Skocz do zawartości

Recommended Posts

Było to już wałkowane w tym temacie. W przypadku wielu producentów niektóre modele nie mają tego problemu bo zostało to w porę zrobione (np. w przypadku EVGI recenzenci co najwyżej dostali ze sztuki bo karty musiały zostać wysłane wcześniej, przed NDA by mogli zrobić recenzje - logiczne). Gorzej z tymi co wypuścili crapy. EVGA się wyrwała z tłumu by powiedzieć ocb bo też na life streamie Tech Jezus ich cisnął i o tym gadał non stop, na tyle że podczas life streama dostał telefon od pracownika EVGI że przygotowali statement itp.  :rotfl: Co było dość zabawne. 

 

Mali producenci wbrew pozorom nie mogą sobie pozwolić na lecenie w ciula, bo wiedzą że jak stracą swoją niszę to leżą. Gorzej z wielkimi producentami, którzy klepią kosmiczne ilości kart nawet dla innych producentów (np. na rynek azjatycki). Jak na ironie zamiast wziąć to na klatę często udają że nie ma problemu i każą spadać, bo co ich zaboli strata kilku konsumentów na tle setek milionów.

daj linka do tego streamu

Link to post
Share on other sites

Tylko tu bardziej chodzi o to, że na "fabrycznym" OC są problemy, ale to już moje przypuszczenie może być spowodowane tym, że te karty już są wyżyłowane prawie na maksa:)

zobacz do ilu podają boosta fabrycznego a ile te  karty faktycznie wyciągają

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja porównuje prawdziwy boost z FE, która spokojnie się kręci bez oc powyżej 1900hz, a czemu podają zaniżone dane, może zachowawczo, tyle gwarantujemy, a jak będzie lepiej to spoko.

rtx-3080-gpu-frequency_all.png

 

Tu jak testowali fe, to widać duży skok na początku do 1980hz, ale po jakimś czasie stabilizuje się na 1930hz.

Link to post
Share on other sites

Boost zawsze po chwili opada, chociażby dla tego że po kilku sekundach temperatura rdzenia przełamuje breakpointy, np. 50*c i 60*c. 

U mnie na Turingu np. zawsze mam 2130-2145 i po chwili zależnie od gry i temperatur spada do 2115-2070MHz. Na profilu cichym ze względu na temp (podchodzącą pod 69-70*c) np. spada do 2055MHz czasami.

 

Dla tego przy benchmarkach zawsze warto odpalać wentylatory wszystkie na 100%. Wtedy utrzymacie to słodkie turbo. 

Link to post
Share on other sites

Ja porównuje prawdziwy boost z FE, która spokojnie się kręci bez oc powyżej 1900hz, a czemu podają zaniżone dane, może zachowawczo, tyle gwarantujemy, a jak będzie lepiej to spoko.

 

 

Moim zdaniem lepiej tak niż jakby nie wyciągały gwarantowanego w specyfikacji.

Link to post
Share on other sites

@Up Jakie są wnioski bo już się ograniczę do 3-4 kanałów co już oglądam, już czasu nie mam:)

na domyślnych zegarach zero problemu, po przetaktowaniu wywala do pulpitu, czyli w sumie jak kupisz kartę, podłączysz i nie będziesz kręcił to problem się nie pojawia. 

Link to post
Share on other sites

Co to się teraz odpieprza z wypuszczaniem niedopracowanych produktów? Czy to gry, czy hardware. Ja tam wyleczyłem się z kupowania sprzętu na premierę jak w zeszłym roku trafił mi się wadliwy Ryzen 3600 i musiałem się z nim męczyć do sierpnia. Kupiłem inną sztukę i działa jak trzeba i nawet podkręcać się daje.

Link to post
Share on other sites

na domyślnych zegarach zero problemu, po przetaktowaniu wywala do pulpitu, czyli w sumie jak kupisz kartę, podłączysz i nie będziesz kręcił to problem się nie pojawia. 

Czyli nic nowego, a czy to się dzieje tez na FE lub na ASUS TUF, gdzie maja ten najlepszy zestaw kondensatorów?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...