Skocz do zawartości

Recommended Posts

32 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Osobiście na GPU yżwyam TG Krynout od dawna i jest elegancko z wydajnością długofalowo

 

28 minut temu, danieloslaw1 napisał:

mi po pół roku TG Krynout tak sie popsuł że nowa pasta to było 12stopni mniej

Czytałem właśnie bardzo rozbieżne opinie, według niektórych szybko wysycha i nawet zostawia jakieś ślady na ihs/rdzeniu po wyczyszczeniu. Używam TG od niedawna, niewielka różnica na plus względem MX-4 jest, zwłaszcza na grafice.

@up w Brukseli marko22 mieszka

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, EH_Gosu napisał:

Po pół roku? Jak należycie się oczyści rdzeń, odłtuści, użyje konkretnej pasty na rdzeniu to i możesz dwa, trzy lata spokojnie nie zmieniać pasty bez zauważalnej straty w kwestii przewodnictwa cieplnego. Inna sprawa, że za dużo tego K5 Pro jest nawalone, a znacznie lepszym wyborem były by właśnie Gelidy 15 W/mk, K5 Pro ma około 5,5 W/mk. No i brudzi jak normalna pasta.

Osobiście na GPU yżwyam TG Krynout od dawna i jest elegancko z wydajnością długofalowo. Z kolei TG Hydronaut to badziew który po kilku miechach spływa :D

Te co wkleiłeś to są 1mm albo 0,5mm. Zakładam, że to od karty zależy, ale EVGA właśnie 1mm dawała i musiała potem wysyłać ludziom nowe pady/robić "recall" i ludziom nakładać nowe pady 2mm.

Link to post
Share on other sites

Zależnie od karty się dobiera, wkleiłem dla przykładu. Na Pascalach i Turingach używałem 0,5mm oraz 1,mm. Ampery potrzebują wersji 1mm oraz 1,5mm. Grubości są opisane w instrukcjach do danego bloku na stronie producenta danego bloku.

53 minuty temu, danieloslaw1 napisał:

mi po pół roku TG Krynout tak sie popsuł że nowa pasta to było 12stopni mniej. na 80% wentylatorach na obu testach na 2080 duke 

Mogłeś mieć niefart z walniętą rewizją, były takie przypadki. Niemniej jeśli chemicznie wszystko się zgadza i nie ma wtopy z partią, to latami dosłownie możesz nie zmieniać pasty. Setki kart zwodowałem i dosłownie kilka sztuk musiałem poprawiać ze względu na stratę właściwości pasty i to bliżej okresu roku niż pół. Właśnie Hydronaut TG i jakaś inna ale już nie pamiętam nawet która. Także jak najbardziej mogłeś mieć takie doświadczenie ale to typowy niefart po prostu.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, k0chan napisał:

dzizas krajst, jakby stado gołębi z rozwolnieniem siadło na tej karcie :D, wyobrażas sobie jak to się rozpłynęło na boki po skręceniu i dociśnięciu  

Ja to sobie właśnie wyobraziłem. O ile temperatury to sprawa drugorzędna, to weź taką kartę później wymyj. 50% pcb uwalone pastą. 

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, EH_Gosu napisał:

Zależnie od karty się dobiera, wkleiłem dla przykładu. Na Pascalach i Turingach używałem 0,5mm oraz 1,mm. Ampery potrzebują wersji 1mm oraz 1,5mm. Grubości są opisane w instrukcjach do danego bloku na stronie producenta danego bloku.

Mogłeś mieć niefart z walniętą rewizją, były takie przypadki. Niemniej jeśli chemicznie wszystko się zgadza i nie ma wtopy z partią, to latami dosłownie możesz nie zmieniać pasty. Setki kart zwodowałem i dosłownie kilka sztuk musiałem poprawiać ze względu na stratę właściwości pasty i to bliżej okresu roku niż pół. Właśnie Hydronaut TG i jakaś inna ale już nie pamiętam nawet która. Także jak najbardziej mogłeś mieć takie doświadczenie ale to typowy niefart po prostu.

Ta sama tubka to była :)

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, mutissj napisał:

On mieszka w stolicy Belgi, w Brukseli.

W Polsce w moim mieście to ja na takiego RTX3090 to muszę pół-roku odkładać


Przecież wiem. Wywnioskowałem, że jeśli on w Brukseli musi niecały miesiąc pracować przy odłożyć na 3090 to w Polsce nie jest tak źle, bo bywa podobnie. Oczywiście są jednostki co muszą odkładać znacznie dłużej i są takie co zarobią na 3090 w jeden dzień. Jak doliczymy jeszcze koszta życia w Brukseli, a w naszych miastach to się nagle okaże że jest tak samo.

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, danieloslaw1 napisał:

eh_gosu

Moze dlatego że karta działała z 10h dziennie i z 3-4 grane było :)

Nie ma na to znaczenia. Wiele kompów które zbudowaliśmy latają po 24/7h w renderze na GPU i problemów nie ma. Sporo machin ludzie eksploatują do giercowania godzinami i też bez lipy. Po prostu czasem się trafi niefart i tyle, Ty miałeś owego niefarta z jakiegoś powodu. Bywa :)

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, EH_Gosu napisał:

Nie ma na to znaczenia. Wiele kompów które zbudowaliśmy latają po 24/7h w renderze na GPU i problemów nie ma. Sporo machin ludzie eksploatują do giercowania godzinami i też bez lipy. Po prostu czasem się trafi niefart i tyle, Ty miałeś owego niefarta z jakiegoś powodu. Bywa :)

powiem tak. u mnie pół roku u kupla rok a grał o połowe mniej. mielismy inne tubki kupione w innych sklepach w innym czasie. Grizzly nie daje rady z duza temp po niedlugim okresie. 

Link to post
Share on other sites

Mam zupełnie inne doświadczenia z TG Krynout przy czym ja używam tych past w konfigach które wysokich temperatur nie miewają. O ile przy renderach na mocno kręconych CPU HEDT (TR 3970X 4.3 GHz / TR 3990X 4.1 GHz / i9-7980XE / i9-1090XE 4.7/4.8 GHz etc) potrafią dobić do okolic 85C /90C, to na GPU 44C-54C (w zależności od LC i ustawień wentyli) jest uśrednionym zakresem. Także też inne warunki użytkowe, co naturalnie ma prawo przekładać się na degradację właściwości pasty bądź nie.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Ja lubię stosować MX-4 (dawniej MX-2) bo jest niedroga (8g przeważnie kupuję i na trochę starcza), nieźle przewodzi i po kilku latach wygląda prawie jak świeżo założona. Kryonauta 1g ostatnio kupiłem w podobnych pieniądzach to starczył chyba na 4 czy 5 aplikacji. No ale do OC to każdy stopień celsjusza się liczy ;) Jeszcze mam gdzieś w szufladzie Gelida jakiegoś, nie pamiętam co do Phantoma dodają ale chyba średnia półka jakaś. Może w lato podczas upałów sobie zrobię test porównawczy 3 powyższych.

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Mam zupełnie inne doświadczenia z TG Krynout przy czym ja używam tych past w konfigach które wysokich temperatur nie miewają. O ile przy renderach na mocno kręconych CPU HEDT (TR 3970X 4.3 GHz / TR 3990X 4.1 GHz / i9-7980XE / i9-1090XE 4.7/4.8 GHz etc) potrafią dobić do okolic 85C /90C, to na GPU 44C-54C (w zależności od LC i ustawień wentyli) jest uśrednionym zakresem. Także też inne warunki użytkowe, co naturalnie ma prawo przekładać się na degradację właściwości pasty bądź nie.

skonczyła mi sie. za jakis czas kupie nową i sprawdzimy. Obojetnie w jakim sklepie kupic?

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, danieloslaw1 napisał:

ja mam 27lat i nigdy takiego syfu bym nie zrobił., karta plus wodne to masz ponad 10k zł a żydzisz na thermopady za 100zł. idiota no

Spokojnie za pare dni Ci to wycieknie i ci karta padnie :)

Mnie naprawdę nie interesuje, jaki byś zrobił syf, komu i gdzie. To mi padnie, nie Tobie. I na swoje 27 lat zachowujesz się krótko mówiąc jak pętak. Wypraszam sobie obrażanie i wyzywanie od idiotów. Ani Twoja to sprawa, ani nikogo innego, co robię ze swoim sprzętem, czym go smaruję, jakiej pasty używam i w jakiej ilości. Tak samo ile czasu zajmie mi jej czyszczenie.  Komentarze w stylu - gołąb narobił czy Twoje dziwne uśmieszki przez pół ekranu świadczą albo o niedojrzałości emocjonalnej, albo po prostu nie dorosłeś do rozsądnej i rzeczowej rozmowy czy dyskusji na pewne tematy. Po to się tu człowiek udziela, żeby albo pokazać innym, co z czym się je, albo uzyskać konkretną pomoc. KONKRETNĄ. A nie wyzwiska. Poniał? Myślę, że tyle wystarczy. I następnym razem zanim kogoś nazwiesz idiotą, zastanów się porządnie nad tymi słowami, czy akurat w odpowiednim momencie je wypowiadasz i do właściwej osoby je kierujesz.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, danieloslaw1 napisał:

typowy polaczkowy bol du*y. Coś sie powiedziało że zle zrobiło ale cebulaczek idzie w zaparte. Jak nie potrafisz tej pasty dobrze nałożyc zamiast thermopadów to lepiej kup te thermopady. Już z 20 znajomych ma z ciebie beke haha

Jednak niedojrzałeś emocjonalnie. Żegnam.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ty kolego też zbyt dojrzały nie jesteś. Wrzucasz zdjęcia na forum, po czym stwierdzasz, że nikomu nic do tego. No to po co to wrzucasz? Koledzy Ci dobrze radzą, słusznie stwierdzają, że spartaczyłeś sprawę, a Ty idziesz w zaparte. Po czym dodajesz, że pokazujesz "z czym to się je" kiedy ewidentnie nie masz za bardzo o tym pojęcia, o czym świadczy jak tą pastę położyłeś. To, że Cię stać na sprzęt nie robi z Ciebie specjalisty. Przemyśl to i trochę pokory, bo wydanie 8k na kartę nie sprawi, że masz prawo ustawiać ludzi po kątach i ich pouczać kiedy widać, że biegły w temacie nie jesteś.

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, wojciechu15 napisał:

Ty kolego też zbyt dojrzały nie jesteś. Wrzucasz zdjęcia na forum, po czym stwierdzasz, że nikomu nic do tego. No to po co to wrzucasz? Koledzy Ci dobrze radzą, słusznie stwierdzają, że spartaczyłeś sprawę, a Ty idziesz w zaparte. Po czym dodajesz, że pokazujesz "z czym to się je" kiedy ewidentnie nie masz za bardzo o tym pojęcia, o czym świadczy jak tą pastę położyłeś. To, że Cię stać na sprzęt nie robi z Ciebie specjalisty. Przemyśl to i trochę pokory, bo wydanie 8k na kartę nie sprawi, że masz prawo ustawiać ludzi po kątach i ich pouczać kiedy widać, że biegły w temacie nie jesteś.

Posłuchaj....naprawdę nie mam ochoty z wami polemizować. Wy macie swoją tzw. rację, ja mam swoją. Jeśli Ci się coś nie podoba, jest taki przycisk jak Zgłoszenie, wyślij, napisz, że marko22 sieje propagandę i wodę leje, bo tuman za grosz nie ma pojęcia o komputerach. Proste? Bardzo rzekłbym. To wy macie chyba za przeproszeniem ból d..., że kogoś stać na sprzęt za 8k, a was już nie. Po kątach rozstawiam? Kogo? Pokaż mi palcem, w którym miejscu. Ja nikogo nie obrażam, ani nie wyśmiewam. Za to ten z haczykiem w łapce robi to po raz kolejny. Ani się nie uważam za boga ani za wielkiego specjalistę. Zwłaszcza w chłodzeniu wodnym. Ale można to ująć inaczej, jeśli coś faktycznie jest źle. Zgadza się? Czy dalej będziesz szedł w zaparte. A wg Ciebie jak tą pastę niby powinienem położyć? Używałeś jej kiedyś? Wyciskałem ją ze strzykawki, bo z pojemnika byle czym ciągnie się jak smoła mażąc wszystko dookoła. Więc? I oczywiście, że to moja sprawa, że kładę akurat pastę zamiast termopadów, bo przecież co - nie wolno? Nie spełni swojej roli? Karta padnie? Pasta spłynie? Do kogo te teksty?

Link to post
Share on other sites

Termopady mają zazwyczaj 1mm grubości, spójrz na swoje zdjęcie i przemyśl jeszcze raz czy dobrze to zrobiłeś. Na początku uważałem że to "żart" jak ktoś kto ostatnio tu testował chłodzenie z założoną folią po pijaku :D Ale po bólu du*y w postach widać że traktujesz temat poważnie. No cóż, twoja karta, twoje pieniądze. Obyś się uczył na błędach.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, zbiku90 napisał:

Termopady mają zazwyczaj 1mm grubości, spójrz na swoje zdjęcie i przemyśl jeszcze raz czy dobrze to zrobiłeś. Na początku uważałem że to "żart" jak ktoś kto ostatnio tu testował chłodzenie z założoną folią po pijaku :D Ale po bólu du*y w postach widać że traktujesz temat poważnie. No cóż, twoja karta, twoje pieniądze. Obyś się uczył na błędach.

Sorry....może faktycznie jestem głupi.....ale gdzie jest problem? Za mało tej pasty? Za dużo? Bo naprawdę już nie wiem, o co każdemu z osobna chodzi.....Bo jednak powinny być termopady? Zamówiłem. Tak czy siak. TG minus 8. W poniedziałek odbiorę. Ale na razie chcę sprawdzić na tym, co poskładałem. 

4 minuty temu, Kruchy81 napisał:

Nie ma to jak z igły zrobić widły.
A koledze trzeba było powiedzieć że taka ilość pasty to nie za bardzo i poinstruować jak powinno być prawidłowo.
A to czy kogoś stać a kogoś nie stać chyba poza tematem forum.

Dokładnie. Ale prościej obrażać, niż pisać konkrety. 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, zbiku90 napisał:

Chyba za mało tej pasty dałeś, dołożyłbym jeszcze ze 2x tyle żeby się nie przegrzewała

Wydawało mi się oczywiste że śmierdzi ironią na kilometr ale się przeliczyłem. Swoją drogą nie słyszałem wcześniej o paście "zastępującej" termopady więc też przy okazji czegoś nowego się dowiedziałem. Pozdro i powodzenia z wodowaniem karty :)

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...