Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jedną część (podzespół) do komputera za 6400zł kupują normalni ludzie, a powyżej już oszołomy. Acha...

 

 Nie ma żadnej granicy  :menda:

 

tak nawet za 6400 to kupują także oszołomy  :rotfl:  Mają  $$$ to wydają.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony jak ktoś takie pieniądze ma to co to za problem? To jest właśnie ta mentalność, z której wciąż się uczę wyjść, z zaglądania do czyjegoś portfela i komentowania jego/jej zakupów.

 

Większość życia człowiek jechał na kartach low-end. Wyfrunęło się z gniazda, trochę bardziej stanęło na nogi i w końcu kupiło coś topowego. I co? Po roku "mając króliczka" człowieka zaczynało boleć to, że "paczy i widzi" jak sprzęt się marnuje - stąd u mnie downgrade i świadomość, że wycofałem się jakoś tak bez specjalnych zabiegów z #PcMasterRace.

 

Jednocześnie wiem, że wspomnianego RTX 3050 raczej kupię, tyle że wolałbym zapłacić za niego bardziej 800 niż 1200 - tak samo życzyłbym entuzjastom, żeby te 3080 Ti / 3090 nie musieli wyszarpywać w cenie konsoli, 75" TV oraz kolacji z ośmiorniczkami u Sowy ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Z drugiej strony jak ktoś takie pieniądze ma to co to za problem? To jest właśnie ta mentalność, z której wciąż się uczę wyjść, z zaglądania do czyjegoś portfela i komentowania jego/jej zakupów.

Nie mam nic przeciwko temu, że ktoś sobie coś drogiego kupi. Nawet niech to będzie bardzo drogie, bo jak wspominacie, ma pieniądze, to sobie kupuje. Ale nazywanie kogoś oszołomem, bo ewentualnie kupi coś droższego o 17%??? To nie jest 100-200% więcej, a głupie 17 procent.

 

Więc coś tu jest nie tak z rozumowaniem tej osoby. Może jakieś kompleksy? Stać go żeby wydać więcej = oszołom...

Link to post
Share on other sites

 

Więc coś tu jest nie tak z rozumowaniem tej osoby. Może jakieś kompleksy? Stać go żeby wydać więcej = oszołom...

 

tak mam kompleksy i jestem oszołomem, w tym roku nie wymienię na rtx3080Ti, wymieniam co II gen. Więc jak dożyję roku pańskiego 2022 to zapewne kupię 4080Ti.   :rotfl:  

 

Jestem ciekaw czy 3080Ti jak podano będzie miał "tylko 11GB czy 16GB pamięci.

Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie cena 3800 / Ti oby nie wynosiła ~8 tysi bo chyba spadnę z krzesła :roll:

Już przy 2080/Ti ludzie spadali z krzeseł i co? i podnieśli się z podłogi a Nvidia strzyże nadal i pewnie jeszcze bardziej będzie strzygła swoje wierne owieczki, obawiam się że tylko silna konkurencja może zmienić ten stan rzeczy.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Już przy 2080/Ti ludzie spadali z krzeseł i co? i podnieśli się z podłogi a Nvidia strzyże nadal i pewnie jeszcze bardziej będzie strzygła swoje wierne owieczki, obawiam się że tylko silna konkurencja może zmienić ten stan rzeczy.

 

Dokładnie. Jak wchodziły RTXy 2000 ludzie pisali to samo, że chyba ich porąbało z tymi cenami, a teraz co "drugi" komputer ma RTXa.

 

Przecież tak jest ze wszystkim, chcesz mieć wypas musisz zapłacić, ale masz wybór i możesz zejść trochę z wymaganiami i kupić taniej ale nadal optymalnie. Najlepiej chyba można przedstawić to na nowych samochodach, za 100 000 zł masz średnie auto z kiepskim silnikiem, za 300 000 masz już bardzo dobre auto z bardzo dobrym silnikiem i wyposażeniem, za 500 000 masz już wszystko czego dusza zapragnie, a za milion to uhuhuuuuuuu :) Wszystko kwestia ile kto ma kasy. Najbardziej jednak w temacie wypowiadają się Ci, którzy tej kasy nie mają i się buntują dlaczego tak drogo :D

Link to post
Share on other sites
Z tego co pamiętam to po przejściu na 7nm chipy będą mniejsze i ceny spadną.

 

No tak, przecież to jest logiczne, skoro będą mniejsze czipy, to ceny też będą niższe :D

 

 

 

 

Jak zwykle na benchmarku: wyobraźnia i bajki.

 

Dobrze sam siebie podsumowałeś.

Edytowane przez soda
Link to post
Share on other sites

''Ekipa Tom's Hardware od jednego z analityków firmy Jon Peddie Research otrzymała opinię o tym, że nowe procesory są gigantyczne, a koszty ich produkcji i testowania są kosztowne''

 

 

ile macie lat?


https://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_geforce_rtx_2000_dlaczego_nowe_karty_sa_tak_drogie

 

ampere to ma byc karta docelowo tańsza  od turinga

Link to post
Share on other sites

 

 

ile macie lat?

Ja mam 13. Myślałeś, że nielegalnie tu jestem? Jak zakładałem konto musiałem zaznaczyć:

Oświadczam że ukonczyłem 13 lat

 

Nawiasem mówiąc powinno być:

Oświadczam, że ukończyłem 13 lat

 

Że nie poważne wypowiedzi? A uważasz, że wypowiedzi:

- Ja stawiam, że będzie kosztować 8 tys.

- A ja, że 5400.

- Mylicie się, ja przewiduję, że 6 tys. - są poważne?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...