Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co nie? W zależności od tego, co robisz to albo 4 rdzenie/8 wątków (praca biurowa) albo 8 rdzenie/16 wątków i więcej przy obróbce wideo/audio/foto.

 

Nie wiem za bardzo jak traktować wypowiedź :D w sensie, że nie mam racji czy w sensie poparcia wypowiedzi :D

 

Ja akurat do stron www, dokumentów, maszyn wirtualnych, corela kompa generalnie potrzebuje.

Link to post
Share on other sites

Plotki plotkami ale okazało się że 12pin to też z czasem może być mało, trwają prace nad nową wtyczkę 32pin 60A.

Będzie do tego dorzucona  przejściówka z 4x8pin, niby trochę sporo ale seasonic 850W ma ich 6szt - także luzik.

 

de7063c95949c173med.jpg

 

https://www.x-kom.pl/p/514795-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-850w-80-plus-gold.html?gclid=Cj0KCQjw9b_4BRCMARIsADMUIyqCYux9oMH7S2oc5eHpEYI3wyhZ1r894ASXa-wLvLiPATnWloFwAAQaAm_YEALw_wcB


@up, no dobra oczywiście żartuję - jak to w piątek zwykle bywa czarny humor mnie się trzyma  :wariat:

Link to post
Share on other sites

Ja bym się nie zdziwił, gdyby te 12pin wtyczki były na próbkach inżynieryjnych LUB gdyby NVidia w tym topowym modelu (3090?) wrzucił takie zasilanie + przejściówkę 2x6 pin.

Oczywiście, sprzedawanym tylko przez stronę NV.

Link to post
Share on other sites

Ja bym się nie zdziwił, gdyby te 12pin wtyczki były na próbkach inżynieryjnych LUB gdyby NVidia w tym topowym modelu (3090?) wrzucił takie zasilanie + przejściówkę 2x6 pin.

Steve Burke robił rozeznanie wśród producentów GPU już miesiąc temu i z tego co mówią więksi dostawcy, 12 pin będzie zastępowane normalnymi wtyczkami 6+2/6+2, a nowe dwunastki będą głównie na wersji FE (chociaż i to nie jest na 100%) oraz w wersjach OEM dla producentów typu Alienware itp. 

Link to post
Share on other sites

Steve Burke robił rozeznanie wśród producentów GPU już miesiąc temu i z tego co mówią więksi dostawcy, 12 pin będzie zastępowane normalnymi wtyczkami 6+2/6+2, a nowe dwunastki będą głównie na wersji FE (chociaż i to nie jest na 100%) oraz w wersjach OEM dla producentów typu Alienware itp. 

Nie powielaj bzdur.

Nie ma i nie będzie 12pin - poczytaj jakie są normy zasilania PCi-Express.

 

Link to post
Share on other sites

12pin bedzie pewnie w najwyzszych modelach, a jesli nie to będzie trzeba łączyć dwa kable pci ex w jeden 12pin

może doczekamy dwóch zasilaczy w obudowie na 2 wtyczki do gniazda elektrycznego

 

a nie czekaj, gniazdko standardowe dop. obciążenie 16A

Edytowane przez Telpher
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Sukub to usiądź lepiej, bo możesz nie wstać: leci kolejny przeciek - RTX 3080 ponad 30% szybszy od 2080 Ti w benchmarkach

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-ampere-gaming-graphics-card-allegedly-up-to-35-faster-than-rtx-2080-ti-in-3dmark-timespy/

 

Gdyby miało się to okazać prawdą to by oznaczało, że RTX 3070 powinien być w okolicach wydajnościowych Topowego Turinga :o A to by zaś oznaczało, że taki średnio-segmentowy 3070 raczej by nie kosztował poniżej 3000 pln...

Link to post
Share on other sites

 

 

A to by zaś oznaczało, że taki średnio-segmentowy 3070 raczej by nie kosztował poniżej 3000 pln...

 

To akurat Panowie macie prawie pewne, wszystkie ploty mówią o 800USD za 3070 czyli u nas ponad 3k, jak wydajność się potwierdzi to nawet nie ma co liczyć że będzie inaczej.


Jedyne co nieco pociesza to kurs USD idzie w końcu nieco w dół. 

Link to post
Share on other sites

Na 3080 ti raczej nie będzie mnie stać - znaczy może kasę bym miał ale wywalić 8-10k zł (?) na GPU to już przegięcie. Z wydaniem 6k 2080ti bardzo długo się zastanawiałem....

 

Jakby tak 3080 był wyraźnie wydajniejszy od 2080Ti i kosztował do 5,5-6k to dokonam wymiany. Głównie z powodu hałasu i temperatur mojego (SR)Aorus'a.

 

@Up - ja w ogóle żyłki do interesu nie mam i nigdy w takie rzeczy się nie bawię. Trudno jest ryzyko jest zabawa :) Najfajniej przez pandemię mieli ci co w $ zarabiają.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...