Skocz do zawartości

Za słaby zasilacz 450W - r5 3600 + rx5700


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez uberas,

Recommended Posts

Hej,

Potrzebuje pomocy z diagnoza komputera kolegi.

Tak wiec złożyliśmy mu takiego potworka:

R5 2600 ze stock coolerem

2x8gb 3200mhz c16 crucial balistix

A320m s2h gigabyte

4x 120mm w obudowie

Seasonic focus gold 450W

Rx5700 referent

Samsung 970 evo plus 512GB

Nie oceniajcie tutaj za bardzo spójności - wiedział ze na 100% nie chce podkręcać wiec zaoszczędziliśmy te stówkę na płycie i zasilacze akurat były bardzo drogie, wiec wybraliśmy dobra jakościowo 450w. Wszystko śmigało bez problemu od listopada 2019 do teraz. Niestety, zachciało mu się rozbudowy no i przy tak zapiętym na ostatni guzik systemie wiedziałem, ze może być problem.

Płyta zmieniona na b450 tomahawk max, procek na 5 3600, dysk na 970 evo plus 1tb, karta referent na rx5700 mech oc GP. Mały przyrost, a jednak coś tam watów więcej. Znaczy, biorąc pod uwagę ze taki system powinien brać z 300w pod obciążeniem i jakieś 400w „peak” wciąż powinno być okej ale komputer po prostu resetuje się zupełnie randomowo podczas ładowania gry, lub samej gry. System postawiony na nowo ze wszystkimi sterownikami, nic nie było podkręcane wszystko na stocku. To mnie skłoniło do refleksji nad zasilaczem, ale to dobra jakościowo jednostka. Postawiłem mu wiec stress test oddzielnie na RAM żeby zobaczyć czy jest okej - okej, prime95 small fft - dalej okej, dysk brak bad sektorów, gpu occt bez problemów. Żeby odwzorować największy możliwy pobór prądu zostawiłem jego komputer obciążony równocześnie Prime95 blend (cpu+ram), skanowanie sektorów na dysku, occt 3D stress no i system zostawiłem na 12 godzin bez żadnego problemu. Powoli rozkładam rece, bo gdyby to rzeczywiście była wina zasilacza to powinien on się wykrzaczyc w takim teście, a śmieszne jest to ze resetuje mu się komputer w skyrimie gdzie praktycznie żadnego obciążenia nie ma. Temperatury są tez zupełnie w normie gpu 80 cpu 70. Ma ktoś jakieś rady? Sprawdziłem tez czy wszystko jest dobrze podpięte - zostaje mi jeszcze wyjąc i złożyć wszystko od nowa. Jedna dodatkowa poszlaka jest dziwne zachowanie biosu - czasem zmienię krzywa wentylatorow i system już się nie obudzi bez resetu cmos. W samym biosie trzeba klikać kilkadziesiąt razy żeby zmienić ustawienia wentylatorow, wszystko inne chodzi bez zmian. Obstawiam GPU/Mobo/psu jako problem, ale jak dokładniej to sprawdzić?

Link to post
Share on other sites

Wiesz, podejrzewam,że tu może być potrzebna aktualizacja BIOSu. Zasilacz też jest na styk. Co do grafy jak masz możliwość sprawdzenia jej w innym kompie to sprawdź.

Jest już agesa 1.0.0.5 problem w tym, ze wczoraj np grał 5h i bez problemu, przedwczoraj dwa resety w przeciągu 20 min to ile i jak ja mam to testować :P

Sprobuje przelozyc do mojego pieca, ale narazie jeszcze mial baaaardzo duzo rozgaleziaczy i moze tutaj gdzies lezal problem + jakis stary stabilizator napiecia? No ale wczesniej wszystko chodzilo bez problemu, tutaj jest problem

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Zobacz jeszcze OCCT Power Supply test. To chyba najlepszy sposób na sprawdzenie zasilacza. kilkanaście minut testu, potem włącz np. przeglądarkę, coś poklikaj. kiedyś miałem felerny zasilacz, też w grze resety miałem. Potem sprawdzałem właśnie w OCCT i skubany potrafił działać ok przy włączonym teście, ale jak włączałem przeglądarkę i chciałem zminimalizować - reset. I tak kilka razy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie oceniajcie tutaj za bardzo spójności

No sorry ale muszę, tak dziwnego doboru komponentów to dawno nie widziałem :D Ten R5 3600 dalej na boxowym chłodzeniu? Ok chyba nie jeśli temperatury w normie. Zasilacz niby seasonic gold, ale kurczę kto bierze do komputera do gier 450w? Mechy to jedne z najgorszych radeonów ale raczej nie resetowałby komputera. No i wisienka na torcie czyli A320, te płyty to raczej do athlonów i R3 pasowały bardziej. Proponuję zrobić uV i powyłączać wszystkie "przyspieszacze" w biosie, może płyta sobie z tym wszystkim nie radzi.

Link to post
Share on other sites

Jak on ma tyle rzeczy podłączonych do zasilacza to możliwe, że ten już ledwo daje radę. 

Nie nie, do gniazdka 

 

Zobacz jeszcze OCCT Power Supply test. To chyba najlepszy sposób na sprawdzenie zasilacza. kilkanaście minut testu, potem włącz np. przeglądarkę, coś poklikaj. kiedyś miałem felerny zasilacz, też w grze resety miałem. Potem sprawdzałem właśnie w OCCT i skubany potrafił działać ok przy włączonym teście, ale jak włączałem przeglądarkę i chciałem zminimalizować - reset. I tak kilka razy.

Tak probowalem, ale jednak nie obciaza to RAMu i dysku - wiec dodalem prime95 blend occt 3d i skany w poszukiwaniu bledow zeby jeszcze bardziej dociazyc

 

No sorry ale muszę, tak dziwnego doboru komponentów to dawno nie widziałem :D Ten R5 3600 dalej na boxowym chłodzeniu? Ok chyba nie jeśli temperatury w normie. Zasilacz niby seasonic gold, ale kurczę kto bierze do komputera do gier 450w? Mechy to jedne z najgorszych radeonów ale raczej nie resetowałby komputera. No i wisienka na torcie czyli A320, te płyty to raczej do athlonów i R3 pasowały bardziej. Proponuję zrobić uV i powyłączać wszystkie "przyspieszacze" w biosie, może płyta sobie z tym wszystkim nie radzi.

Zapomnialem wspomniec, tam siedzi teraz Noctua NH-U12S. 

Tak jak wspomnialem - jestem swiadom i zbudowalbym ten PC inaczej, ale kolega po prostu zboczyl ze sciezki, jaka zalozyl i.. co mu poradze? :D

Chcial najtaniej, zeby to mialo rece i nogi wiec mial. Ucielismy na plycie, bo wiadomo bylo ze zostanie te 6 jajek i na 6 jajek ta plyta wchodzila na styk. Mech ze wzgledu na cene, wymiana byla praktycznie darmowa referent = mech wiec czemu nie? Referent na pewno byl glosniejszy a i temperatury na rdzeniu nie przekraczaja 80 stopni plus zero db. A referent byl tam.. bo raczej niczego innego w sklepach wtedy nie bylo. Zasilacz 450W seasonica, albo jakis VS550 byl do wyboru, chyba z 200 zl dalismy i za tyle szukalismy WIEC z zalozenia, ze juz nic nie bedzie zmieniane stwierdzilem ze styknie 450 i lepiej miec lepszej jakosci zasilacz.

 

No jest troszke niespojnosci ale jakos to sie trzyma, na pewno powinno to dzialac i dziala z tym jednym ale. Czekamy na AGESA 1.0.0.6 bez beta i zobaczymy, albo jeszcze na 1.0.0.4B cofniemy, moze cos to zmieni. Przyspieszacze probowalem wylaczac, ograniczyc cpu do 45w i undervolting/zmienianie power limitu ale nic nie pomaga. 

 

Na poczatku obstawialem zasilacz, ale wlasnie przez undervolting chyba bym go odhaczyl, powietrze ktore z niego sie wydobywa jest totalnie zimne co mi mowi, ze za bardzo sie on nie wysila

 

Aha.. najgorszy radeon.. no nie wiem mam asusa tuf 5700xt i ten mech chociaz nie ma 105C na pamieciach xD

Nie wiem, wychodze z zalozenia ze lepiej miec R5 2600 i A320 niz R3 1200 i B450, no ale to ja :)

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem, wychodze z zalozenia ze lepiej miec R5 2600 i A320 niz R3 1200 i B450, no ale to ja

Nie no zgadzam się, przesadziłem z tym hejtem na A320 ;) Ja mam po prostu inną filozofię składania. Wiedząc że komputer ma być na dłużej niż 3 lata to zaczynam od porządnej płyty, zasilacza i jak najlepszej obudowy. Te elementy jeśli wszystko jest ok to posłużą spokojnie 10 lat, a w przypadku chęci wymiany jest najwięcej roboty z nimi. Procesor, grafikę i ram wybieram na końcu bo wymiana jest bezproblemowa i można sobie żonglować choćby i co 2 lata. Dlatego trochę dziwi mnie takie podejście że jak największa wydajność tu i teraz jak najmniejszym kosztem.

 

 

Aha.. najgorszy radeon.. no nie wiem mam asusa tuf 5700xt i ten mech chociaz nie ma 105C na pamieciach

Zapomniałem o radeonach z asusa :D ale te z msi to podobny poziom

 

No sprzętowo wygląda że wszystko jest ok, więc się czepiam na siłę. Przy takim testach jak mu zapuściłeś jakieś błędy powinny się ujawnić. Dziwne że w grach się resetuje gdzie teoretycznie obciążenie powinno być mniejsze. Jakby były problemy z softem to raczej byłyby crashe albo blue screeny niż resety. Jedyne co mi przychodzi do głowy to podstawić jakiś inny zasilacz ale wątpię że to pomoże.

Link to post
Share on other sites

Nie no zgadzam się, przesadziłem z tym hejtem na A320 ;) Ja mam po prostu inną filozofię składania. Wiedząc że komputer ma być na dłużej niż 3 lata to zaczynam od porządnej płyty, zasilacza i jak najlepszej obudowy. Te elementy jeśli wszystko jest ok to posłużą spokojnie 10 lat, a w przypadku chęci wymiany jest najwięcej roboty z nimi. Procesor, grafikę i ram wybieram na końcu bo wymiana jest bezproblemowa i można sobie żonglować choćby i co 2 lata. Dlatego trochę dziwi mnie takie podejście że jak największa wydajność tu i teraz jak najmniejszym kosztem.

Zapomniałem o radeonach z asusa :D ale te z msi to podobny poziom

 

No sprzętowo wygląda że wszystko jest ok, więc się czepiam na siłę. Przy takim testach jak mu zapuściłeś jakieś błędy powinny się ujawnić. Dziwne że w grach się resetuje gdzie teoretycznie obciążenie powinno być mniejsze. Jakby były problemy z softem to raczej byłyby crashe albo blue screeny niż resety. Jedyne co mi przychodzi do głowy to podstawić jakiś inny zasilacz ale wątpię że to pomoże.

Okej. To jest twój punk widzenia - dla mnie wyglada to z gola inaczej. Jest pewien punkt „efficiency” komputerów gdzie masz najwiecej performance per watt. O co mi dokładnie chodzi, masz nowe generacje. Zazwyczaj mid range procki pobierają 60-100w i karty tak do 200, wiec 450w powinien wystarczyć. I teraz tak masz sobie rx5700 który łyknie 140w i ma 0.9x wydajności i masz rz5700xt który ma powiedzmy 1.05x wydajności ale zużyje 210w i im wyżej w high end tym cena i pobór prądu wzrasta wykładnikiem a nie liniowo. Teraz tak - gry, najważniejsze jest IPC wiec lepiej zainwestować w nowa platformę. Gdyby kupić x570 i powiedzmy 3700x mógłbyś się spodziewać, ze trochę sobie na tym posiedzisz, ale po co skoro możesz kupić a320 3600 za polowe ceny i za 2-3-4 lata jak już wyjdzie am5 przesiądziesz się na coś pokroju 5600 z zachowaniem o wiele lepszego poboru prądu, będziesz miał nowa podstawkę, ramy, jakieś inne bajery. Nie wiem, dla mnie taka zabawa w kupowanie „na przyszłość” „do łatwego upgrade” mija się z celem, wole mieć h310 i i3 8100f niż z68 i 2500k czy cokolwiek w podobnych, na dobra sprawę pieniądzach, nie widzę problemu w rozbieraniu komputera co 3 lata, ja wymieniam coś w moim co chwila i żyje :P

A i buda nie jest taka brzydka - to już kwestia personalna NZXT500

Także, jak już jesteśmy po tłumaczeniu - do tematu xD

Tak z braku laku włączyłem gta v w 4k i wymaksowalem co się dało - zostawiłem włączone na cała noc w ruchliwym miejscu, może bardziej obciąży PC ale brak restartu.

Włączony ok 18 i wyłączony ok 8 wiec tak prezentują się temperatury

https://zapodaj.net/7386fb969d8cc.jpg.html

Może najlepszy wynik ten mech nie zaliczył, ale naprawdę to są akceptowalne temperatury, szczególnie zważywszy na to, ze praktycznie nie słychać gpu i pracowało 12h w pocie czoła.

 

Nie wiem. Te resety głównie występują podczas ładowania gry - skanowałem tez dysk w poszukiwaniu bad sektorów jest okej

Ram memtestem na noc, jest okej

Prime small fft na noc jest okej

Prime blend jest okej

..

spróbuje z tym occt power supply test i włączałem wyłączaniem przeglądarki ale mnie już kij strzela, co to do diabła jest

Zobacz jeszcze OCCT Power Supply test. To chyba najlepszy sposób na sprawdzenie zasilacza. kilkanaście minut testu, potem włącz np. przeglądarkę, coś poklikaj. kiedyś miałem felerny zasilacz, też w grze resety miałem. Potem sprawdzałem właśnie w OCCT i skubany potrafił działać ok przy włączonym teście, ale jak włączałem przeglądarkę i chciałem zminimalizować - reset. I tak kilka razy.

Zrobione, włączałem wszystkie trzy przeglądarki używałem minimalizowaniem wyłączałem włączałem - nic Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

@up, A czemu po prost u nie podmienicie się zasilaczami? zostaje coś po takim resecie w dzienniku?

Nic nie zostaje. Znaczy sorki, bylo coś tego typu:

 

https://zapodaj.net/b58c245757404.jpg.html

 

ALE okazuje się ze to problem z civ6 jakiś No ogólnie znany wiec nie wiem, inne gry nie pokazują nic i sprawdziłem procka, wyglada okej

 

No teoretycznie można tak zrobić, ale ja mam wszystko podpisane na milion trytytek żeby mieć ładny układ kabelków i wszystko bym musiał rozebrać? No weź, ze pan.. Jak ma zmienić zasilacz to zmieni, aktualnie czatujemy na coś 650W dobrej jakości ale ceny straszne - jedynie TX650M corsaira za 450zl ale to i tak jakiś kosmos jak dla mnie :D

Link to post
Share on other sites

Tyle tylko że nie ma pewność co do tego czy to PSU jest temu winne, wymienicie zasilacz a problem zostanie.

 

https://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/3567.event-id-18-microsoft-windows-whea-logger.aspx

 

Pozwoliłem sobie na użycie google translatora: 

 

Ten błąd wskazuje, że występuje problem sprzętowy. Wyjątek sprawdzania komputera wskazuje błąd sprzętowy komputera, który występuje, gdy centralna jednostka komputerowa komputera wykryje problem sprzętowy.    

Uwaga: WHEA oznacza architekturę błędów sprzętu systemu Windows.  

Niektóre z głównych problemów sprzętowych, które powodują wyjątki sprawdzania komputera, obejmują:
 

  • Błędy magistrali systemowej (błąd komunikacji między procesorem a płytą główną) 
  • Błędy pamięci, które mogą obejmować problemy z parzystością i kodem korekcji błędów (ECC). Sprawdzanie błędów zapewnia, że ​​dane są poprawnie przechowywane w pamięci RAM; jeśli informacje są uszkodzone, występują losowe błędy.
  • Błędy pamięci podręcznej w procesorze; pamięć podręczna przechowuje ważne dane i kod. Jeśli jest to uszkodzone, często występują błędy.
  • Słaba regulacja napięcia (np. Problem z zasilaniem, awaria regulatora napięcia, degradacja kondensatora)
  • Uszkodzenia spowodowane skokami mocy
  • Statyczne uszkodzenie płyty głównej 
  • Nieprawidłowe ustawienie napięcia procesora w systemie BIOS (za niskie lub za wysokie)
  • Przetaktowywanie
  • Trwałe uszkodzenie płyty głównej lub zasilacza spowodowane wcześniejszym przetaktowaniem
  • Nadmierna temperatura spowodowana niewystarczającym przepływem powietrza (prawdopodobnie spowodowana awarią wentylatora lub zablokowaniem wlotu / wylotu powietrza)
  • Nieprawidłowa inicjalizacja systemu BIOS (niepoprawna konfiguracja płyty głównej lub procesora przez system BIOS)
  • Instalacja procesora, który jest zbyt duży, aby poradzić sobie z płytą główną (nadmierne zapotrzebowanie mocy, niezgodność)
  • Wadliwy sprzęt, który może pobierać nadmierną moc lub w inny sposób zakłócać właściwą regulację napięcia
Działanie użytkownika
  • Zaktualizuj system BIOS i sterowniki mikroukładu płyty głównej.   
  • Zaktualizuj wszystkie sterowniki sprzętu, jeśli aktualizacje są dostępne u producenta. 
  • Sprawdź temperaturę wewnątrz komputera, aby upewnić się, że procesor i powiązane urządzenia peryferyjne nie ulegają przegrzaniu.
  • Sprawdź wentylator procesora, aby upewnić się, że jest prawidłowo podłączony do procesora.
  • Jeśli podkręciłeś procesor, zresetuj ustawienia do ustawień domyślnych. 
  • Upewnij się, że wentylator zasilacza działa poprawnie

 

Jak widzisz możliwości jest w opór.


Ta konfiguracja mimo wszystko nie powinna ciągnąc więcej jak 400W. 

Paczka trytytek i kilka piwek tańsze niż nowy PSU. :)

Link to post
Share on other sites

Tyle tylko że nie ma pewność co do tego czy to PSU jest temu winne, wymienicie zasilacz a problem zostanie.

 

https://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/3567.event-id-18-microsoft-windows-whea-logger.aspx

 

Pozwoliłem sobie na użycie google translatora: 

 

Ten błąd wskazuje, że występuje problem sprzętowy. Wyjątek sprawdzania komputera wskazuje błąd sprzętowy komputera, który występuje, gdy centralna jednostka komputerowa komputera wykryje problem sprzętowy.    

 

Uwaga: WHEA oznacza architekturę błędów sprzętu systemu Windows.  

 

Niektóre z głównych problemów sprzętowych, które powodują wyjątki sprawdzania komputera, obejmują:

 

  • Błędy magistrali systemowej (błąd komunikacji między procesorem a płytą główną) 
  • Błędy pamięci, które mogą obejmować problemy z parzystością i kodem korekcji błędów (ECC). Sprawdzanie błędów zapewnia, że ​​dane są poprawnie przechowywane w pamięci RAM; jeśli informacje są uszkodzone, występują losowe błędy.
  • Błędy pamięci podręcznej w procesorze; pamięć podręczna przechowuje ważne dane i kod. Jeśli jest to uszkodzone, często występują błędy.
  • Słaba regulacja napięcia (np. Problem z zasilaniem, awaria regulatora napięcia, degradacja kondensatora)
  • Uszkodzenia spowodowane skokami mocy
  • Statyczne uszkodzenie płyty głównej 
  • Nieprawidłowe ustawienie napięcia procesora w systemie BIOS (za niskie lub za wysokie)
  • Przetaktowywanie
  • Trwałe uszkodzenie płyty głównej lub zasilacza spowodowane wcześniejszym przetaktowaniem
  • Nadmierna temperatura spowodowana niewystarczającym przepływem powietrza (prawdopodobnie spowodowana awarią wentylatora lub zablokowaniem wlotu / wylotu powietrza)
  • Nieprawidłowa inicjalizacja systemu BIOS (niepoprawna konfiguracja płyty głównej lub procesora przez system BIOS)
  • Instalacja procesora, który jest zbyt duży, aby poradzić sobie z płytą główną (nadmierne zapotrzebowanie mocy, niezgodność)
  • Wadliwy sprzęt, który może pobierać nadmierną moc lub w inny sposób zakłócać właściwą regulację napięcia
Działanie użytkownika
  • Zaktualizuj system BIOS i sterowniki mikroukładu płyty głównej.   
  • Zaktualizuj wszystkie sterowniki sprzętu, jeśli aktualizacje są dostępne u producenta. 
  • Sprawdź temperaturę wewnątrz komputera, aby upewnić się, że procesor i powiązane urządzenia peryferyjne nie ulegają przegrzaniu.
  • Sprawdź wentylator procesora, aby upewnić się, że jest prawidłowo podłączony do procesora.
  • Jeśli podkręciłeś procesor, zresetuj ustawienia do ustawień domyślnych. 
  • Upewnij się, że wentylator zasilacza działa poprawnie

 

Jak widzisz możliwości jest w opór.

Ta konfiguracja mimo wszystko nie powinna ciągnąc więcej jak 400W. 

Paczka trytytek i kilka piwek tańsze niż nowy PSU. :)

No wiem, czytalem to dlatego zaczalem sprawdzac doslownie wszystko - ale MOBO nie sprawdze i wlasnie PSU nie podmienie

Jak mowilem "Obstawiam GPU/Mobo/psu jako problem" - to GPU chyba mozna odhaczyc i bardziej sklanialbym sie ku plycie jednak bo jak juz zauwazylismy 400w wystarczy. Tylko tu jest jedno ale - te wszystkie zmiany nie byly przeprowadzone rownoczesnie. nowa plyta i procek przez jakis czas pracowala z referentem i dopiero po wymianie karty zaczely sie cyrki - tylko ze to nie ma sensu bo ta karta pobiera tyle samo - 140w podczas gier..

Link to post
Share on other sites

Coś jest nie tak z zasilaniem - a czy po stronie psu czy mobo to możemy strzelać, bez podmiany to zostaje chyba tylko kryształowa kula. ;)

Nie wiem czy masz racje - jak wspomniałem cpu i mobo działały po ugrade jakiś tydzień bez problemów - to nadal może być karta. Zasilacz tez żadnych problemów nie sprawiał - a obciążenie jest praktycznie takie samo.

Widzisz z przełożeniem jest taki problem, ze ja mam już wszystko u siebie ułożone plus kolega mieszka dość daleko. Od dwóch dni nie miał tego problemu, pojawia się to randomowo wiec ja mam mu dać swoje zasilanie na pare dni, gdy potrzebuje swojego pieca? No nie widzę tego ogólnie, najłatwiej kupić nowy ale może być to problem z płyta.. co bym wykluczył bo wszystko działało. Nie wiem, ale sytuacja jest kiepska przez troubleshooting. Poza tym, jakim cudem obciążam bydlaka w 100% i jest okej a jakiś głupi loading screen go crashuje jeżeli mowimy o zasilaniu? To nie ma sensu.

Multimetra nie mam żeby sprawdzić napiecia, ale odczytując wskazania z płyty w HWinfo wszystko jak najbardziej w normie ATX

Link to post
Share on other sites

 

 

Widzisz z przełożeniem jest taki problem, ze ja mam już wszystko u siebie ułożone plus kolega mieszka dość daleko. Od dwóch dni nie miał tego problemu, pojawia się to randomowo wiec ja mam mu dać swoje zasilanie na pare dni, gdy potrzebuje swojego pieca?
 

 

 

 

to nadal może być karta.

 

Oczywiście że może to być wina również GPU, dlatego inaczej jak podmianką to będzie ciężko stwierdzić,

to się może chociaż na jakiś czas wymieńcie na GPU? Tylko problem będzie taki że wymiana GPU nie wykluczy jednoznacznie PSU.

A nawet jeśli to GPU, może się okazać ze w innej konfiguracji nie ma tego problemu.

No j/w podmianka - innej opcji nie ma.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

Oczywiście że może to być wina również GPU, dlatego inaczej jak podmianką to będzie ciężko stwierdzić,

to się może chociaż na jakiś czas wymieńcie na GPU? Tylko problem będzie taki że wymiana GPU nie wykluczy jednoznacznie PSU.

A nawet jeśli to GPU, może się okazać ze w innej konfiguracji nie ma tego problemu.

No j/w podmianka - innej opcji nie ma.

 

Myslalem nad tym, ale chcesz mu dac XT, czyli jeszcze wiecej pradu? xD plus, wymiana gpu u mnie to tez nie takie hop siup - jak wiesz tuf ma felerne chlodzenie pamieci i zeby temu zapobiec musialem trytytkami dodac wentylator ktory dmucha idealnie na nie

58272aef5562e.jpgI szczerze po tej zabawie juz mi sie nie chce dotykac mojego pieca, niech to dziala.

 

Jestem swiadom, ze raczej podmianka bedzie musiala wpasc ale jest jeszcze cos co mogloby pojsc nie tak?

Sprobuje mu ten komputer rozebrac i zlozyc znow.

 

Od dwoch dni problem nie wystepuje bo kazalem mu uporzadkowac kable idace z gniazka - mial miliony rozdzielaczy ps4 xboxa one alexe telewizor minitor piec jakies odtwarzacze do listwy wpietej w listwe wpietej w listwe etc a na koncu piec. Plus, jakis stary stabilizator napiec, ktory swiecil sie na czerwono - przepalony. 

 

No ale nie wiem czy to nie szukanie igly w stogu siana, bo wczesniej wszystko mu dzialalo X lat. 

Link to post
Share on other sites
do listwy wpietej w listwe wpietej w listwe

 

No to trzeba było tak od razu. Niech podepnie PC do listwy wpiętej w gniazdko albo bezpośrednio i wtedy niech sprawdzi. To że działało X lat nie oznacza że obciążenie właśnie nie osiągnęło masy krytycznej.

EDIT: Ten błąd WHEA w dzienniku dotyczy pamięci cache procesora. Ale to nie wyklucza też płyty głównej ani zasilania.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

X lat temu to X lat temu :P Wszystko się starzeje, zużywa. Co do dużej ilości rozdzielaczy z gniazdka to kumpel pracuje sobie na spalenie instalacji elektrycznej w domu i sprzętów do niej podłączonych.

Tak, wiem dlatego mu polecilem to ogarnac- ale jak ma to zrobic majac jedno gniazdko w pokoju? Anglia i jej uroki, standard grzyb xD

Aktualnie podpial jak najwiecej rzeczy do jednego gniazdka izolujac tym samym drugie, gdzie podpial piec. Jak problem nadal bedzie wystepowal to kazalem mu to przeniesc do drugiego pokoju i potestowac. 

 

No to trzeba było tak od razu. Niech podepnie PC do listwy wpiętej w gniazdko albo bezpośrednio i wtedy niech sprawdzi. To że działało X lat nie oznacza że obciążenie właśnie nie osiągnęło masy krytycznej.

EDIT: Ten błąd WHEA w dzienniku dotyczy pamięci cache procesora. Ale to nie wyklucza też płyty głównej ani zasilania.

No tak, patrz wyzej - przeniesie pc do innego pokoju zeby sprawdzic jezeli to nie zadziala

Niby procesora, ale mowie nie przejmowalbym sie tym bo wiele osob mialo ten problem akurat z civ6, a biorac pod uwage ze inne gry tego nie zglaszaja plus przechodzi testy procesorowe to.. raczej nie cpu. Nadal mamy gpu mobo psu

 

Biorąc pod uwagę instalację elektryczną strach pomyśleć jak wyglądają kable w komputerze skoro autor wątku i jego kumpel tak się boją podmiany zasilacza.

W taki sposob wygladaja u mnie:

100822103_1167174696967495_3611351391743

Mistrzem nie jestem, ale nie boje sie wymian sprzetu - po prostu wymagaloby to ode mnie 3-4 dni bez pieca a koledze i tak nie zalezy za bardzo na kasie

Link to post
Share on other sites

 

 

Aktualnie podpial jak najwiecej rzeczy do jednego gniazdka izolujac tym samym drugie, gdzie podpial piec. Jak problem nadal bedzie wystepowal to kazalem mu to przeniesc do drugiego pokoju i potestowac. 

Dobry pomysł.

 

 

 

W taki sposob wygladaja u mnie:
 

To chodzi o jego kompa, twój jest ok przecież :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...