Skocz do zawartości

Recommended Posts

pendzel_3.....z ręką na sercu - kupiłeś na gwałt kartę (mus to mus, parcie to parcie) za cenę o 1tys. więcej od ceny sklepowej. Przychodzi refleksja, chwila zastanowienia i chcesz już jednak lepszą. Powiedz mi.....za ile sprzedasz obecną? Po cenie sklepowej? To może ja swojego Strixa, za którego dałem 1810 euro sprzedam za kwotę równą MSRP? Hmm?

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Jestem absolutnie przekonany, że ci którzy mają największy problem z tym, że ktoś tam sobie coś zarobi, sami handlowaliby na potęgę gdyby mieli taką możliwość i tyle.

Nie wrzucaj (liczba mnoga) do jednego worka.

Jestem absolutnie przekonany,że są na świecie też i ludzie,nie ludziska którymi rządzi niezaspokojona żądza posiadania coraz to większej liczby zer na koncie.Jak byśmy wszyscy tak chcieli handlować na potęgę bez kontroli to pomyśl,jaki by był tego efekt.Teraz można zauważyć przegięcie pały z cenami,widzę dalej nie rozumiesz,że sprzęt jest dostępny.Inną kwestią jest,czy ktoś wierzy w te bajki czy nie z brakiem dostępności.Ostatnio sprzedałem 3070/80 w cenie,nie tanio ani drogo :) ale jak widzę co nie których,jakie sobie krzyczą ceny to wniosek sam się nasuwa,debil szuka debila.  

11 minut temu, joker5513 napisał:

Na moje NV doskonale wiedziała że wydając serię 3XXX w cenach jakie niby wydali ludzie się na nie rzucą jak szczerbaty na suchary i ktoś z kimś sie dogadał i specjalnie trzymają rynek na głodzie żeby po cichu ceny sobie rosły. Ale przecież nie będzie "na nich" a hajs będzie się tak czy tak zgadzał. Mistrzowskie zagranie managersko/księgowo/PR'owe :)

Dokładnie tak jest o czym pisałem wcześniej.To jest celowe zagranie aby zarobić na tym i nagle czar prysł przed premierą o tak świetnej opłacalności w stosunku do poprzedniej gen.:)

Kiedy się ludzie nauczą i przestaną się dawać oszukiwać,tak łatwo wami manipulować.

Link to post
Share on other sites
W dniu 23.11.2020 o 16:25, marko22 napisał:

pendzel_3.....z ręką na sercu - kupiłeś na gwałt kartę (mus to mus, parcie to parcie) za cenę o 1tys. więcej od ceny sklepowej. Przychodzi refleksja, chwila zastanowienia i chcesz już jednak lepszą. Powiedz mi.....za ile sprzedasz obecną? Po cenie sklepowej?

Wiadomo że będzie się chciało minimalizować straty - coś o tym wiem. Sam już z perspektywy czasu patrząc nie kupiłbym drugi raz Gainwarda po cenie jaką za niego dałem warszawskiemu biznesmenowi. Trzeba było kupić stertę gier na PS4 i grać w nie do gwiazdki :) Ale nie narzekam karta mimo słabizny powerlimitowej swoją moc ma :)

Edytowane przez adivxv
Mieszanie polityki w wątek.
Link to post
Share on other sites

No nie, sprzęt nie jest dostępny od ręki. Znam sytuację w dystrybucjach i to co napisałeś to są jedynie marzenia ściętej głowy. Faktycznie są tragiczne problemy w kwestii dostępności. Sam mam farta, że za sprawą wyrobionych kontaktów mam dostęp do kart, ale i tak mam ich za mało żeby pokryć zapotrzebowanie na konfigi które budujemy. Gdyby nie to, stałbym z robotą do realnie pewnie połowy następnego roku. Także kolego wypowiadasz się na temat o którym nie masz pojęcia. Do tego jeśli kogoś kto sprzedaje sprzęt nazywasz debilem szukającym debila, to sam sobie świadectwo wystawiasz jaką masz mentalność. Świat i realia rynkowe nie wyglądają tak jakbyś sobie tego życzył albo możesz to zaakceptować albo się zbędnie wściekać. Kto bardziej kumaty to pozorną niekorzyść przerobi na swoją korzyść, inny będzie pluł jadem zamiast kreatywnie podejść do tematu.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Wszyscy mają ból tyłka o dostępność i ceny kart bo się napalili jak szczerbaty na suchary. Naprawdę nie wiem, czemu co poniektórzy nie mogą sobie na spokojnie przeczekać ten burdel i kupić kartę jak już będzie dostępna i w lepszej cenie.

Edytowane przez BuNcOL5s
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci - bo mnie tyłek bolał od siedzenia i patrzenia na nieskończony build. I nie mów mi, że jesteś taki cierpliwy :)

Normalnie k....by mnie wzięła, jakbym miał czekać jeszcze 3-4 miesiące i przyglądać się na cienki  nalot kurzu. Oj...sorry. Folią przykrywałem :D

Link to post
Share on other sites

Nie ma w biose jakiejś opcji która mogłaby polepszyć świergotanie cewek ? Coś z zarządzania energią itp (z490 tomachawk), trochę lipa z tą x trio 3080, uv nie pomaga nic, nawet w idle mając pc na biurku w odległości 60cm przy przesuwaniu myszką po ekranie dodatkowo cicho piszczy.. . W Time Spy z 6 metrów nawet wyraźnie słychać cewki. Chyba szmelc do zwrotu.

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Problem z cewkami przerabiałem wiele razy i co zabawne zawsze występował w kartach MSI co sprawiło, że przestałem się u nich zaopatrywać w GPU. Jedyne co możesz zrobić to włączyć v-sync no chyba, że cewki piszczą nawet przy wyświetlaniu pulpitu wtedy tylko reklamacja, gwarancja. Ja osobiście swojego MSI 2080 DUKE odsyłałem chyba z 7 razy do serwisu i nic to nie dało.

Edytowane przez BuNcOL5s
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, r1023 napisał:

zasilacz sprawdź, jak podłączyłeś kartę ?

3 osobne kable z pojedynczymi wtyczkami.

Miałem wcześniej gaming x 1080ti  nie było słychać nawet przy 200fps. (w innym pc)

 

Mam jeszcze Mastera 3070, delikatnie świergocze od 100fps ale z 200% ciszej niż ten xtrio

 

Zasilacz to SILENTIUMPC Supremo FM2 Gold 750W. Mogę samą kartę podpiąć pod inny zasilacz ? bo mam jeszcze Cooler Master G650M w innym pc

 

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites
W dniu 23.11.2020 o 16:30, EH_Gosu napisał:

No nie, sprzęt nie jest dostępny od ręki. Znam sytuację w dystrybucjach i to co napisałeś to są jedynie marzenia ściętej głowy. Faktycznie są tragiczne problemy w kwestii dostępności. Sam mam farta, że za sprawą wyrobionych kontaktów mam dostęp do kart, ale i tak mam ich za mało żeby pokryć zapotrzebowanie na konfigi które budujemy. Gdyby nie to, stałbym z robotą do realnie pewnie połowy następnego roku. Także kolego wypowiadasz się na temat o którym nie masz pojęcia. Do tego jeśli kogoś kto sprzedaje sprzęt nazywasz debilem szukającym debila, to sam sobie świadectwo wystawiasz jaką masz mentalność. Świat i realia rynkowe nie wyglądają tak jakbyś sobie tego życzył albo możesz to zaakceptować albo się zbędnie wściekać. Kto bardziej kumaty to pozorną niekorzyść przerobi na swoją korzyść, inny będzie pluł jadem zamiast kreatywnie podejść do tematu.

Przestań teoretyzować i sam podejdź kreatywnie do tematu.Twoje wyrobione kontakty są tu mało ważne bo każdy chce na tym zarobić i wystarczy przytrzymać,poczekać a zera same dojdą.Jeżeli ty popierasz takie osoby praktykujące handel gdzie delikwent chce zarobić 1000zł więcej na karcie wykorzystując cały ten bajzel to zacznij czy prędzej leczyć swoją chciwość.

 

W dniu 23.11.2020 o 16:47, BuNcOL5s napisał:

Naprawdę nie wiem, czemu co poniektórzy nie mogą sobie na spokojnie przeczekać ten burdel i kupić kartę jak już będzie dostępna.

 Napisz wszystkim kiedy to się skończy i kiedy będą dostępne karty,może ceny są za niskie,może z 2000zł więcej za kartę będzie myśleniem kreatywnym według EH_Gosu :D

Edytowane przez adivxv
Polityka
Link to post
Share on other sites

Ja sam zamówiłem nowy PSU - ta EVGA piszczy, co mnie mega irytuje, wcześniej tego nie słyszałem. Sama karta cichutka. Pamiętam jak kiedyś wsadziłem do testów Titana Black i była podobna sytuacja - zasilacz pierwszy raz zapiszczał (XFX core 750), ze słabszym GPU nie było problemów. Przy 2080s wentylator nigdy nie odpalał w PSU, nawet podczas pełnego obciążenia kompa, tutaj sama 3090 go w ruch wprawia xD 

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, marko22 napisał:

Nie ma szans. Coś tą kartą musi sterować. Więc tak czy siak musi siedzieć w slocie.

ale chodzi mi o to żeby samą kartę podpiąć do innego zasilacza niż ten na którym lata cały PC, nie wiem czy można tak robić, ale chyba tak.

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, s2awek napisał:

ale chodzi mi o to żeby samą kartę podpiąć do innego zasilacza niż ten na którym lata cały PC, nie wiem czy można tak robić, ale chyba tak.

Można śmiało. W PSU pod GPU wystarczy zewrzeć zielony kabel z czarnym (którymkolwiek).

ATX-24Pin-Atx-90-stopni-24-pin-do-24pin-

PSU odpali tak nawet gdy nie będzie nic do niego podłączone.

Można też użyć czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/kabel-dual-psu-power-adapter-atx-24-6883345339

Kiedyś takie rozwiązania były popularne w mocnych zestawach - nie było mocnych PSU, teraz jest inaczej i IMO tylko testowo ma to sens.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...