Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio zastanawiam się nad zmianą swojego niestety zmęczonego życiem LG G6. Telefon już muszę ładować nawet 3x dziennie co po 2ch latach użytkowania wydaje się być absurdem. Dlatego też szukam urządzenia do 2500zł, raczej nie chciałbym przekraczać tego budżetu. Na co zwracam szczególną uwagę? Przede wszystkim:

 

- Aparat (LG nie miał jakiegoś wybitnego, ale wiadomo chciałbym coś lepszego)

- Bateria (nie chcę już przechodzić przez koszmar z baterią 3300MAh, przy obecnych rozmiarach telefonów)

- Płynność działania (po aktualizacji na andka 9.0 LG zaczęło tak mulić, że nic mu nie pomagało)

 

Telefon chciałbym aby posłużył mi na więcej niż 2 lata, chciałbym użytkować go przez następne 3, a może nawet dłużej.

 

Mam swoje pomysły już w głowię, ale nie chcę niczego sugerować więc czekam na Wasza propozycję, z góry dzięki!  :D

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy chce ci się bawić w gcama, ale realme x2 pro to obecnie sztos wydajnościowy i aktualizacyjny, tylko tam aparat jest co najwyżej dobry w dzień i bardzo przeciętny w nocy, ale gcam sporo ratuje sytuacje

op 7t da się też w tej cenie dostać, chociaż z aktualizacjami tam jest gorzej niż w tym x2 (kuriozum XD)

p30 jest jeszcze

xiaomi nie ma najmniejszego sensu w 2020, więc wynalazki typu mi note 10/lite i poco f2 pro skreśliłbym od razu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecilbym Ci jakiegos Huawei (sam posiadam p20 pro i daje rade) ale nowsze modele sa niestety pozbawione uslug google (chyba poczawszy od serii p40).

 

czyli z tego co polecacie to huawei, oneplus oraz realme. Coś więcej możecie mi powiedzieć, ktoś użytkował? Który do moich preferencji będzie najlepiej się nadawał? Nie ukrywam, ze z tego co na chwilę obecną polecacie to najbliżej mi do huawei i oneplus. Jednak realme dla mnie jest za bardzo egzotyczną marką, a wydając te 2,5k PLN wolałbym coś sprawdzonego.  :D

Edytowane przez Radzi0
Link to post
Share on other sites

używam, polecam, to zasadniczo oneplus/oppo (ta sama rodzina), spełnia wszystkie wymagania, btw p30 ma jeszcze gappsy

Hmm czyli oneplus, ale który model? 7t czy 7 pro, a może 7t pro? To samo tyczy sie p30 pro? Na przestrzeni tych powiedzmy 3 lat, który lepiej przetrzyma próbę czasu? Dodatkowo jak wyglada sprawa aparatu oneplusa, bo pamiętam jak znajomy z 6t nie byl za bardzo zadowolony. I zastanawiam sie czy aż tak sie polepszył aparat w 7kach

Link to post
Share on other sites

Hmm czyli oneplus, ale który model? 7t czy 7 pro, a może 7t pro?

ale o co mnie teraz pytasz, bo nie wiem?

pisałem tylko, że mam realme i że to ta sama rodzina...

ale skoro jesteśmy przy oneplusach, mają 90hz odświeżanie, więc będą bardziej przyszłościowe i tylko 7t dostaniesz do 2,5k

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

ale o co mnie teraz pytasz, bo nie wiem?

pisałem tylko, że mam realme i że to ta sama rodzina...

ale skoro jesteśmy przy oneplusach, mają 90hz odświeżanie, więc będą bardziej przyszłościowe i tylko 7t dostaniesz do 2,5k

Pytam czy jest znaczaca różnica między modelami oneplusa serii 7 i jak wygląda sprawa z aparatem. Nie ukrywam, ze to tez wazny dla mnie aspekt ale patrząc na nakładkę huaweia trochę jestem sceptycznie nastawiony na p30 pro i tutaj wlasnie dużo zaczynam rozmyslać nad oneplus 7 pro.

Link to post
Share on other sites

One plus to dobry wybór sam mam od grudnia oneplus 7 i nie narzekam wszystko działa zmieniłem tylko nakładkę na nova luncher bo lubię sobie wygląd zmieniać pod swoje widzimisie. Jeżeli lubisz lepsze zagospodarowanie przestrzeni to możesz dopłacić do wersi 7 PRO bez dziór to wygląda kozacko ale to preferencja mi mała łezka nie przeszkadza więc mam zwykłą siudemkę chcę tylko zwrócić uwagę że stabilizacja obrazu nie istnieje w tych telefonach dla mnie to nie problem bo robię tylko zwykłe zdjęcia raz na rok ale warto wspomnieć o tym. Wcześniej miałem Samsunga s10 i robił o wiele lepsze zdjęcia i wideo ale strasznie mnie drażniło działanie tego telefonu więc sprzeałem po 2 miesiącach i na tym oneplus siedzę 

podaje przykładowe ceny sam też z chin zamawiam bo taniej tylko idzie paczka 3 tygodnie :

 

2 120,07 Złoty  7 pro           https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-7-oneplus-7-pro/1747-6588-oneplus-7pro-6gb-128gb.html#/130-free_gift-free_gift_usb_otg_cable_eu_adapter/233-firmware-firmware_oxygenos_ge_en_fr_es_/263-device_color-device_color_mirror_gray

1 763,69 Złoty       7     https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-7-oneplus-7-pro/1742-6789-oneplus-8gb-256gb.html#/130-free_gift-free_gift_usb_otg_cable_eu_adapter/233-firmware-firmware_oxygenos_ge_en_fr_es_/263-device_color-device_color_mirror_gray

1 942,09 Złoty  7T https://tradingshenzhen.com/en/oneplus-7t-oneplus-7t-pro/1919-7608-oneplus-7t-8gb-256gb.html#/130-free_gift-free_gift_usb_otg_cable_eu_adapter/233-firmware-firmware_oxygenos_ge_en_fr_es_/254-device_color-device_color_glacier_blue

Edytowane przez KwantowyYebaka
Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację, trochę to mi rozjaśniło wiedzę na temat tego czego szukam.

 

Mam 7t pro właśnie.
Nie bierz mniej niż 8/256 bo nie ma to sensu.
Po zbuforowaniu apek jest już 5gb pamięci zajęte.

Nie miałem gdzie za bardzo przetestować aparatu ale kiepskie zdjęcia robi.
Poza tym jest petarda :D

 

Nooo właśnie widziałem 6/128 w dobrej cenie poniżej 2500pln i już chciałem kupić, ale taka czerwona lampka mi się zaświeciła "HALO 2020rok i 6gb RAM?" i w końcu nie dodałem do koszyka. Aż tak słabe te zdjęcia? Kurdeee, a możliwe, że to też przez Twój poprzedni telefon?? Bo jednak jak tak patrzę po opiniach to jest za s10 czy p30 pro, ale ludzie mówią, że jest to tylko nieznaczna różnica. A teraz jak mówisz kiepski... Już nie wiem co o tym sądzić  :cry:

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację, trochę to mi rozjaśniło wiedzę na temat tego czego szukam.

 

 

 

Nooo właśnie widziałem 6/128 w dobrej cenie poniżej 2500pln i już chciałem kupić, ale taka czerwona lampka mi się zaświeciła "HALO 2020rok i 6gb RAM?" i w końcu nie dodałem do koszyka. Aż tak słabe te zdjęcia? Kurdeee, a możliwe, że to też przez Twój poprzedni telefon?? Bo jednak jak tak patrzę po opiniach to jest za s10 czy p30 pro, ale ludzie mówią, że jest to tylko nieznaczna różnica. A teraz jak mówisz kiepski... Już nie wiem co o tym sądzić  :cry:

Wiesz co, ja mam odnośnik do P30 PRO bo kolega wrzuca foty z Portugalii i te zdjęcia są naprawdę super.

Porównanie odnośnie P30pro vs OnePlus 7t.

 

Tyle że...

Dla mnie ważniejsze na codzień użytkowanie a nie pstrykanie fot...telefonem :D

 

Telefon nie służy do robienia dobrych zdjęć.

Chcesz pykać fajne foty kup sobie lustrzankę i telefon do dzwonienia za 500zł.

Link to post
Share on other sites

Jak ci zależy na zdjęciach i jako tako wydajności to możesz się rozejrzeć za Galaxy s 10/10e do 2200 zł max tylko ja jak kolega wyżej wolę jak telefon za*******a od premiery do końca żywotności a OnePlus to zapewnia. Zdjęcia mogą być dobre ale bez autofokusa i stabilizacji wiesz jak to idzie ja porównuje zdjęcia mojego wersja 7 bez t do Galaxy s9 . Ogulnie nie nagrywam filmów za dużo tu masz jakieś tam próbki co nagrałem https://www.youtube.com/user/SIBTraveler

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam na op problemu z baterią mam 7 nie t czy pro a tam szybkie odświeżanie zabija baterie wytrzyma mi spokojnie dzień jak nie gram jest ich wersja szybkiego ładowania więc to 3700 jest pełne w godzinę co do exenosów w Samsungu to tak trzeba się z tym liczyć że to mniej wydajne zresztą sam się przesiadłem z powodu szybkości właśnie z Samsunga S10.

Miałem te obydwa telefony w użyciu i jedyne pozytywy jakie widzę na rzecz Samsunga to:

-ciagle wydajny telefon w porównaniu do średniej półki nie jak pełnoprawny s855 ale wystarczy

-top aparat

-top kamera

-kupiesz w Polsce jak sprawdzałem miesiąc temu to za 2200 można było dostać

Co do one plusa:

-maksymalna szybkość na s855

-system nie zwalnia są aktualizacje

-ocena subiektywna dla mnie bateria+ładowanie

-cena (mam z chin jest język pl)

Link to post
Share on other sites

W sumie jeśli system jest dobrze zoptymalizowany to i mniejsza ilość ramu nie przeszkadza, np w iphonach. Miałem brać p30 ale zwróciłem uwagę na oppo i realme i czekam na jakieś inne modele jak wyjdą a zależy mi na spoko baterii, aparacie no i wydajności, plus żeby max 6,4 cala i jakby jack 3.5 był też.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, ja mam odnośnik do P30 PRO bo kolega wrzuca foty z Portugalii i te zdjęcia są naprawdę super.

Porównanie odnośnie P30pro vs OnePlus 7t.

 

Tyle że...

Dla mnie ważniejsze na codzień użytkowanie a nie pstrykanie fot...telefonem :D

 

Telefon nie służy do robienia dobrych zdjęć.

Chcesz pykać fajne foty kup sobie lustrzankę i telefon do dzwonienia za 500zł.

Tylko, że z tego co wiem to 7T, a 7 Pro/T Pro mają inne aparaty. I to najbardziej widać na porównaniach w nocy. Ale oczywiście dzięki za info!  :D

 

 

Ja nie mam na op problemu z baterią mam 7 nie t czy pro a tam szybkie odświeżanie zabija baterie wytrzyma mi spokojnie dzień jak nie gram jest ich wersja szybkiego ładowania więc to 3700 jest pełne w godzinę co do exenosów w Samsungu to tak trzeba się z tym liczyć że to mniej wydajne zresztą sam się przesiadłem z powodu szybkości właśnie z Samsunga S10.

Miałem te obydwa telefony w użyciu i jedyne pozytywy jakie widzę na rzecz Samsunga to:

-ciagle wydajny telefon w porównaniu do średniej półki nie jak pełnoprawny s855 ale wystarczy

-top aparat

-top kamera

-kupiesz w Polsce jak sprawdzałem miesiąc temu to za 2200 można było dostać

Co do one plusa:

-maksymalna szybkość na s855

-system nie zwalnia są aktualizacje

-ocena subiektywna dla mnie bateria+ładowanie

-cena (mam z chin jest język pl)

A można wiedzieć ile masz już 7T? Ciekawi mnie jak zużywa się bateria na przestrzeni roku. Bo nie chcę znowu męczyć się z ładowaniem 2x na dzień. A te baterie poniżej 4000Mah budzą we mnie niepokój.

Link to post
Share on other sites

 

 

i już chciałem kupić, ale taka czerwona lampka mi się zaświeciła "HALO 2020rok i 6gb RAM?"

Android inaczej zarządza pamięcią niż windows. Pamięć nieużywana, to pamięć zmarnowana. Skoro jest tyle pamięci, to po co system ma czyścić ram po wcześniej uruchomionej aplikacji? Uruchamianie od nowa, to więcej energii zużytej (bateria) i jakiś tam czas na załadowanie do pamięci. A gdyby jednak się zdarzyło, że brakuje tej pamięci do odpalenia nowego programu (ale nie w urządzeniu z 6GB), to android sam zwolni pamięć po zamkniętej wcześniej aplikacji.

 

6GB to aż nadto, ale ładują tyle do telefonów, bo marketing liczb działa. Wymieńcie jakąś aplikację (nie grę), która nie pójdzie np. na 2GB ram.

Link to post
Share on other sites

Android inaczej zarządza pamięcią niż windows. Pamięć nieużywana, to pamięć zmarnowana. Skoro jest tyle pamięci, to po co system ma czyścić ram po wcześniej uruchomionej aplikacji? Uruchamianie od nowa, to więcej energii zużytej (bateria) i jakiś tam czas na załadowanie do pamięci. A gdyby jednak się zdarzyło, że brakuje tej pamięci do odpalenia nowego programu (ale nie w urządzeniu z 6GB), to android sam zwolni pamięć po zamkniętej wcześniej aplikacji.

 

6GB to aż nadto, ale ładują tyle do telefonów, bo marketing liczb działa. Wymieńcie jakąś aplikację (nie grę), która nie pójdzie np. na 2GB ram.

Oooo o tym nie wiedziałem, dzięki  :D  tak się zastanawiam i chyba jeszcze poczekam troszkę może teraz będą jakieś wakacyjne promocje to uda się coś dorwać w lepszej cenie. A co do ramu to zazwyczaj jest to różnica 100-200 pln między 6, a 8gb więc myślę, że warto chyba.

Edytowane przez Radzi0
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...