśnie w tej chwili gdy przełączam na antenę wewnętrzną mam ~10Mb a na zewnętrznej 65Mb, więc w moim przypadku warto.

Link to post
Share on other sites

https://mapabts.pl/


Sprawdź na jakich pasmach pracuje BTS w Twojej okolicy. Z anteną możesz powalczyć aby połączyć się z najmniej obciążonym. Twój router najprawdopodobniej łączy się z najbliższym niekoniecznie z pasmami 1800 - 2600. Ściągnij sobie LTE WatchH. Możesz w nim wymuszać częstotliwości.

Link to post
Share on other sites

Zaraz pobiorę ten program i zobaczę.

 

Co do prędkości to jest pobieranie: 45 mb/s wysyłanie 8-9mb/s.

Więc nie wiem czy można coś wycisnąć więcej z tego.

Tak w godzinach bardziej popołudniowych prędkość spada o połowę.

 

Co do LTE Watch, nie mogę się połączyć z routerem.

Link to post
Share on other sites

Co do LTE Watch jest kilka wersji - ściągnij v1.1 - działa u mnie na b525. Musisz znać wszystkie parametry sygnału by wiedzieć czy warto zainwestować w antenę. Co do spadku prędkości o połowę w niedziele po południu, to są uroki LTE.


W menu ustawień routera też powinny być informacje o sygnale, mniej dokładne.

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

Jeżeli wydatek ok. 200 PLN nie jest dla Ciebie problemem wziąłbym:

https://www.cybertech.com.pl/p173,antena-dualna-lte-a-4g-17dbi-mimo-1800-2600mhz.html

 

Antena oprócz poprawy sygnału da Ci możliwość połączenia się z innym BTS-em (może mniej obciążonym,mocniejszym). Będziesz musiał popróbować. Patrząc na sygnał na pewno uzyskasz większą prędkość. Zawsze jest ale..

Jeśli sieć jest obciążona to w godzinach szczytu spadki prędkości i tak będą występować.

Ja łączę się z nadajnikiem, który jest dalej od mojego domu bo jest mocniejszy i daje mi pełną prędkość, choć też mam spadki.

Jeśli będziesz kupował antenę weź możliwie najkrótsze kable (najmniejsze tłumienie sygnału).

Popróbuj jeszcze przenieść router w inne miejsce mieszkania, co też ma wpływ. Zwróć uwagę czy może łączy się z innym BTS (po numerach). Zabawa z wymuszaniem częstotliwości może spowodować, że połączy się z innym.

Jeśli masz czas, nie żal Ci kasy i nerwów to bierz antenę, najprawdopodobniej poprawisz prędkość.


Takie są uroki LTE, ale czasami trzeba kombinować jeśli niema się innej możliwości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...