Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

121186602_363925651516180_71349523054782

 

Test u Piotrka. Solidny przegląd wydajności Ray Tracingu na przykładzie RTX 2080 SUPER vs RTX 3080. Wolf elegancko potrafi wykorzystać potencjał Ampere. Tak to jeszcze musimy czekać na usprawnienia sterów i softów, żeby robiły efektywnie użytek z przebudowanych FP32 za sprawą których jednostki CUDA są "podwojone".

 

Z obserwacji przy korzystaniu z RTX 3080 oraz RTX 3090 dodam, że doskonale widać po temperaturach, że karty nie są w pełni wykorzystywane i często się nudzą. Pobór też zauważalnie mniejszy niż zakładany max dla danego modelu, a to wszystko przy wskaźniku wykorzystania GPU w zakresie 99% na różnych platformach testowych. Potencjał miazga :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Test u Piotrka. Solidny przegląd wydajności Ray Tracingu na przykładzie RTX 2080 SUPER vs RTX 3080. Wolf elegancko potrafi wykorzystać potencjał Ampere. Tak to jeszcze musimy czekać na usprawnienia sterów i softów, żeby robiły efektywnie użytek z przebudowanych FP32 za sprawą których jednostki CUDA są "podwojone".

 

Z obserwacji przy korzystaniu z RTX 3080 oraz RTX 3090 dodam, że doskonale widać po temperaturach, że karty nie są w pełni wykorzystywane i często się nudzą. Pobór też zauważalnie mniejszy niż zakładany max dla danego modelu, a to wszystko przy wskaźniku wykorzystania GPU w zakresie 99% na różnych platformach testowych. Potencjał miazga :)

Jak strix ? Jesteś zadowolony ?

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się się nad tym czy testy vs RTX 2080 Ti 2100/16000 oraz TITAN RTX 2085/16000 zrobić priorytetowo na RTX 3080 TUF + OC czy na RTX 3080 STRIX + OC. Mam jeszcze dostępnego RTX 3090 TUF natomiast uważam, że lepiej tutaj polecieć ze STRIXem 3080 i poczekać na STRIXa 3090.

 

Chodzi mi tutaj o limity TUFa i fakt, że Ampere żeby pokazać jego pełen potencjał potrzebuje zdjętego kagańca. Na moim kanale testy zawsze kieruje do osób które wykorzystują potencjał sprzętu, a Ampere do tego celu potrzebuje konstrukcji z 3x8 PIN i biosami +/- 450W dla 3080 i +/- 480W dla 3090. TUFy, czy FE etc.

 

O ile w wypadku Turingów RTX 2080 Ti FE już i tak bardzo dobrze wypadał na tle konstrukcji niereferencyjnych w kontekście zegarów jakie trzyma po OC, to z Ampere sprawa wygląda zupełnie inaczej.

 

Naturalnie nie problem zrobić testy na jednym i drugim, ale chodzi mi o to który priorytetowo model wybrać. Jeśli chodzi o gry to będzie tak :

 

1. Control - bez DXR oraz z DXR bez DLSS i DXR + DLSS Quality | DX12

2. Metro Exodus - bez DXR oraz z DXR bez DLSS i DXR + DLSS | DX12

3.Shadow of the Tomb Raider - bez DXR oraz z DXR bez DLSS i DXR z DLSS | DX12

4.Red Dead Redemption 2 - Vulkan

5.Ghost Recon Breakpoint - Vulkan

6.Horizon Zero Dawn |DX12

7. Wiedźmin 3 |DX11

 

Rozdziałki 1080p / 1440p / 4k, ustawienia w grach maksymalne.

 

Jakie Wy macie na ten temat zdanie?

 

E:

 

Porobiłem zdjęcia RTX 3080 STRIX (wrzucę później wraz z porównaniem do RTX 3080 TUF) to powiem, że naprawdę jakość wykonania coś pięknego. Po prostu rewelacja karciocha. Mam kilka spraw do ogarnięcia i zaraz wyrywam TUFa ze slotu PCI-E i jazda z tematem :D

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jakbyś mógł to interesowałby mnie bardzo OC 3080 Strix na powietrzu - jaki karta ma power limit i na jaki zegar w boost można liczyć na stock w 3440x1440 i oczywiście po zwiększeniu power limit na maksa i OC. Wiem że monitor UWQHD masz więc bardzo byłbym wdzięczny za sprawdzenie.

 

Jeżeli X kom kiedykolwiek zrealizuje moje zamówienie na Strixa to sprzedaje "Genia" i będę miał mam nadzieję kartę na przynajmniej 2-3 lata.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

AGD RTV

 

 

 

Szanowny Kliencie,

na tym etapie nie znamy jeszcze konkretnej daty dostawy produktu – obecnie weryfikujemy możliwość jego sprowadzenia. Będziemy się z Państwem kontaktować w celu finalizacji dostawy. Dokładamy wszelkich starań aby produkt dotarł jak najszybciej.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt. 
Link to post
Share on other sites

Generalnie planuje recki dla RTX 3080 TUF oraz RTX 3080 STRIX (potem to samo dla 3090 STRIX) gdzie podzielę się wrażeniami w kwestii wykonania i możliwości kart oraz pokażę proces rozbierania kart i zakładania bloków LC. Wtedy też testy na wodzie rzecz jasna.

 

Początkowo naturalnie na air zanim się za wodowanie zabiorę. Gamepleye jutro ponagrywam w 4k, później w 3440x1440p. To najpierw poleci materiał z 4k i osobny z 3440x1440p.

 

Najpierw będę benchować i szukać w pełni stabilnego OC do 24/7 na STRIXie.


E:

 

https://www.olx.pl/oferta/asus-rtx-3080-tuf-oc-CID99-IDGSX2l.html?fbclid=IwAR3B7-rF5l3n-daW3wnlhAiJtCHaqqf97ev75-Ap-6XUs99IRUtU_fG2G7Q

 

Ciekawe znalezisko więc może ktoś skorzysta :)

 

"Sprzedaje bo się pospieszyłem i czekam na model Asus STRIX OC który jest najmocniejszą 3080tką ;)
Nie spieszy mi się, nie chce przepłacać, nie chce naciągać ludzi jak pozostali "sprzedawcy" i mam czas :)
P.S. ludzie to cebule goniące za łatwym pieniądzem :)"

 

Znalezione na jednej z grup na FB. Gościa kojarzę, więc wszystko wskazuje na to, że legitne. Korzystajcie.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...