Skocz do zawartości

Tani mechanik tkl (~150zł) do htpc


Recommended Posts

Po trzech latach wiernej służby Aula SI2012 wyzionęła ducha (raptem zaczynając rejestrować klawisze wielokrotnie). Szukam czegoś podobnego, najlepiej w podobnej cenie ($25 na wyprzedaży, ale nie wiem, czy to jest realne na dzień dzisiejszy) i zastanawiam się, czy brać pierwsze z brzegu co znajdę, czy ktoś coś próbował z tanich modeli i może polecić?

 

Wymagań nie mam dużych:

format tkl (a nie obrażę się nawet o 60/75%, ale w tym budżecie pewnie niemożliwe)

podświetlenie - zbędne,

switche - byle jakieś tactile (blue/brown tudzież w tym typie), mogą być no-nejmy, Outemu nie hejtuję, zwłaszcza blue i zwłaszcza jak jest tanio,

layout - genialny byłby ANSI/US (bo mam zestaw keycapsów na niego) ale o ISO też płakać nie będę,

dostępność - super byłoby gdyby sprzęt był dostępny w PL, nie wiem jak jest teraz z dostawami międzynarodowymi, a czekać 4 miesięcy mi się nie uśmiecha

 

W polecanych się przewija wszędzie SPC GK530 i się w sumie nie dziwię, bo to przyzwoita klawiaturka jak na tę cenę, ale po januszowemu żal mi tyle hajsów na klawiaturę co służy do wpisywania dwóch słów w wyszukiwarkę na YT raz na trzy dni (bo do tego się sprowadziło moje używanie htpc w ostatnich miesiącach). To samo z Modecom Blade, do tego nie jestem superfanem klawiatur low profile.

 

Na allegro jest na przykład coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/klawiatura-mechaniczna-defender-stalker-8784166847

widziałam ten design kilka razy pod różnymi nazwami, ale nigdy nie miałam w rękach i nie wiem, czy warte to to nawet tej bardzo niewygórowanej ceny. W opisie stoi, że Outemu blue, więc jeżeli faktycznie, to klawiatura tańsza niż sam zestaw switchy do niej.

 

Na ali z kolei wynalazłam to:

https://pl.aliexpress.com/item/32831903816.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6b0f51a5ZME7O4&algo_pvid=83907967-29ef-487b-9efa-3d608b216be4&algo_expid=83907967-29ef-487b-9efa-3d608b216be4-43&btsid=0ab6f82315917487767848673e1a79&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

75%, w wersji US bez podświetlenia za 112zł w teorii wygląda super. Do marki switchy się nie przyznają nigdzie (albo nie mogę znaleźć), więc pewnie totalne no nejmy, ale to mnie jakoś nie rusza o tyle, że w tych tanich modelach i tak w 9/10 przypadków jak coś pada to elektronika a nie switche.

 

Albo to:

https://pl.aliexpress.com/item/4000995537825.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.22d67533KyHawM&algo_pvid=8e8eed05-9f08-4621-b06d-b0d600425bcb&algo_expid=8e8eed05-9f08-4621-b06d-b0d600425bcb-5&btsid=0be3769015917503707391972e2df9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

60%, na Outemu i ma nawet soft (którego instalacja prawdopodobnie grozi zarażeniem chińskim wirusem, chociaż pewnie nie tym ostatnio popularnym). Niestety recenzji w necie całe zero, chyba że się gdzieś pojawia pod inną marką tylko się nie doszukałam.

Link to post
Share on other sites

Na Alie zbliża się wyprzedaż, a w niej CK61 na jakże satysfakcjonujących Kailh Box White, w cenie ~170zł:

 > https://bit.ly/2UGzdff

Do zalet należałoby dodać "double-shoty" z ABS, niestety stabilizatory to popularne pośród klawiatur mechanicznych niskiej klasy, przeszczepy przypominające mechanizm Costara.

Byłem w posiadaniu modelu RX85 przez kilka tygodni, również zastosowano w niej ten mechanizm, pracował naprawdę nierówno i ponadprzeciętnie głośno, lecz po przesmarowaniu choćby smarem litowym, da się go zaakceptować.

 

"SPC GK530 i się w sumie nie dziwię, bo to przyzwoita klawiaturka jak na tę cenę"

Zalecić mógłbym ją wyłącznie wtedy, gdyby ktoś nalegał na układ TKL, w innym wypadku - SGK3, która to jest klawiaturą naprawdę solidną, udany ODM.

Zmora budżetowych klawiatur, to zestawy "keycapsów" naprawdę wątłej jakości - GK540 po 5 miesiącach.

 

Chyba zatrzymujemy się w miejscu, w którym musisz przemyśleć czy chcesz dopłacać.

Zważając na tak niewielkie wykorzystanie, Outemu powinny przeżyć kilka lat.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

CK61

Właśnie dlatego zawsze będę się pytać zanim coś kupię - w ogóle mi umknął ten model, bo szukałam po cenie (chociaż miałam świadomość że istnieje).

 

Ze wszystkich switchy jakie miałam okazję testować (a miałam całkiem sporo, bo przy którejś tam wymianie klawiatury postanowiłam zrobić to dobrze i kupiłam tester i zestawy testowe od różnych producentów) Box Whites to zdecydowanie moje ulubione (z Box Jades na bliskim drugim miejscu), więc chociażby już tutaj jestem totalnie przekonana.

 

Font na keycapsach koszmarny (to problem większości tanich Chińczyków i "gejmingowych" brandów, z popularnych producentów chyba tylko Logitech robi to konsekwentnie dobrze), ale z tego co widzę to standardowy układ i któryś z zestawu keycapsów które mam powinien przypasować.

 

Zamówione (za 164zł, już jakiś czas temu więc - jak wszystko dobrze pójdzie z przesyłką - niedługo zdam relację, tylko zapomniałam odpisać), dzieki!

 

 

 

Zalecić mógłbym ją wyłącznie wtedy, gdyby ktoś nalegał na układ TKL, w innym wypadku - SGK3, która to jest klawiaturą naprawdę solidną, udany ODM.

 

TKL i dostępność w PL to były moje główne założenia na początku, stąd też taki był wynik góglania. Wiedziałam, że jakość keycapsów nie urywa żadnej części ciała, ale nie testowałam na tyle długo, żeby wiedzieć, że jest aż tak tragicznie. Chociaż w moim przypadku nie robi to aż tak dużej różnicy, bo (z wyjątkiem będącego na emeryturze w kanciapie Strafe od Corsaira, który był moją pierwszą nowożytną klawiaturą mechaniczną, przez co nie wiedziałam, że należy zwracać uwagę na takie rzeczy jak to, czy stosowany układ klawiszy jest standardowy czy nie) nie mam klawiatury, która zachowałaby swoje oryginalne keycapsy.

Link to post
Share on other sites

"Box Whites to zdecydowanie moje ulubione"

Przełomowa konstrukcja na rynku i archetyp przełącznika dla wielbicieli klikaczy.

Respektuję fabryczną lubrykację, której na próżno szukać w przełącznikach głównego nurtu.

 

"Font na keycapsach koszmarny..."

Nie wypada się nie zgodzić, znaki i litery są paskudne, a same "keycapsy" zaskakująco cienkie, mimo wszystko doceniam wykonanie ich w technologii "double-shot", co zawstydza choćby wydmuchane klawiatury klasy quasi-premium z krajowej dystrybucji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Klawiaturka dotarła i jakiś czas miałam okazję poużywać.

 

Jak na tę cenę nie mam nic do zarzucenia. Pomijając cenę - stabilizacja spacji mogłaby być lepsza a fabryczne keycapsy są syfne jak noc (co jest do przeżycia) i nieprzyjemne w dotyku (co irytuje dużo bardziej, ale to może być kwestia indywidualnej preferencji, wolę bardziej matowe wykończenie). Poza tym jestem w pełni zadowolona.  

 

Szkoda, że potrzebuję klawiatury numerycznej do pracy, bo tak to pewnie bym się w ogóle przerzuciła na 60%, bardzo podoba mi się ten form factor.

 

gMmsjLB.jpg?1

 

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...