Skocz do zawartości

Chciałem skorzystać z Wo MIC = komputer nie widzi smartfona.


Recommended Posts

Witam.
Mam pewien program edukacyjny rozdawany w gazecie, których chciałem wczoraj uruchomić po paru latach przerwy: okazało się, że wymaga do uruchomienia podłączonego mikrofonu.
Nie miałem takowego pod ręką, tak więc zastanawiałem się czy da się przerobić smartfona na mikrofon. Okazało się, że się da.
Jest taka aplikacja Wo Mic, która ponoć to umożliwia.
No to wlazłem na jej stronę (https://wolicheng.com/womic/), pobrałem to na smartfona (Xiaomi Redmi 4 Prime), pobrałem i zainstalowałem klienta na PC, pobrałem i zainstalowałem te sterowniki...
I po podłączeniu telefonu do komputera nie pojawia mi się opcja wybrania rodzaju połączenia (czy ładować, czy przesyłać pliki, czy przesyłać zdjęcia).
Włączenie i wyłączenie debugowania usb nie pomogło. Wstrzymałem ochronę antywirusa - nic
Po podłączeniu telefonu tylko ładuje się bateria, słyszę krótki sygnał dźwiękowy w słuchawkach, a w menedżerze urządzeń widzę tylko to https://imgur.com/a/zRIJnhX

 

Wziąłem to wszystko poodinstalowywałem, nawet to, co tam się pojawiało jako zdebugowane (bo nie znalazło aktualizacji sterownika, a restart pc, albo smartfona nie pomagał), nawet myślałem, ze usunięcie Redmi w menedżerze urządzeń pozwoli musię na nowo zainstalować, czy coś - nic).
Także nie mogę odpalić tego programu edukacyjnego, jak i nie mogę teraz połączyć smartfona z kompem do przesyłu danych.
Także sprawa #1 - jak sprawić, abym mógł znów przesyłać sobie filmy i muzykę na smartfona przez usb,

#2 - czy da się jakoś oszukać wymóg mikrofonu, albo sprawdzić co jest nie tak z nim, bo dziś do ręki dostałem jakiś prosty mikrofon, podłączyłem do kompa i...nic. Jego też nie wykrywa. A powinien działać.
:/

Link to post
Share on other sites

 

 

I po podłączeniu telefonu do komputera nie pojawia mi się opcja wybrania rodzaju połączenia

Sprawdź, czy w telefonie w opcjach połączenia USB nie ma możliwości zmiany.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy w telefonie w opcjach połączenia USB nie ma możliwości zmiany.

Jest w ustawieniach programistycznych "wybierz konfigurację USB" - jest ustawione na MTP "Media Transfer Protocol", ale i tak tylko ładuje tylko baterię. Jak wybiorę jakąkolwiek inną opcję to nic się nie zmienia, tylko wybrana opcja blokuje się na "tylko ładowanie" i nic :s

W sensie, że co bym nie wybrał, to i tak jako aktywne jest "tylko ładoweanie".

Link to post
Share on other sites

Za poniżej 20zł kupisz mikrofon i problem rozwiązany.

Pisałem, że  nie miałem na początku pod ręką, a później podłączyłem, bo w łapy dostałem - w obu przypadkach nie zadziałąło.

 

Natomiast wychodzi na to, że problem jest w smartfonie, ponieważ potrzebowałem wydrukować pewien dokument, więc udałem się  z nim, mając go na smartfonie. Okazało się, że w punkcie drukarskim też komputer nie widział mojego smartfona - pomimo zmian wejść i kabli.

 

Także coś się stało nie tak z moim smartfonem.

Pytanie - co, albo jak to cofnąć? :S

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...