Skocz do zawartości

Za słaby zasilacz 450W - r5 3600 + rx5700


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez uberas,

Recommended Posts

Ten komputer to najlepiej będzie rozłożyć i jeszcze raz złożyć jak widzę.

Już to zrobiłem właśnie przy zauważeniu tych śrubek na płycie, wszystkie piny przeczyszczone i sloty przedmuchniete sprężonym.

Tym razem są błędy „WHEA logger” niby od procesora i na internecie tez piszą o nich..

Sprawdzimy jeszcze bez XMP - ale 3200mhz chyba na spokojnie powinny chodzić, nawet taka specyfikacje ma sam procek

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Może wgrać inną wersję biosu, albo jeszcze raz zaktualizować?!

Tez myślałem, czekamy na agesa 1.0.0.6 stabilna a nie beta, ale w sumie można jeszcze raz 1.0.0.5 wgrac

Albo nie, 1.0.0.5 jest teraz - wleci 1.0.0.4B

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Skoro był wyciągany procek może jakieś PINy się zgiely na płycie głównej przy ponownym wsadzeniu.

Raczej by mi powiedzial, on pare PCtow juz skladal w swoim zyciu i takim laikiem laikiem nie jest ALE sprawdzimy

 

To jest ten blad, ktory sie wyswietla:

https://zapodaj.net/images/6c90df5d09547.bmp

 

Aktualnie testujemy 1.0.0.4B i wylaczone XMP

 

/Procek bez wygiętych pinów, sprężone poszło w socket może coś tam siedziało ale wątpię..

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Wcześniejsze bsody też dotyczyły procesora, może coś faktycznie jest na rzeczy.

Bardziej mi chodzilo o to, ze tym razem mamy cokolwiek w event viewerze. Na moje, moze to byc nadal RAM - w sensie kontroler na procku, i wywali blad CPU - czy zle mysle?

Dlatego test z wylaczonym XMP i agesa na 1.0.0.4B - ale to juz naprawde ostatnie kolo ratunku, ten komputer przyprawia mnie o dreszcze xD

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

 

 

Bardziej mi chodzilo o to, ze tym razem mamy cokolwiek w event viewerze. Na moje, moze to byc nadal RAM - w sensie kontroler na procku, i wywali blad CPU - czy zle mysle?

https://zapodaj.net/b58c245757404.jpg.html

Wrzucałeś ten link 16 czerwca i pisałem ci że dotyczy procesora, konkretnie pamięci cache o ile się nie mylę.

Link to post
Share on other sites

https://zapodaj.net/b58c245757404.jpg.html

Wrzucałeś ten link 16 czerwca i pisałem ci że dotyczy procesora, konkretnie pamięci cache o ile się nie mylę.

Ostatnio bawilem sie moim ramem i tez mialem mase bledow procesora - nawet przy ustawianiu TPM moze wyrzucic blad cpu, wiec raczej to ze blad tak mowi, nie oznacza ze na 100% tak jest. Przerzucanie procka to dodatkowe problemy, jezeli cos jest trzasniete z jego plyta to i moj cep oberwie..

Po wyłączeniu XMP problem jak narazie nie występuje.

Zaobserwowałem ten sam Bug na mojej płycie MSI - po prostu na XMP/auto free komputer był niestabilny/nie włączał się, ustawienie XMP/i jakakolwiek wartość ale nie fabryczna powoduje na mojej płycie poprawne działanie a ustawienie nawet powyżej XMP ale manualnie jest 100% stabilne wiec MSI tu coś ewidentnie skopało, w międzyczasie wyszła ta agesa 1.0.0.6 stabilna wersja - tez update biosu poleciał i akurat na reddicie wspominali ze problem występował z XMP i został prawdopodobnie poprawiony (plus zupełnie już nie zacina się przy przełączaniu pwm/dc na kontroli obr.)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kurde, my tu kombinujemy na różne sposoby a nikt nie wpadł na coś tak banalnego jak reset biosu :D

Nie No, reset biosu już był wielokrotnie ale jedyna rzeczą która zmienialiśmy było włączenie XMP..

Najprostsze rozwiązana są najczęściej pomijane ;)

Ano :D

Dobra. Tak jak u mnie na płycie - XMP się wykrzaczal, trzeba było zrobić tak:

XMP i manualne taktowanie 2133, następny boot jakakolwiek wartość inna niż rated 3200 i działa. Nie pytajcie, zbugowane UEFI

No I du*a, znów się wykrzaczyl. Kolega w międzyczasie ogarnął nowe pamięci RAM (on jest narwany, mówiłem ze cena nie gra roli) jakieś corsaira 3200 rgb.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...