Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 godziny temu, marko22 napisał:

Mnie naprawdę nie interesuje, jaki byś zrobił syf, komu i gdzie. To mi padnie, nie Tobie. I na swoje 27 lat zachowujesz się krótko mówiąc jak pętak. Wypraszam sobie obrażanie i wyzywanie od idiotów. Ani Twoja to sprawa, ani nikogo innego, co robię ze swoim sprzętem, czym go smaruję, jakiej pasty używam i w jakiej ilości. Tak samo ile czasu zajmie mi jej czyszczenie.  Komentarze w stylu - gołąb narobił czy Twoje dziwne uśmieszki przez pół ekranu świadczą albo o niedojrzałości emocjonalnej, albo po prostu nie dorosłeś do rozsądnej i rzeczowej rozmowy czy dyskusji na pewne tematy. Po to się tu człowiek udziela, żeby albo pokazać innym, co z czym się je, albo uzyskać konkretną pomoc. KONKRETNĄ. A nie wyzwiska. Poniał? Myślę, że tyle wystarczy. I następnym razem zanim kogoś nazwiesz idiotą, zastanów się porządnie nad tymi słowami, czy akurat w odpowiednim momencie je wypowiadasz i do właściwej osoby je kierujesz.

No to pokazałeś innym jak nie robić. Tylko nie było to tak oczywiste, ale na szczęście następne 10 postów zrobiło to za ciebie.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, marko22 napisał:

Po nałożeniu dopasowuje się idealnie do szczeliny. I nie rozpływa się na boki.

Tylko że termopady też mają takie właściwości a przy okazji być może lepszą przewodność cieplną. Pierwsza strona google mi tej k5-pro nie pokazuje, to jakiś chiński wynalazek?

36 minut temu, marko22 napisał:

.ja sądziłem, że temat został wyczerpany, a Ty dalej drążysz. Zrób lepiej, pochwal się i zbieraj punkty. Ok?

Trochę więcej dystansu i luzu proponuję. Strasznie się spinasz a pewnie każdy z nas jakąś głupotę zrobił w życiu ;)

 

60g/16E, 5,3W/m. K, no ja bym tego wynalazku na 3090 nie założył. Ale jak już pisałem, człowiek się uczy najlepiej na swoich błędach

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Grecki. https://www.computer-systems.gr/en/content/product/k5-pro-60g-3x20g

zbiku....wiem doskonale o termopadach. Mam tę pastę ponad 3 lata. Prawie dwa lata temu wsadziłem ją do lapka Asusa GL703GS. Pisałem wcześniej. Zero problemów. Więc uznałem, że na tę kartę też się nada. Dzisiaj zamówiłem TG minus 8. Kolejny wydatek. Jak zliczę zaraz wszystko, to mi z 10k euro wyjdzie. Bez mała. A po cholerę mam co chwilę coś kupować, jak mam to w domu. Jak się nie sprawdzi, wywalę i wrzucę termopady. Gosu poleca Gelida. Ale Ultimatum nie widzę tutaj nigdzie. Jest extreme, ale ma mniejszą wydajność.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

TG kryonauta jeszcze nigdy mi się nie zdegradował, laptopy, GPU, procesory czy chipsety. Też sprzęt, który sprzedaje miał ta pastę i nikt nie narzekał a zawsze kupujący mówię, że jeśli że sprzętem coś będzie nie tak to pierwszy telefon do mnie, będę pomagał. 

K4/5 Pro jest wydajny i robi to co mówią, że robi. Znacznej różnicy względem dobrych termopadow nie zauważyłem. Niestety po pierwszych kilku razach jak użyłem nie byłem w stanie zdzierżyć syfu, który generuje. Nie nadaje się na szczeliny powyżej 2 mam, ale szczerze to termopady też nie. Wolę dawać cienki termopad, miedzianą blaszkę i kolejny termopad jak mam zamknąć duża szczelinę. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, zbiku90 napisał:

(...)

Trochę więcej dystansu i luzu proponuję. Strasznie się spinasz a pewnie każdy z nas jakąś głupotę zrobił w życiu ;)

 

60g/16E, 5,3W/m. K, no ja bym tego wynalazku na 3090 nie założył. Ale jak już pisałem, człowiek się uczy najlepiej na swoich błędach

Ileż można czytać to samo? Ale syf, ale kaszana, ale to, ale tamto. Można raz, dwa, no może trzy, ale nie co chwilę ktoś musi Ci szpilę wbić. A to wk.... niemiłosiernie. Mam luz do większości spraw. Ale części nie trawię. A co do pasty przekonam się po uruchomieniu WC.

https://www.3dmark.com/3dm/53893571?

Dla malkontentów i pieniaczy. Test na szybko na wodzie, jeszcze nieodpowietrzone do końca. Karta ledwo ciepła. Tak więc pasta w nadmiernej dla niektórych ilości spełnia swoje zadanie 8-)

Link to post
Share on other sites

Woda czyi cuda :D

Dobra twoja, a teraz zrób test kilkugodzinnego porządnego grania ;)

 

PS. Nie wiem czy mogę odnieść się do tej dyskusji - nałożyłeś ile nałożyłeś, tyko to później doczyścić. No chyba że sprzedasz tak jak jest? W końcu po co tam grzebać, jeszcze znajdą wtopę z kondensatorem SMD.

Link to post
Share on other sites

Izopropyl też czyni cuda :) Lapka nie rozbierałem jeszcze i nie wiem, jak to wygląda po dwóch latach uzytkowania. Dla chcącego nic trudnego. Jak się chce, to się wyczyści. Po termopadach Asusa też zostały śmieci i trzeba było wykałaczką wybierać. Więc to żadna reguła, że pasta brudzi bardziej. Dziś odbieram termopady i zawiozę ją chyba do poprawki z tym kondensatorem. A sprzedawać na razie nie mam zamiaru :)

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Hehe, dalej nie potrafię zrozumieć niektórych ludzi - jak ci nie wejdą do portfela, to do obudowy. Co komu do tego? Masakra. Rozumiem jak ktoś zapyta - jesteś pewien? Dlaczego tak robisz? A jest jak zawsze - milion znawców, każdy bez jaj żeby samemu przetestować. Tak FYI - der8auer zalewał pastą cały socket ze wszystkim dookoła - i nikt nie płakał że syf robi. Osobiście - nie porwałbym się na to, wolę mieć gwarancję jak płacę tyle kasy za sprzęt, ale popieram zajawkę - o to w tym wszystkim chodzi.

Edytowane przez vandam
  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Jeżeli działa poprawnie to nie ma co drzeć szat - zostawiłbym jak jest żeby znowu nie urwać kolejny raz tego kondensatorka.

 

Jedno trzeba @marko22 oddać. Jakbym ja gmyrał przy GPU za 9kzł i zostałby mi w ręku taki kondensator pokryłbym bieliznę grubą warstwą brązowej mazi i rzewnie zapłakał. Natomiast kolega jak gdyby nigdy nic złapał za lutownicę i ogarnął :) "La grande cojones" :)Jak mawia mój szef w pracy "w negatywie szukaj pozytywów" :)

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

I tym optymistycznym akcentem temat past i termopadów uważam za wyczerpany :D joker....nie byłoby tak źle ;) Toć to tylko kawałek płytki i parę elementów ;) Oczywiście moja robota nie równa się profesjonalnemu elektronikowi, ale działać działa i to najważniejsze. Teraz raczej już nie urwę, bo nie ma oryginalnego radiatora :D 

Stress test przeszła. 0,3 pkt. % mniej niż przed poprawką kondensatora.

https://www.3dmark.com/tsst/1503914 

Więc chyba podaruję sobie mechanika. Zapytałem go, czy wsadzi mi taki sam. Czekam na odpowiedź. Bo zadeklarował się, że zrobi. Ale najlepsze wrażenie robi na mnie ten sprzęt :D

 

 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Testuj w "Horizon Zero Dawn", "Control" z DXR + DLSS Quality, "Metro Exodus". Docisk GPU na maxa i ustawienia max w gierkach, wydajność Cię zachwyci, a stabilności braki wszelkie każda ta produkcja wyłapie. Z benchy rób Time Spy Extreme, Fire Strike Extreme oraz Ultra, Port Royale. Superposition i ciśnij z OC. V-Ray dobrze mem sprawdzi też jeśli chodzi o stabilność. Blender na GPU też poleć.

Z moich doświadczeń z kilkoma RTX 3090 STRIX  wynika ,że możesz do 24/7 OC robić od zakresu +90 do + 130 na rdzeniu i od + 600 do + 850 na memkach. Naturalnie PT na maxa i lecisz na biosie z limitem 480W.  Wszystko kwestia sztuki, na wodzie kopa dostają dodatkowo radośnie i ładnie zegary trzymają i masz konkret kopa wydajności względem  defa.

Do benchy ciśnij rdzeń w zakresie 140-180, mem od + 700 do + 1125 (wyżej tej kombinuj bo tu temperatura na GDDR6X odgrywa kluczową rolę). Niech Ci sprzęcior dobrze służy, moja prywatna nowa machina powstaje również obecnie, zajawkę przed Cyberem sobie nakręcam. Będzie zabawa :D

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 6
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, marko22 napisał:

Dzięki Gosu. Pierwszy problem jaki widzę, to VRM się gotuje....69 stopni. Chipset 52. A wszystko stoi otwarte, bez szyb. Jak zamknę budę, to będzie jeszcze ciekawiej.

69C to nie jest żadne gotowanie dla VRM ani na mobo ani na GPU. Kręć proca w tym ring i memki i maksymalizuj wydajność, masz pod to idealny sprzęcior :)

Uwielbiam to mobo, mega precyzyjnie wszystko poustawiać można, możliwości ma ogromne no i mobas jak czołg. W EH "CHRONOS" użyłem Z490 ROG Maximus XII Extreme. Wspaniała płyta :)

 

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Widziałem. Piękna buda :) A mnie się moje rurki nie podobają :D Te akrylowe EK można sobie w buty wsadzić.....Zamówiłem Mayhem szklane na widoczne połączenia. Gosu....ja jestem oc z przypadku, a nie z powołania ;)

Zanim ogarnę wszystkie ustawienia na tej płycie, to trzeba będzie na tamten świat się wybierać :D

No i bąbelki mnie wk.....urzają. ;)

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Może w sumie zrobię materiał na temat o OC Z490 na podstawie Z490 ROG Maximus XII Extreme oraz Z490 ROG Maximus XII Formula. Sporo konkretów tam podam, ale to najpierw inne priorytety montażowe etc. Mega mobaski i możliwości zwiększenia całościowej wydajności konfigu konkret, oczywiście sparowane z dobrymi memkami na B-Die, jest moc.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ano właśnie. Przydałoby się. Punkt po punkcie, każda opcja. Łącznie z update biosu i zapisaniem ustawień :D

 

E: Oj nabijam się :D

No proszę....nowy bios do Asusa z obsługą BAR w wersji beta

https://www.tomshardware.com/news/asus-firmware-resizable-bar-support-intel-z490-motherboards

Edytowane przez marko22
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie skupiam się na podstawach tylko konkretach, także poradnik zaawansowany jedynie wchodzi w grę :)

E:

No wiadomo ocb ;) Wczoraj miałem ciężkie przejścia z 10900KA (Avenger's Edition) początkowo dziad lubił zerami świecić ;-) No ale po jakichś dwóch godzinach zabawy i sprawdzania wszystkiego zaczął w końcu śmigać należycie.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
58 minut temu, marko22 napisał:

Pierwszy problem jaki widzę, to VRM się gotuje....69 stopni. Chipset 52. A wszystko stoi otwarte, bez szyb. Jak zamknę budę, to będzie jeszcze ciekawiej.

Jak na otwartej budzie masz gorsze temperatury niż w zamkniętej to coś nie tak jest, więc pewnie kwestia dołożenia wentyli. No a po drugie to nie jest gotowanie, byś zobaczył mojego R7 1700 @ 4,1 ghz na taniej B350 to było grzanie ponad 100 stopni nawet na vrm :D

Link to post
Share on other sites

zbiku....wcześnie na procku siedziała Noctua, plus wiatraki z karty dmuchały swoje. Jak dobrze pamiętam, to VRM miał wtedy chyba 30 parę stopni. A teraz zero nawiewu jest. Control odpaliłem, wzrosło do 71. Buda stoi non stop otwarta. Bo co chwilę coś grzebię :D Zanim zamknę, to minie trochę czasu. Górny wentyl ciągnie niby do góry. Musiałbym z tym dolnym białym coś zrobić. Bo dałem go na nadmuch w dół, żeby etykiety nie było widać :D Jakby dmuchał po płycie, to może by coś było z tego. Ogólnie jestem maniakiem niskich temp. w sprzęcie, więc muszę coś wymyśleć ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...