Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na konkurencyjnym forum głos zabrał x-kom i potwierdził, że "...Kolejne dostawy już do nas płyną..."

Moze tak być ale tez tak było w przeszłości od kilku lat ze to zwykłe kłamstwa. To nie pierwsze i ostatnie obiecanki. Historia się znów powtarza, znów mając w d...swoich klientów.  Xkomowe sciemniacze. Tak dla odmiany, przy opiniach tez kombinują. Już 2x nie zaakceptowali mojej negatywnej oceny sprzętu, bo promocja, żeby jeszcze popyt nie spadł. 

Link to post
Share on other sites

Spoko, ale zabrakło emotów, więc go nie skumałem :) Chyba za szybko sprzedałem swoją 1080ti, choć to był ostatni moment na dobrą cenę. Teraz po paru tygodniach bez dedykowanego gpu mam niezłe ciśnienie na uzupełnienie obudowy.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Siso X650 KM3 przegrał niestety walke z 3080. W menu wszystko ok ale po chwili rozrywki odłącza prąd. Trzeba nowego PSU.

 

Gosu bo Ty pewnie miałeś do czynienia z nimi. Zastanawiam się na Siso Prime 1300 Gold (1.1k) albo PX-1000(1.3k)/TX-1000(1.5k).

Zgadza się, często tych PSU używam  (tym że, nie SS Gold, a Prime 1300 Plat / TX-1000) do budowy konfigów. Świetne i niezawodne konstrukcje z wysokimi OCP i mocarnymi liniami.

Niezależnie od tego który z tych modeli wybierzesz to i tak będziesz zadowolony. Z SS 1300 Gold również.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

W G-550 masz dwa osobne kable PCI-E każdy 6+2. Pytanie tylko jaką byś kartę chciał bo to zdefiniuje wszystko. Jeśli RTX 3070 / 3080 to czeka Cię zmiana platformy i PSU.

No właśnie z zasilacza wychodzi jeden EPS 8-pin do procesora i drugi 2 x 6+2 pin do grafiki, przyjrzyj się zdjęciu z linka. Ampery mnie kompletnie nie interesują ale tak się tylko zastanawiam przyszłościowo czy nie będzie kiedyś kłopotów.

uSGCu0C.png

Link to post
Share on other sites

 

 

Ampery mnie kompletnie nie interesują ale tak się tylko zastanawiam przyszłościowo czy nie będzie kiedyś kłopotów.

 

Jeśli ampery Cię nie interesują, to w przyszłości pewnie będzie jeszcze większy problem. Zresztą wymienić zasilacz to akurat najmniejszy problem, sprzedajesz obecny dokładasz ~ 200zł i masz to co potrzeba :) Nie musisz wymieniać połowy kompa.

Link to post
Share on other sites

czekam (o ile wytrzymam) na Ryzeny albo biorę 10700K/10900K

To już lepiej poczekaj na nowe Ryzeny. Potem zmienisz jeszcze raz platformę w końcówce 2021, gdy wejdzie 11 (podobno) przełomowa generacja niebieskich z w końcu nową litografią. Niby ma być przełom jak w 2006 z Core 2 Duo. Jak pomyślę ile to razy intel odgrzewał te 14nm, to aż słabo się robi. Do tego będzie pewnie refresh 3080/90.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

 

 

To już lepiej poczekaj na nowe Ryzeny.

 

Zobaczymy jak będzie wyglądała kwestia wydajności względem Intela w grach i dostępność. Jeśli będzie mniej więcej to samo ale będę musiał czekać na CPU jak na 3080 to odpuszczę. 

Może jakieś leaks z testami pojawią się przed premierą w procesora w sklepach.  

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, często tych PSU używam  (tym że, nie SS Gold, a Prime 1300 Plat / TX-1000) do budowy konfigów. Świetne i niezawodne konstrukcje z wysokimi OCP i mocarnymi liniami.

Niezależnie od tego który z tych modeli wybierzesz to i tak będziesz zadowolony. Z SS 1300 Gold również.

A SS FOCUS GX-1000 wystarczy do rtx 3080 i i9-10900K ? czy za mało ?

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, często tych PSU używam  (tym że, nie SS Gold, a Prime 1300 Plat / TX-1000) do budowy konfigów. Świetne i niezawodne konstrukcje z wysokimi OCP i mocarnymi liniami.

Niezależnie od tego który z tych modeli wybierzesz to i tak będziesz zadowolony. Z SS 1300 Gold również.

A Prime Gold GX 1000W to już odpada? ;) Akurat wziąłem tego, bo był pod ręką. Platyn i TX nie było.

Link to post
Share on other sites

Siso X650 KM3 przegrał niestety walke z 3080. W menu wszystko ok ale po chwili rozrywki odłącza prąd. Trzeba nowego PSU.

 

Gosu bo Ty pewnie miałeś do czynienia z nimi. Zastanawiam się na Siso Prime 1300 Gold (1.1k) albo PX-1000(1.3k)/TX-1000(1.5k).

 

 

Jak brałem nie tak dawno temu 750 gold, to niektórzy się pytali po co "przepłacam" w sytuacji kiedy 500W ogarnie każdy zestaw z wyłączeniem hi-endu, a karty są coraz bardziej energooszczędne.

 

Ciekawe co teraz na ten temat myślą, pomijając to, że nawet ja się nie spodziewałem tak energochłonnych GPU i patrzyłem raczej na sprawność w moim przedziale poboru i wyższą granicę przejścia na aktywny tryb chłodzenia. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

500W ogarnie każdy zestaw z wyłączeniem hi-endu, a karty są coraz bardziej energooszczędne.

Taki był do niedawna trend, przypomnę że referencyjne 980ti, 1080ti i 2080ti miały wszystkie TDP na poziomie 250W.

 

 

Ciekawe co teraz na ten temat myślą, pomijając to, że nawet ja się nie spodziewałem tak energochłonnych GPU

Myślę że jak jest mizerny przyrost wydajność/wat to trzeba to ukryć za pomocą wyższego poboru prądu. Patrz intel i 10. generacja (125W vs 95W w 9. gen)

Link to post
Share on other sites

Nie, masz 5 złącz do EPS/PEG. Kwestia ile dali tego w zestawie.


 

 

@merkovfreeman 11gen to nie żaden przełom. Jest nowa architektura, ale dalej 14nm.

Rocket Lake ma być architekturą pośrednią. Zupełnie nowa big.LITTLE zadebiutuje w Adler Lake (pod koniec '21/na początek '22) w 10nm. 7nm na początku będą trzaskać zapewne jakieś ultramobilne CPU jak teraz z Ice Lake w 10nm. Prawie rok to klepią.

Link to post
Share on other sites

Z moich obliczeniach najlepiej cenowo i optymalnie wypadają PSU od 700W do 850W z certyfikatem gold i wyżej. 

Zasilacze powyżej 1000W to czysta abstrakcja - zarówno pod kątem efektywności energetycznej jak i wartości (ten zapas nic nie wnosi). 

 

Oczywiście mówię to w kontekście zwykłego kompa (10900K, 3900XT + RTX 3080/3090/Big Navi) itp. bez żadnego SLI. I po OC ofkorz. 

 

Seasonic, Corsair, BQ, EVGA, Superflower (klepią m.in. dla EVGI) itp. 
I gdybym zobaczył 3080 a tym bardziej 3090 z zasilaczem np. SPC to dostałbym wylewu z atakiem serca. Nienawidzę oszczędzania na PSU i mobo - szczególnie jak się kręci (to się z reguły źle konczy albo cały misterny plan idzie w 4 baty). 

 

Zastanawiam się nad tym co knuje nvidia. 

 

1) Wiemy że wyjdą wersje z większą ilością VRAM

2) Nvidia ma dosyć Samsunga, jego miernego procesu pseudo-8nm a tym bardziej marnego uzysku

3) "refreshe" (prawdopodobnie refreshe, przypuszczenia moje) będą klepane u TSMC 7nm

4) Rdzenie w 7nm TSMC będą miały niższy pobór prądu (napięcie) i pewnie wyższe turbo/zegary bazowe i być może lepszy potencjał OC 

5) Produkcja w TSMC 7nm i dodatkowe linie produkcyjne oznaczają wzrost cen! (TSMC miało zaklepane taśmy, Samsung był tańszy... a to oznacza że wysupłanie pod naciskiem odpowiedniej ilości linii u TSMC było okupione srogą ceną)

 

Konkluzja:

Refreshe Ampere będą w 7nm TSMC oraz większą ilością VRAM. Ale będą zdecydowanie (!) droższe. 

1) Koszt GDDR6X jest wysoki, a zdublowanie ilości VRAM podniesie ceny o sporo

2) Rdzenie wyklepane u TSMC będą droższe

 

Czyli ci co kupili teraz Ampere raczej "nie przegrali życia". Bo za Ampere+ przyjdzie pewnie słono zapłacić co może zabić perf per $. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...