Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziś wieczorem planuję wrzucić rozbudowany test TITAN RTX vs RTX 3080 STRIX oraz RTX 3090 STRIX, celuje w okolicę 19:30 / 20:00

 

Daję cynk bo będzie co oglądać, w materiale opowiem również dlaczego wybór padł na TITAN RTX zamiast na RTX 2080 Ti.

Jak wystawiać Turinga do walki z potworami to takiego na full wypasie ;-)

 

E:  Niestety YouTube ma swoje dziwactwa i nie jestem w stanie wrzucić  materiału, powalczę z tematem i jeśli wyrobię się przed 22ą poleci dziś, a jeśli nie to jutro w ciągu dnia. Szkoda bo chciałem się z Wami testami już teraz.

 

126054884_3520130814744498_8788699427354

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

nie czułem sie zrobiony w balona bo karta nic nie straciła na wydajności, 2080 miałem od premiery i nic tej karcie nie ubyło po wydaniu wersji "Super"

 

Nawet nie do końca chodzi mi o wydajność. Raczej o pamięć, co zauważył @vandam.

8 GB wydaje się na dziś wystarczające, ale gdy kupowałam 2060 to 6 wydawało się ok, a dziś, czyli w sumie po 2 latach to jednak mało, co się da już odczuć w niektórych grach. 

No cóż, dla osoby, która nie jest pasjonatem, a chce kupić raz na kilka lat sprzęt, ten rynek kart graficznych wygląda dość... dziwacznie. Stąd to moje niezdecydowanie... ;/ 

Link to post
Share on other sites

Gdy kupujesz 3080 10GB za 4k, a kilka miesięcy później wychodzi 3080 20GB za 5k - możesz żałować. Wersje super były tylko trochę wydajniejsze

za 2080 dałem więcej, 3080 mam już od ponad miesiąca zanim wyjdzie 3080ti to już dawno mi się znudzi ta karta.

 

 

Nawet nie do końca chodzi mi o wydajność. Raczej o pamięć, co zauważył @vandam.

8 GB wydaje się na dziś wystarczające, ale gdy kupowałam 2060 to 6 wydawało się ok, a dziś, czyli w sumie po 2 latach to jednak mało, co się da już odczuć w niektórych grach. 

No cóż, dla osoby, która nie jest pasjonatem, a chce kupić raz na kilka lat sprzęt, ten rynek kart graficznych wygląda dość... dziwacznie. Stąd to moje niezdecydowanie... ;/ 

2060 było średnio wydajne już na starcie to nie była karta na lata, zresztą żadna nie jest.

Link to post
Share on other sites

2060 było średnio wydajne już na starcie to nie była karta na lata, zresztą żadna nie jest.

 

To była karta na "przeczekanie", trzeba było coś kupić, a do Full HD tyle wtedy wystarczało. Zresztą bardzo pozytywnie się o tej karcie wypowiadało wielu speców. Cóż, najwyżej następna też będzie "na przeczekanie" ;) 

Swoją drogą 3080 też było w grze, ale jednak nie mogę w najbliższym czasie zmienić monitora, więc chyba karta by się raczej marnowała. Inna sprawa, że 3080 to już konieczność odczekania swojego w kolejce... 

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

przeczekanie to na kilka miesięcy, na przeczekanie całej generacji to w sumie wystarczyło bo są już nowe karty. Swoją drogą w jakiej grze w fullhd 6GB pamięci to za mało ? Obstawiam jakiegoś potworka optymalizacyjnego od UBI ;)

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

przeczekanie to na kilka miesięcy, na przeczekanie całej generacji to w sumie wystarczyło bo są już nowe karty. Swoją drogą w jakiej grze w fullhd 6GB pamięci to za mało ? Obstawiam jakiegoś potworka optymalizacyjnego od UBI ;)

 

A jakże, Legion... ;) Ale wcześniej parę innych też bez rewelacji. Ta sytuacja, biorąc pod uwagę nową architekturę konsol, może być częstsza niestety. 

Link to post
Share on other sites

Przechwytywanie.jpg

 

kekw, dzisiaj przeglądałem xkoma, aorus xtreme dostępny był, zamówiłem - od razu po zamówieniu wyskoczyło "wydłużony czas dostawy", ale po kilku godzinach dostałem maila, że gotowe do wysłania. 

 

@czorcik - żebyś się nie zdziwił, jakiś czas temu zamówiłem w media 3090 do odbioru w sklepie, nawet maila potwierdzającego zamówienia nie dostałem

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

@UP

<LOL>, ale spore bottlenecki mają Ampery w Metro Exodus przy 1920x1080 i trochę w 2560x1440

 

kurde a miałem zamiar jeszcze raz metro exodus ograć jak przyjdzie kiedyś RTX3080 :l

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Jest to naturalna kolej rzeczy. Poprzednia generacja popada w niełaskę i nie nadaje się do swoich typowych zadań.

 

RTX2070 był za słaby do 2560x1440, dopiero 2070 SUPER był uważany za wystarczający.

RTX3070 jest za słaby do 2560×1440, dopiero 3070Ti będzie uważany za wystarczający.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jest to naturalna kolej rzeczy. Poprzednia generacja popada w niełaskę i nie nadaje się do swoich typowych zadań.
 

 

Ok, to jest zrozumiałe, ale lekką przesadą jest dla mnie uznawanie wydajności jeszcze miesiąc temu uznawaną jako wystarczającą do ogarniania 4k za "sporo za mało" do 1440p. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po testach, RTX3070 to sporo za mało do 1440p sprawdzone

chyba ze ktoś będzie drastycznie ciąć ustawienia

Dostałem dla swoich klientów Gigabyte GeForce RTX 3070 VISION 8GB OC i w tej karcie ta ilość pamięci to jakieś nie porozumienie a miało być tak pięknie.

Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix 10GB GDDR6X

 

Msi trio już do mnie jedzie z media expert.

Toś sobie wybrał sieć beznadziejną,tam reklamacja i serwis nie istnieje tzn teoretycznie a w praktyce przeżyjesz horror :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...