Skocz do zawartości

Recommended Posts

I pomyśleć, że kiedyś GTX *70 kosztował 1499 zł.

A jeszcze dawniej kiedyś karta z wysokiej półki ala RTX 2080TI -Radeon 9800 PRO/FX5900 Deluxe 2500-3000zł ,rok 2004.Czyli dziś odpowiednik 5000-7000 także tragedii jeszcze nie ma. Nie to, że akceptuje te ceny, bo tez mnie to wkurza.

Link to post
Share on other sites

@up no to sobie poczekasz na 3050, najpierw ma zejść top, poza tym nie licz na to że DLSS będzie odpowiedzią i lekarstwem na wszystko. Takiego strzału w stopę nv sobie nie zafunduje.

 

A poczekam, pewnie Q2 2021 bo wiadomo jedynie o 3060.

GPU ma styknąć mi na kolejne 3-5 lat, a skoro DLSS wpakują nawet do konsoli nowej generacji, to dlaczego by pozbawiać się również tej przyjemności? 

Link to post
Share on other sites

Noo, to fajnie bajki ktoś tu opowiada ALBO zieloni szykują mega uderzenie:

 

RTX 3080 Ti z 24GB VRam, rdzeń PG132-10

RTX 3080S z 20GB VRam, rdzeń PG132-20

RTX 3080 z 16GB VRam, rdzeń PG132-30

RTX 3070S z 10GB VRam, rdzeń PG142-0

RTX 3070 z 8GB VRam, rdzeń PG142-10

RTX 3060 z 8GB VRam, rdzeń PG190-10

 

Prezentacja Topowych kart podobno 9/9...

 

https://wccftech.com/exclusive-nvidia-ampere-graphics-cards-partial-specs-and-tentative-launch-schedule/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Artok

 

Gorzej, jeżeli w takim RTX (GTX?) 3050 będzie nadal 4GB VRam ORAZ cena poleci w kierunku 1000+ :/

Właśnie na to liczę. RTX 3050 o wydajności RTX 2060 i cenie 1000 złotych.

Dla mniej zamożnych graczy pozostanie 1660 SUPER za 699 złotych.

Link to post
Share on other sites

@up wyjściowa cena 800 za segment xx50 + 200 podatek za RT - za wydajność 2060 byłoby zacnie. Moja szklana kula mówi jednak, że jeżeli taki 3050 wyjdzie z RT (jako RTX zamiast GTX) to będzie kosztować ~1500...

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

No, tu Gryphus trafnie punktuje :/ Dla mnie już ceny 2080 Ti były "niefajne" a jak widać całkiem sporo osób tę kartę kupiło :P

 

Update: a teraz pojawiają się info, że niby wersje autorskie miały się pojawić od razu obok Founders Edition (lub niewielką chwilę po)

 

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3000-niereferencyjne-karty-z-szybka-premiera

 

Dla przypomnienia: papierowa premiera kart GeForce RTX 3000 spodziewamy się 1 września 2020 roku (według oficjalnej informacji prasowej NVIDII przemówienie Jensena Huanga odbędzie się 1 września o godzinie 18 czasu polskiego)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam nadzieje, ze przez cenę konsol na poziomie 2000-2500 z wbudowanym rx5700xt nie zobaczymy jakiś odjechanych cen w tym przedziale wydajnościowym i zostanie to na poziomie 1500 zł. Jeżeli nie to laptop i konsola, to już jest totalnie bez sensu. Myśle ze konsola dostanie w końcu obsługę myszki i klawiatury po czym zapomnimy o piecach :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Myśle ze konsola dostanie w końcu obsługę myszki i klawiatury po czym zapomnimy o piecach

Do tego potrzebna by była jeszcze obsługa pełnoprawnego windowsa albo chociaż linuxa na konsolach a na to się nie zapowiada. Na PS3 można było swego czasu linuxa postawić bodajże ale sony później wycofało się z pomysłu.

A dobra dotarło do mnie co napisałeś, laptop do tego. No wtedy to ma więcej sensu. Tylko na konsoli i tak nie pogra się choćby w strategie bo nie wychodzą. No i płacenie za grę a potem jeszcze abonamentu za grę online jest słabe. Granie na kompie jest tańsze, pomijając cenę sprzętu. Plusem jest też możliwość modowania. Z PC się chyba prędko nie rozstaniemy.

Link to post
Share on other sites

Geforce Now pokazuje, że może być jednak inaczej ;) Przyznam się szczerze, że gdybym mógł zagrać w nadchodzącego CP2077 na takim RTX 3080 Ti w chmurze od NV ALE z wszystkimi bajerami RT na MAX to byłby skłonny spokojnie zapłacić cenę gry + koszt miesięcznego ano.

Link to post
Share on other sites
Do tego potrzebna by była jeszcze obsługa pełnoprawnego windowsa albo chociaż linuxa na konsolach a na to się nie zapowiada. Na PS3 można było swego czasu linuxa postawić bodajże ale sony później wycofało się z pomysłu.

A dobra dotarło do mnie co napisałeś, laptop do tego. No wtedy to ma więcej sensu. Tylko na konsoli i tak nie pogra się choćby w strategie bo nie wychodzą. No i płacenie za grę a potem jeszcze abonamentu za grę online jest słabe. Granie na kompie jest tańsze, pomijając cenę sprzętu. Plusem jest też możliwość modowania. Z PC się chyba prędko nie rozstaniemy.

Ms się wycofuje z płatnego xbix live więc granie online będzie za darmo. Obsługa myszki i klawiatury ponoć już jest XoX. Tak że.. ja sam już też o tym myślę że ten komp ci mam to mój ostatni, ceny podzespołów Pc a zwłaszcza kart graficznych mogą osiągnąć absurd. A jeśli możemy mieć całą konsole w cenie tylko grafiki do PC lub za cenę topki konsole plus tv 4k plus gry plus piwo i plus kierownicą to logika podpowiada kup konsole.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...