Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

 I tu Cię zaskoczę - zgadzam się z Tobą w zupełności. Ale to jest forum o sprzęcie komputerowym a nie ekonomiczne. Może uproszczenie było zbyt dalekie.

 

Niezależnie od tego jakie to jest forum pisałeś bzdury i nie, nie jestem zaskoczony.

 

 

 

Zobacz proszę o czym pisał kolega adivxv  - 

 

Przeczytałem, On też o to nie prosił. Są inne metody od "powrotu do starych dobrych czasów"

Link to post
Share on other sites

Kiedy będzie można kupić RTX 3070 i jaka cena tak mniej więcej 

 

Chętnych na 3070 było nawet więcej niż na 3080 więc pewnie też poleci w 5 sekund ze strony Nvidii, a te 10 (?) sztuk w polskich sklepach po 20 minutach się sprzeda i trafi na OLX/Allegro.

Link to post
Share on other sites
Niezależnie od tego jakie to jest forum pisałeś bzdury i nie, nie jestem zaskoczony.

 

Gdzie w moim stwierdzeniu "Rolę tu odgrywa głównie konkurencja i to jaki produkt i o jakich parametrach może zaoferować w określonej cenie. To jest jedyna siłą, która takich potentatów może zmusić do jakichkolwiek ruchów" jest bzdura? Może oprócz zbyt szerokiego uogólnienia wynikającego z charakteru forum? Czy teraz Ty uogólniasz i uparcie próbujesz mi wmówić, że wszędzie gadam bzdury i moje wypowiedzi nie mają sensu? Żem głupi jest, bo tak postanowiłeś w pierwszym poście gdzie się do mnie odezwałeś?

 

Przeczytałem, On też o to nie prosił. Są inne metody od "powrotu do starych dobrych czasów"

 

To oświeć mnie z czym kojarzy się powszechnie regulacja cen i w jakich ustrojach politycznych była stosowana? Ja za nimi nie tęsknię. Kolega wspomniał o tym, że dobrze by było regulować takie zachowania rynkowe, które pozwalają ludziom sprzedawać z zyskiem za cenę, którą sobie wymyślą?

Albo wiesz co? Z mojej strony EOT, pisz na Berdyczów.

 

Link to post
Share on other sites

2360 za fe od NVIDIA, 15.10.2020r, ale pewnie w 5 minut się rozejdzie ta karta bo pewnie też jest spoko

optymista , 5 minut :D raczej 5 milisekund. Ale moze do tego czasu już normalnie będą 3080

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy teraz Ty uogólniasz i uparcie próbujesz mi wmówić, że wszędzie gadam bzdury

 

Odnosiłem się w tym przypadku do poniższego; 

 

 

 

rolę tu odgrywa głównie konkurencja i to jaki produkt i o jakich parametrach może zaoferować w określonej cenie. To jest jedyna siłą, która takich potentatów może zmusić do jakichkolwiek ruchów.
 

 

 

 

regulacja cen

Nie użyto w zdaniu słów "regulacja cen" a "Powinno być to różnymi sposobami tępione i tyle ale się nie da" - czytaj ze zrozumieniem. 

Jest cały wachlarz działań, które mogą zostać podjęte aby zapobiec sytuacji, w której się znajdujemy i nie mam tu na myśli działań rządu. NV raczej nic z tym nie zrobi, ma sporo niezadowolonych potencjalnych klientów ale karty tak czy inaczej sprzedali. 

Problem polega na tym, że kart było zbyt mało, strony sklepu dopuszczały bez problemu boty, zakup kilku egzemplarzy na jedną osobę, brakuje jakichkolwiek informacji (w PL) na temat dostaw. 

Z resztą, tępienie występuje, boty licytujące bez żadnego ograniczenia. 

https://www.ebay.com/itm/ZOTAC-GAMING-GeForce-RTX-3080-Trinity-10GB-GDDR6X-Graphics-Card/143750427712?epid=10040743932&hash=item2178317440:g:x3UAAOSw5d5fZu0b

 

 

 

 

 

Żem głupi jest, bo tak postanowiłeś w pierwszym poście gdzie się do mnie odezwałeś?

 

Tu ponownie odnosiłem się do tej konkretnej sytuacji, pisałem tępy, nie głupi.  


 

 

2360 za fe od NVIDIA,

 

IMO będzie jeszcze więcej chętnych. Karta znacznie tańsza od 2080 i zapewne o porównywalnej wydajności. 

Link to post
Share on other sites

Chętnych na 3070 było nawet więcej niż na 3080 więc pewnie też poleci w 5 sekund ze strony Nvidii, a te 10 (?) sztuk w polskich sklepach po 20 minutach się sprzeda i trafi na OLX/Allegro.

czekać do nowego roku nie mam zamiaru :)RTX 2070 czy RX 5700 trzeba upolować do tego dokupię nowy monitor ,to wszystko w cenie RTX 3080 sprawi mi więcej radochy :)

Link to post
Share on other sites

Mnie temat 3080 zaczyna już wkurzać... najpierw kij wie ile czekania a teraz jeszcze afera z 2ghz. Cała radość na nowa kartę za kupę kasy zaczyna słabnąć. Zamówiłem 17go MSI a 23go Asusa TUF na którego teraz wszyscy się rzucą odmawiając inne modele. Wg Xkom dostępność MSI od 2.10 a Asus TUF OC od 7.10

Link to post
Share on other sites

Było to już wałkowane w tym temacie. W przypadku wielu producentów niektóre modele nie mają tego problemu bo zostało to w porę zrobione (np. w przypadku EVGI recenzenci co najwyżej dostali ze sztuki bo karty musiały zostać wysłane wcześniej, przed NDA by mogli zrobić recenzje - logiczne). Gorzej z tymi co wypuścili crapy. EVGA się wyrwała z tłumu by powiedzieć ocb bo też na life streamie Tech Jezus ich cisnął i o tym gadał non stop, na tyle że podczas life streama dostał telefon od pracownika EVGI że przygotowali statement itp.  :rotfl: Co było dość zabawne. 

 

Mali producenci wbrew pozorom nie mogą sobie pozwolić na lecenie w ciula, bo wiedzą że jak stracą swoją niszę to leżą. Gorzej z wielkimi producentami, którzy klepią kosmiczne ilości kart nawet dla innych producentów (np. na rynek azjatycki). Jak na ironie zamiast wziąć to na klatę często udają że nie ma problemu i każą spadać, bo co ich zaboli strata kilku konsumentów na tle setek milionów.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
To chyba dobrze, nie? Od razu wyprodukują poprawione karty, a te 70 sztuk, które trafiły do sklepów wymienią od ręki.
Link to post
Share on other sites

kilku to wyłapało przed premierą, inni wymienią wadliwe karty - brzydko mówiąc nie ma co sr**ć żarem, tak samo była spina z turingami i jakoś problem załatwiono, chociaż mi się ten problem nie przytrafił a mam turinga od premiery. Nie taki diabeł straszny jak go malują :D

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Hardware Unboxed na Tweeterze daje znać że crashuja się też karty fe i tuf które mają same kondensatory mlcc: https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1309659834468298753?s=20

 

Niektórzy zapowiadali że pierwsi kupujący będą królikami doświadczalnymi i tak chyba się stało.

 

Ja bym obwiniał i NVIDIA która nie zapewniła sterowników, i tych producentów co oszczędzali na elementach i nie tylko o tych o których mowa, tylko na innych kondesatorach.

 

Może się okaże że to problemy które bez spadku wydajności da się sterownikami/biosem zlikwidować. Też jeśli obniżą maksymalny boost o 25-50mhz to tragedii nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Hardware Unboxed na Tweeterze daje znać że crashuja się też karty fe i tuf które mają same kondensatory mlcc: https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1309659834468298753?s=20

 

Niektórzy zapowiadali że pierwsi kupujący będą królikami doświadczalnymi i tak chyba się stało.

 

Ja bym obwiniał i NVIDIA która nie zapewniła sterowników, i tych producentów co oszczędzali na elementach i nie tylko o tych o których mowa, tylko na innych kondesatorach.

 

Może się okaże że to problemy które bez spadku wydajności da się sterownikami/biosem zlikwidować. Też jeśli obniżą maksymalny boost o 25-50mhz to tragedii nie będzie.

im to sie kraszuje z samego faktu ze to nvidia, przeciez to kanał dla fanów Amd i na tym tylko żyją

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...