Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc :)

 

Od roku użytkuje iphone 7. Co do jego działania nie mam żadnych zastrzeżeń - poza jednym.

Mianowicie chodzi o czas pracy na baterii. Na np ogladaniu YT czy Netflixa telefon wytrzyma max 4h i to na najnizszej jasnosci ekranu. Porównywałem to z huawei p20, ten mimo sporo wiekszego wyswietlacza wytrzymuje ponad 2x wiecej.

 

Ogolnie bateria trzyma po prostu krótko. Telefon pokazuje stan baterii na 94%, wiec juz po prostu ten model chyba tak ma.

 

Chcialbym zmienic na cos z androidem.

Telefon musi byc nowy, cena to około 1000zł.

Chcialbym cos o podobnej mocy jak iphone 7.

 

Patrzyłem najbardziej polecane itd, ale wszystkie z telefonow sa po prostu ogromne (od 6,21 cala wzwyz).

Poleciłby ktoś telefon o takich wymaganiach, ale z wyswietlaczem do 6 cala? (5,5-5,7 byłoby wrecz idealnie)

Link to post
Share on other sites

 

 

Patrzyłem najbardziej polecane itd, ale wszystkie z telefonow sa po prostu ogromne (od 6,21 cala wzwyz).

no niestety nie ominiesz tego, weź pod uwagę, że w applu ekran nie rozciągał się na całym przodzie, ale i tak ciężko ci będzie znaleźć coś w podobnych rozmiarach

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z tą wydajnością to trochę przesada, ten ip jest przecież z 2016 roku, najważniejsza kwestia, to brak jakiś ciężkich nakładek typu miui, one ui itp i taki telefon może bardzo fajnie śmigać

problemem jest rozmiar, ciężko dostać coś dobrego do 6 cali

Edytowane przez jempierozki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no ale to masz benchmarki, one nie świadczą o tym jak telefon będzie się na codzień użytkowało, tylko jaką ma wydajność w testach ekstremalnie obciążających procesor (w większości przypadków do normalnego używania telefonu wystarczy snap z serii 7xx, albo mediatek g90t, do tego teraz można zwyczajnie na kilka sposobów "oszukać" płynne działanie, dodając chociażby 90hz wyświetlacze do średniopółkowych telefonów, taki telefon po prostu "płynie" i przyjemnie się z tego korzysta)

anyway, jak op chce maksymalną wydajność w jak najniższym budżecie, to realme x2 pro jest obecnie najlepszym dealem, ale on ma 6,5 cala

Edytowane przez jempierozki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak nie da rady to niestety bede musial wziac pod uwage 6,3 cala

Też mam ip6 i śmiga pięknie bijąc obecne budżetowce ale bateria to paranoja w cenie jakiej sobie producent życzy.

Miałem ten sam problem bo nie lubię dużych telefonów a ekran 4.7 jest idealny u iphone.Nie wiem czemu nie produkują z mniejszym kranem telefonów,nie każdy potrzebuje chodzić z deską do chleba.

Wybór padł na REALME 6 który nie mieści mi się w żadnej kieszeni (tzn wystaje) a tobie zaproponuję również inne modele w cenie 1000zł które jeszcze są warte uwagi.

 

Motorola Moto G8 Power 4/64GB

Samsung Galaxy M21

Realme 6 4/64

OPPO A9 2020

Link to post
Share on other sites

Ze skrajności w skrajność :D

 

Ok, spodobał mi się Realme 6 4/64.

Akurat idealnie są po 999zł, niby jest wersja 8gb ale to już sporo ponad budżet.

 

Ktoś testował? W tych pieniądzach jest to dobry wybór?

Będzie jakościowo podobny do xiaomi redmi note 8 pro ? (Ta sama cena, z tego co widzę to chyba w każdym zestawieniu top 10 dają ten telefon, ale jakoś zawsze wolałem coś innego niz wszyscy - dlatego bardziej jestem ku Realme).

 

6,5 cala ale trudno, jakoś się przyzwyczaje.

Edytowane przez Shade44
Link to post
Share on other sites
Będzie jakościowo podobny do xiaomi redmi note 8 pro ?

z tyłu jest plastik, ale nie jest jakiejś złej jakości, jak włożysz w futerał to nie będzie żadnej różnicy, za to software jest o wiele lepszy niż w xiaomi, do tego dochodzą comiesięczne aktualizacje (póki co)

oppo a52 ma jednak inny procesor i jeśli zależy ci na wydajności to realme 6 jest lepszy, natomiast jeśli musiałby być snapdragon, to za 898 złotych dostaniesz jeszcze realme 5 pro

https://www.pcprojekt.pl/smartfony/2554-smartfon-realme-5-pro-4gb128gb-sparkling-blue-lte-polska-dystrybucja.html

nadal wydajniejszy od a52, nie zrozum mnie źle, oppo to też dobry smartfon (zasadniczo to ta sama firma), ale jest kierowany do osób chcących smartfony bardziej premium, przez to droższy i podzespołowo gorszy

Edytowane przez jempierozki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na MGSM oppo ma duża lepszą ocene od Realme.

 

Sprawdziłem na filmikach na YT (nie wiem czy to jest to miarodajne) i realme wydaje się całkiem szybszy.

 

Nie zależy mi czy to będzie mediatek, snapdragon, apple a10 czy firmy biedronka.

Najważniejsze, żeby po prostu był dobry w tych pieniądzach.

A tak czy inaczej etui podobno dają w zestawach, a szkło hartowane dokupię.

 

Kiedyś kupiłem honora 6 za bodajże 1200zl (wtedy w tej cenie jedynie on i jakiś Asus miały po 3gb ramu) Każdy sie zastanawiał co to za telefon (na początku mylili z iphone) a koniec końców okazało się, że chyba lepiej trafić nie mogłem.

 

Jeżeli w kwocie do 1000zł Realme 6 4gb będzie dobrym wyborem, to myślę, że przy tym zostanę.

 

Dzięki wszystkim za pomoc! :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Na MGSM oppo ma duża lepszą ocene od Realme.

nie wiem jak oni tam obliczają ocene, ale nie na podstawie komentarzy

 

 

Jeżeli w kwocie do 1000zł Realme 6 4gb będzie dobrym wyborem, to myślę, że przy tym zostanę.

tak, pod względem wydajności to obecnie najlepszy smartfon jaki możesz dostać (pomijając note 8 pro, on ma więcej ramu, ale też gorszą nakładke), ten mediatek jest porównywalny do starego snapa 835, trochę bardziej się grzeje

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie wiem jak oni tam obliczają ocene, ale nie na podstawie komentarzy

 

 

tak, pod względem wydajności to obecnie najlepszy smartfon jaki możesz dostać (pomijając note 8 pro, on ma więcej ramu, ale też gorszą nakładke), ten mediatek jest porównywalny do starego snapa 835, trochę bardziej się grzeje

A wiesz jak to wygląda z wersją 4gb?

 

Dużo testów co oglądałem było robione na 8gb ramu.

Jedni mówią, że "trzeba" dopłacić te 300 zl do wiekszej ilosci, a inni, że nie warto bo nie robi to znacznej różnicy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...