Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem jak poprzednie premiery AMD, były karty na premierę? W przeszłości, w momencie zapowiedzi mocno naginali fakty jeśli chodzi o wydajność?

Samo AMD z naginaniem faktów w zapowiedziach to tak różnie, niemniej swoje za uszami mają. Natomiast najbardziej szkodził hype nakręcany przez fanatyków (nie mylić z fanami) i potem pociąg z hypem wypadał z torów sowicie.

 

Osobiście planuje solidnie przeorać topkę Navi i sprawdzić jak to lata vs RTX 2080 Ti / RTX 3080 / RTX 3090. Jeśli ogarną temat tragicznych sterów, a hardwarowo będzie to latać należycie - to jest potencjał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@dodo Przy Navi oraz Polarisie (seria RX 400) dostępność była całkiem spoko, jak i dosyć szybko pojawiły się (dzięki Bogu!) wersje autorskie; przy Vedze była patologia gorsza niż teraz z Amperem, ale wtedy ruszyła ogromna fala kopania na GPU i górnicy brali każdą ilość tych kart (zarówno referenty jak i wersje autorskie, które trafiły do sprzedaży 4-5 m-cy poźniej).  

 

chwila pokazu Big Navi i już wiadomo że NV nie ma się czego obawiać.

 

No, posiadacze RTX 2060/2070 przed premierą RDNA1 też byli pewni, że ich karty są super ;)  Poza tym Twoim zdaniem ~60 kl/s w Borderlands 3 4K @Badass tj serio coś, czego NV totalnie nie musi się obawiać? 

 

fajnie jakby część ludzi zmieniła zdanie i kupiła amd, kolejki by sie trochę zmniejszyły :D

 

Niektórych stać na to, żeby dopłacić 2000 pln do karty i nie czekać w kolejce. Innych stać nie będzie i jeżeli tylko AMD się ogarnie z dostępnością swoich niereferentów to ci sami ludzie będą mieli do wyboru intergra + stanie w kolejce VS to strasznie wolne AMD. 


Swoją drogą do czego to doszło, że trzeba liczyć na dostępność kart u AMD, bo NVidia nie ogarnia  :o

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

@dodo Przy Navi oraz Polarisie (seria RX 400) dostępność była całkiem spoko, jak i dosyć szybko pojawiły się (dzięki Bogu!) wersje autorskie; przy Vedze była patologia gorsza niż teraz z Amperem, ale wtedy ruszyła ogromna fala kopania na GPU i górnicy brali każdą ilość tych kart (zarówno referenty jak i wersje autorskie, które trafiły do sprzedaży 4-5 m-cy poźniej).  

 

 

No, posiadacze RTX 2060/2070 przed premierą RDNA1 też byli pewni, że ich karty są super ;)  Poza tym Twoim zdaniem ~60 kl/s w Borderlands 3 4K @Badass tj serio coś, czego NV totalnie nie musi się obawiać? 

 

 

Niektórych stać na to, żeby dopłacić 2000 pln do karty i nie czekać w kolejce. Innych stać nie będzie i jeżeli tylko AMD się ogarnie z dostępnością swoich niereferentów to ci sami ludzie będą mieli do wyboru intergra + stanie w kolejce VS to strasznie wolne AMD. 

Swoją drogą do czego to doszło, że trzeba liczyć na dostępność kart u AMD, bo NVidia nie ogarnia  :o

Dla mnie bez Cuda i sprzętowego wsparcia RTX to są zupełnie bezużyteczne karty. Poza tym poczekajmy na testy w innych realiach , do tego co będzie jak odpalimy RT itd pytań jest wiele. AMD lubi ściemniać przy GPU patrz RVII.

Link to post
Share on other sites

Fakt, wtedy było oficjalnie mówione, że tj konkurent dla RTX 2080 ( i w niektórych tytułach walczyli jak równy z równym - pomijając pobór mocy) ale teraz są tylko jak na razie strzępki informacji. 

 

Brak DLSS boli bardzo ale co do RT (i braku sprzętowego wsparcia dlań) to się nie zgodzę. Dla mnie to jak na razie BAJER, który w żadnym wypadku nie jest game-changer'em - aczkolwiek rozumiem, że ktoś może uważać inaczej. 

Link to post
Share on other sites

Fakt, wtedy było oficjalnie mówione, że tj konkurent dla RTX 2080 ( i w niektórych tytułach walczyli jak równy z równym - pomijając pobór mocy) ale teraz są tylko jak na razie strzępki informacji. 

 

Brak DLSS boli bardzo ale co do RT (i braku sprzętowego wsparcia dlań) to się nie zgodzę. Dla mnie to jak na razie BAJER, który w żadnym wypadku nie jest game-changer'em - aczkolwiek rozumiem, że ktoś może uważać inaczej. 

Myślę, że zmieniłbyś zdanie jakbyś pograł nieco w gry z DXR na sprzęcie który pozwala się tym cieszyć. "Control" chociażby to jest zupełnie inna gra z DXR ON vs DXR OFF. KAŻDY ale to KAŻDY z moich znajomych czy klientów który miał sceptyczne podejście do Ray Tracingu, jak wpadł i na żywca zobaczył co i jak to szczenę z podłogi zbierał. Jest to ogromny game-changer. Niemniej to trzeba zobaczyć na żywo.

 

Dla mnie osobiście to jest coś jak wtedy kiedy przesiadałem się z monitora 60 Hz na monitor 144 Hz + G-Sync. Nie poczujesz tego, dopóki sam nie usiądziesz i nie pograsz. Po prostu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest szansa, że może i bym zrozumiał faktycznie fenomen RT gdybym zobaczył na własne oczy dobrze zrobione śledzenie promieni w konkretnej grze. Tylko co z tego @Gosu jak gra sama w sobie mnie nie porwała? :D Nawet najwspanialszy BAJER nie przekona mnie na tyle żebym siedział przy tytule, który po prostu sam z siebie jest słaby? I tu jest największy problem tej technologii: popularność. 

 

Spośród wszystkich tytułów, w których z tego co wiem jest jakiś sensowny RT zaimplementowany to może Metro by mnie mogło chociaż w najmniejszym stopniu zachęcić... Ale poza tym to słabo niestety w tym aspekcie. 

 

@r1023 niestety nie wykorzystałbym RT w żaden inny sposób 

Link to post
Share on other sites

Jest szansa, że może i bym zrozumiał faktycznie fenomen RT gdybym zobaczył na własne oczy dobrze zrobione śledzenie promieni w konkretnej grze. Tylko co z tego @Gosu jak gra sama w sobie mnie nie porwała? :D Nawet najwspanialszy BAJER nie przekona mnie na tyle żebym siedział przy tytule, który po prostu sam z siebie jest słaby? I tu jest największy problem tej technologii: popularność. 

 

Spośród wszystkich tytułów, w których z tego co wiem jest jakiś sensowny RT zaimplementowany to może Metro by mnie mogło chociaż w najmniejszym stopniu zachęcić... Ale poza tym to słabo niestety w tym aspekcie. 

 

@r1023 niestety nie wykorzystałbym RT w żaden inny sposób 

No to czy się dana gra podoba czy nie, to jest już kwestia indywidualna naturalnie. Dla mnie przykładowo "Control" to jest świetny tytuł z tym, że idealnie trafia w klimaty jakie uwielbiam. Do tego zawsze czytam wszelkie akta spraw, dokumenty, oglądam nagrania jakie zdecydowanie pogłębiają imersję. Także kwestia podejścia i tego co kto lubi. Do Ciebie tytuł nie trafia to wiadomo, nie ma co męczyć na siłę :)

 

Natomiast "Metro Exodus" będę przechodził jeszcze raz, już na 3090 bo fanem serii jestem jak i sama giera ma to coś w sobie, przy czym DXR w postaci GI robi robotę, szczególnie nocą.

 

"Deliver us on the Moon" również piękna implementacja DXR i klimat gry rewelka (tutaj naturalnie subiektywna opinia). Wolf Youngblood też cieszy oczy DXR sowicie, niemniej akurat gra mało ambitna ale jako taka do wyżycia się całkiem ok.

 

Najgorsza póki co implementacja DXR miała miejsce według mnie w "Shadow of the Tomb Raider", ale i tak oko cieszy bardziej niż bez DXR.

 

No i teraz czekam na "Cyberpunk 2077" zobaczymy jak tam temat będzie wyglądał.

 

Jutro odbieram RTX 3080 STRIX i RTX 3090 TUF, zapowiada się ciekawy weekend i finalnie materiał z testami rozszerzę. Będzie RTX 2080 Ti vs TITAN RTX vs RTX 3080 vs RTX 3090, w jednym. Ciężko to będzie zmieścić na ekranie przy wielkości OSD jakie wrzucam ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

 

 

Gforce Now i kod do Watchdogs Legends.

 

Po 14 dniach od dostarczenia karty będą wysyłac. 

 

 

 

Nie wiedzą które miejsce w kolejce

Wiedzą i nie chcą powiedzieć.

W momencie, gdy się dowiesz, że masz 850 miejsce zrezygnujesz i zamówisz w np. morele  

Link to post
Share on other sites

Poza tym Twoim zdaniem ~60 kl/s w Borderlands 3 4K @Badass tj serio coś, czego NV totalnie nie musi się obawiać?

To info z konfy AMD. Mr. Leather Jacket jak prezentował Ampere to zapowiadał 80-100% boostu 3080 vs 2080 więc wiesz :P

 

01_nvidia_geforce_rtx_3000_polskie_ceny_

 

Jak AMD wypuści na premiere Ampere rywala dla 3070 IMO będzie dobrze. Na więcej bym nie liczył.

 

 

 

Spojrzenie mówi samo za siebie.

Spojrzenie z cyklu 'dlaczego tylko TUF?'. :D

 

 

 

Koniecznie pochwal się czy dostałeś abo na Gforce Now i kod do Watchdogs Legends.

Na stronie x-komu nie widziałem karty w promocję z WD:Legion. Była informacja na stronie nVidii, że m.in. x-kom jest partnerem promocji.

 

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/campaigns/rtx-bundle/

 

Jeżeli masz link odnoszący się do bundle'a na stronie x-kom podeślij go.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...