Skocz do zawartości

Recommended Posts

pomysl ze on moze miec np. problemy psychiczne i wezmie to sobie do siebie!!!

 

a zauważyłeś zby był niestabilny emocjonalnie?Raczej nie namawiam do takich rzeczy

Zero człowieczek bez zycia uczuciowego z problemami psychologicznymi to tak robi.Bije od niego toksyka ;)

 

tutaj lekarz z nfz nie pomoze.

 

Co do radiatora trzeba mieć kurza pamieć albo być dzieckiem z it aby nie nie wiedzieć ze to jest przeszczep a nie rozwiązanie.

Nawet mi sie nie chce sprawdzać ale pewnie asus w kartach pokroju rx czy rtx poprzedniej generacji nie miał vram na radiator główny to zrobił lepiankę z lat 2010

Edytowane przez janek20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tutaj lekarz z nfz nie pomoze.

 

 

Nie, ja po pewnym czasie po prostu mówię szczerze i wprost, bez hipokryzji. Poza tym lekarz na NFZ? Solidny żart. :P 

 

Co do radiatora trzeba mieć kurza pamieć albo być dzieckiem z it aby nie nie wiedzieć ze to jest przeszczep a nie rozwiązanie.

Nawet mi sie nie chce sprawdzać ale pewnie asus w kartach pokroju rx czy rtx poprzedniej generacji nie miał vram na radiator główny to zrobił lepiankę z lat 2010

 

Twoja wiedza jest porażająca... i te farmazony... przeczytaj to co napisałeś. Mam pytanie, skończyłeś chociaż to liceum/technikum? Bo ewidentnie jesteś niewyedukowaną osobą, która próbuje wysysać rzczy z palca by udawać mądrego. Ktoś to kiedyś przeczyta to co czasami na forum piszesz i pomyśli że masz rację i zrobi sobie kuku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ta wiedza jest taka ze ogarnie to zdrowe dziecko z it.

Wez teraz kocyk kurzu na ten radiator. Będzie dropić do 1 fps a na głównym poleci na 83 stopnie zleci napięcie i 100 mhz i tyle się stanie. Takie rozwiązania to były 10 lat temu aż nie przekopiowali referenta który chlodzil wszystko co się mocniej grzeje tj sekcja vram i gpu. Tutaj To jest lepiana dla laików co się podnieca ze mają 50 Rpm mniej a nawet nie zakumaja dlaczego. Lenistwo asusa

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

@Panowie, zachowajmy poziom dyskusji zanim posypią się prezenty od modów.

Są gdzieś w testach temperatury pamięci dla tego TUF-a? tak wg. to ile i w jakich miejscach te karty mają czujniki? 

 

Zazwyczaj tylko topowe rodzynki jak FTW3 mają czujniki. 

https://www.micron.com/products/ultra-bandwidth-solutions/gddr6x

Micron zakłada 95*c max, raczej nie będą przebijać 80*c realnie.

 

Większość kości GDDR6 pracuje na 1.35v, podobnie jak w przypadku GDDR6X.

 

 

Ta wiedza jest taka ze ogarnie to zdrowe dziecko z it.

Wez teraz kocyk kurzu na ten radiator. Będzie dropić do 1 fps a na głównym poleci na 83 stopnie zleci napięcie i 100 mhz i tyle się stanie. Takie rozwiązania to były 10 lat temu aż nie przekopiowali referenta który chlodzil wszystko co się mocniej grzeje tj sekcja vram i gpu. Tutaj To jest lepiana dla laików co się podnieca ze mają 50 Rpm mniej a nawet nie zakumaja dlaczego. Lenistwo asusa

 

Z tym tylko brudasy miały problem. U mnie po roku nie ma grama kurzu... A żeby mieć "kocyk" trzeba chyba z 3 lata nie odkurzać kompa (nie mając filtrów). Każdy kto kupuje taką kartę ma zazwyczaj obudowę z filtrami... Weź nie gadaj farmazonów. Sam coś gadasz a laikach a bijesz rekordy niekompetencji. Reszty nawet nie chce mi się komentować...

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez różnicy . rozwiązanie na główny radiator jest zawsze lepsze a nie robienie po kosztach.później dadzą 20 czujek na pcb jak zrobiło evga na Pascala bo im się maxwell palił i był jazdy. Wystarczy przewymiarowac a nie robić popeline z elektroniki

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

https://wccftech.com/nvidia-rtx-30-fine-wine-investigating-the-curious-case-of-missing-gaming-performance/

 

Podzielam w pełni opinię. Nawet kilka dni temu rozmawiałem na ten temat z kumplem i doszliśmy wspólnie do wniosku, że obecnie softy nie są w stanie wykorzystać pełni potencjału Ampere.
Przy czym karty już na starcie i tak wymiatają. Wraz z coraz nowszymi sterami powinniśmy spodziewać się miłych niespodzianek :)
Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

https://www.3dmark.com/compare/fs/23614991/fs/23615056/fs/23615460/fs/23615505/fs/23615601/fs/23615637

 

Def/Def + PT max/+ 50 rdzeń/+100/+120/+140 mem póki co nie ruszane

 

Przy + 140 wysyp. W grach tak by absolutnie mieć pełną stabilność, na ten moment + 60 na rdzeń oraz + 700 na mem.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

To jest jedno z najlepszych chłodzeń pamięci i vrm jakie widziałem, podobnie ma sapphire w swoich 5700xt.

 

Takie układy są wydajniejsze niż te oddające ciepło na główny radiator z prostej przyczyny, nie oddasz tak efektywnie ciepła na główny radiator. Nie bez przyczyny (nawet ważniejsze niż sam problem zrobienia układu pasującego do wszystkiego) w chłodzeniach typu morpheusa czy Accelero masz oddzielne radiatory dla pamięci i vrm, są lepsze.

 

Porównaj temperatury pamięci w nitro i innych wersjach 5700xt

 

https://www.techpowerup.com/review/asus-radeon-rx-5700-xt-tuf-evo/33.html

Link to post
Share on other sites

 

 

w chłodzeniach typu morpheusa czy Accelero masz oddzielne radiatory dla pamięci i vrm, są lepsze.

 

nic dziwnego jak to rozwiązanie uniwersalne pasujące na 100kart.

 

tutaj tego sie inaczej nie da zrobić i mało tego zawsze jest to opisywane jako skaza no chyba ze karta nie miała nic na vram i vrm ale to nie w tym przedziale tdp

Link to post
Share on other sites

Janek 20 i revenant to dwa blazny tego furum haha

 

Że co proszę? Ja błaznem? Czym sobie zasłużyłem - że napisałem o janku to co wiele osób sądzi (i szczególnie ci na "wyższym poziomie")? :DBo w rzeczywistości za coś takiego delikatnie mówiąc dostałbyś w pape szczylu. Bo jestem "parę poziomów" wyżej niż ty. ;) 

Staż i doświadczenie mam nieporównywalnie większe od ciebie. Mnie akurat nie masz prawa nazywać błaznem. :) 

Twój komentarz (i wielokrotnie byki) świadczą o twoim poziomie... Czyżby janek był twoim koleżką? Twoje posty też czasami wołają o pomstę do nieba - i polecam słownik albo jakąś przeglądarkę która podkreśli twoje byki. Jak nie masz niż mądrego "błaźnie" do powiedzenia to się nie wypowiadaj więcej i nie spamuj w temacie. Irytują mnie takie zera. 

Powielanie mitów i głupot powinno być piętnowane. I powinno się też karać analfabetów... 

A teraz z łaski swojej może pora zakończyć ten żenujący cyrk i skupić się tylko na Ampere, a nie na kilku ćwierćinteligentach bez żadnej wiedzy.

 

https://videocardz.com/newz/msi-quietly-changes-geforce-rtx-3080-gaming-x-trio-design-amid-stability-concerns

MSI GeForce RTX 3080 GAMING X TRIO gets new PCB

MSI-GeForce-RTX-3080-GAMING-X-TRIO-Chang

 

Kto ma pre-order niech anuluje. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No niezłe jaja wychodzą. Dobrze, że ASUS nie przyoszczędził na temacie i już TUF to klasa sama w sobie. STRIX podwyższy poprzeczkę.

 

ASUS i EVGA u mnie zapunktowali. ASUS konstrukcyjnie a EVGA PR'owo - wykonali swoją pracę (to za co płacimy srogie ceny premium). 

MSI i Zotac bardzo mnie zwiodły, szczególnie Zotac... 

 

Co ciekawe w gąszczu informacji nie mogę sie doszukać informacji na temat Palitów. A bardzo mnie to ciekawi, bo ostatnio zdarzało się że je polecałem i wsadzałem ze względu na świetne chłodzenie i ceny. 

 

A dla osób które nie wiedzą o co cmon i jaka jest róznica między POSCAP a MLCC polecam art. Igora:

https://www.igorslab.de/nvidia-geforce-rtx-3080-und-rtx-3090-und-die-crashs-warum-die-kondensatoren-so-wichtig-sind-und-was-eigentlich-dahinter-steckt/

Jak ktoś nie zna niemieckiego to wł. google translate, z niemieckiego wszystko ładnie powinno przetłumaczyć. 

Się nawet nie zastanawiaj tylko anuluj. No chyba, że dostaniesz kartę z nowym pcb to wtedy na luzaku. Masz jakiś termin dostawy podany?

 

Dokładnie. Ceny też będą niższe. Może i nawet jakieś poprawki w procesie zostaną już naniesione. 

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...