Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to nieźle się dzieje w tym x-komie, ja zamówiłem rog strixa 3080  we wrześniu wcześniej niż kolega z postów wyżej i co kilka dni dzwonię do nich i słyszę tylko tę samą mantrę, że nie da się sprawdzić kolejki bo jeszcze w stacjonarnych zamawiają i nie mają do tego wglądu. Domyślam się że w Polsce jak się samemu nie kupi czegoś na żywo i na miejscu , to jak sklep ściąga to zawsze odchodzą jakieś wałki - znajomości, przywileje itp. Jestem ciekaw jak to możliwe że w komputroniku mógł kolega kupić ot tak na miejscu skoro zamówień było mnóstwo już pewnie przed premierą. Ja zapobiegawczo kupiłem za pobraniem (żeby nie rzucać k.ami przez kolejne 3-4miechy że mi połknęli 4 i pół klocka. Podobno dla nich nie ma róźnicy czy ktoś zapłacił z góry czy nie, ale myślę że to tylko propaganda. A jak się widzi tych skalperów na olx/allegro z tymi kartami po cenach 1.5 k większych to najchętniej wysłałbym na nich policję za złodziejskie praktyki. 

Edytowane przez Cubano
Link to post
Share on other sites

No bo tj spisek wymierzony przeciwko producentom kawy. Wstajesz, pierwsze co robisz z rana to sprawdzasz mail, "o! Odpowiedź z xxxx!". Otwierasz, a tam "pierdu pierdu nadal nie wiemy kiedy karty będą(...)" - **uj Cię strzela, ciśnienie skacze i już nie potrzeba porannej kawy xD

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Pytanie dla tych, co mają od lat do czynienia z rynkiem kart graficznych. Wiem, że dostępność jest taka a nie inna, ale RTX 3070 są do dostania. Na ile ich ceny są jednak zawyżone i czy np. istnieje szansa na to, że nieco spadną, gdy ogólna dostępność się poprawi? Chodzi mi o okres pół roku powiedzmy.

Przepraszam za temat typu "wróżenie z fusów", ale może ktoś pamięta, jak było z poprzednimi generacjami po prostu. 

I jeszcze jedno pytanie, tym razem poza fusami. 

Która z 3070 warta jest uwagi (kultura pracy, wydajność). A może w ogóle lepiej już poczekać na 3080, bo w tych cenach nie warto się nimi interesować? 

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

@ dodo- Na pewno nie przed nasyceniem się rynku a do tego jeszcze bardzo daleko.

 

Mi Xkom na kolejny z serii maili z pytaniem "jak tam" odpisał że muszę się zdecydować które zamówienie ma być realizowane "bo masz Pan dwa a obecnie mamy limit 1 karta/1 osoba". Napisałem żeby skasowali TUF'a i zostawili Strixa.

 

Kilka dni później kolejny mail - "zacovidowane/zamknięte mamy wszystkie salony a Pan miał odbiór w salonie. Oczywiście dalej nie mamy dla Pana karty ale podaj nam pan kilometrową listę danych do wysyłki" - no przecież przy rejestracji podaje się wszystkie dane to po wuj mam teraz pisać maile?

 

Dotychczas ich szanowałem i większe zakupy zawsze robiłem w Xkom ale obecna sytuacja pokazuje ich indolencję/niekompetencje w całej okazałości.

Link to post
Share on other sites

Cierpliwość to umiejętność znoszenia trudnych okoliczności, takich jak wytrwałość w obliczu opóźnienia; tolerancja prowokacji bez reagowania w rozdrażnieniu / złości; lub wyrozumiałość w trudnych chwilach, zwłaszcza w obliczu trudności długoterminowych.

:rotfl: 

 

Tak bardzo,część z was kazała czekać na premierę nowych kart,chyba obecna sytuacja sprowadziła co nie których do parteru. :rotfl:

a teraz jęczenie i ból du*y bo nie mogę kupić a jak mogę to muszę płacić x2 :rotfl:

 

 

 

Miałem zamówienia opłacone z góry przez 2 miesiące i nic mi to nie dało.

Miałem dla dwóch klientów też zamówione nowe karty i skończyło się na poprzedniej gen rtx-ów które przed premierą nowych polecałem i ci co posłuchali dobrze na tym wyszli.

 

Pozdrowionka i nie płaczta.

Link to post
Share on other sites

a 2080Ti wróciły w ceny 4-4,5K zł

 


Miałem dla dwóch klientów też zamówione nowe karty i skończyło się na poprzedniej gen rtx-ów które przed premierą nowych polecałem i ci co posłuchali dobrze na tym wyszli.

 

 

W jaki sposób dobrze na tym wyszli dzięki Twoim hiper poleceniom? Kupili karty o od dawna znanej wydajności w od dawna znanych cenach. które równie dobrze mogliby kupić obecnie - po tych samych cenach. Normalnie  guru przewidywania z Ciebie. Wróżbita Marek.

 

Twój post pachnie mi tu wpadnięciem do wątku i nieudolną prowokacją/ próbą podku....nia ludzi oczekujących na ampery. Daj se spokój ...
 

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie teraz sporo osób czeka na testy Big Navi, nieco zainteresowanie Ampere wyhamowało, niemniej wzrośnie po reckach 6800XT i 6900XT, szczególnie dla osób które celują również w Ray Tracing. Także już niebawem sytuacja będzie jasna :) Największym zainteresowaniem cieszył się będzie RX 6800, fajna karta nie licząc popeliny w DXR. I nie, nie wróże z fusów ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
Miałem dla dwóch klientów też zamówione nowe karty i skończyło się na poprzedniej gen rtx-ów które przed premierą nowych polecałem i ci co posłuchali dobrze na tym wyszli.

 

 

Ale jak dobrze wyszli? Przecież nawet "przepłacając" i kupując 3070 za 2900 ma się wydajność 2080ti za wiele mniej niż nowe 2080ti w dalszym ciągu kosztuje. 

 

No chyba, że mi powiesz, że zrobili super deal, bo kupili słabsze od 3070 2080/2080s za cenę w której można kupić topowego strixa 3070 od ręki. To byłby faktycznie świetny deal :menda:  :rotfl: .

 

Jak bym na to nie spojrzał nijak nie widzę możliwości, by kupując po premierze ampery nowego turinga mieć podstawy do przekonania, że zrobiło się świetny interes. No chyba, że komuś udało się kupić jedną ze sławnych 20 sztuk 2070s które bodajże xkom rzucił po 1600pln, ale to nie tyle jest świetny interes co fart porównywalny z dostaniem od ręki referenta 3080 od NV na premierę. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
przy zmianie formy platnosci tracisz kolejke, mowili mi to w x komie na infolinii

Pracownik zapewniał, że tak nie jest, do tego numer zamówienia się nie zmienił, a pytałem dwa razy jak do nich dzwoniłem, bo też miałem takie podejrzenie. Tu raczej cały system jest problemem. 

Edytowane przez czorcik696
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...