Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

W każdej grze wzrost przy + 500 na mem i + 800, dający kilka fps więcej względem 0 czyli def. Przy + 1000 oraz + 1200 wydajność stoi w miejscu albo są spadki rzędu 1 fps mniej, przy +1400 z kolei powrót do poziomu wydajności +800.

Spadki wydajności przy szybszym taktowaniu pamięci są pewnie podyktowane większymi opóźnieniami. Najwidoczniej def +800 to sweet spot przy obecnych GDDR6X

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aorusa nawet jakby był po 5,20 zł; 3m kijem nie warto dotykać.

A co jest nie tak z Aorusem? Właśnie zamówiłem dodatkowo Aorusa i na niego najbardziej liczę - rozmiarowo jest taki jak Strix tylko jeszcze grubszy (7 cm bydle vs 5,8 cm Strix), więc z chłodzeniem myślę, że może być całkiem nieźle.
Link to post
Share on other sites

Wiem, że mieszkałeś w Anglii, ale mogłeś już jakieś polskie przytoczyć.

Szczerze mówiąc, nie mam ochoty ciągnąć tych przekomarzanek, szczególnie z Tobą, bo masz kija w du**e.

 

W sumie do Łodzi mam bliżej niż do Stolycy.... :menda:

 

Za to joker potrafi podejść z dystansem do żartu, a tego w tym temacie brakuje ;)

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

ale mogłeś już jakieś polskie przytoczyć.

 

Nie ma odpowiednika. Poza tym, jakie to ma znaczenie?

 

 

 

bo masz kija w du**e.

 

 

Ja mam kij, Ty zachowujesz się jak dupek.


 

 

dystansem do żartu

 

Zażartowałem a Ty wyskakujesz o audiofilskich chińskich słuchawkach droższych od GPU.  

Link to post
Share on other sites

W sumie żałuję, że odpowiedziałem na ten żart (swoją drogą złośliwy, o czym dobrze wiesz :D), bo miałem go zlać... O chińskie audiofilskie słuchawki droższe od GPU naprawdę nie jest trudno, nawet biorąc pod uwagę cenę 7,5k kolegi biznesmana, więc nie wiem, co w tym dziwnego.

 

Pożartować zawsze można, szkoda tylko, że największym żartem w tym wszystkim to jest premiera 3XXX, którą nVidia się ośmieszyła.

 

Nie po drodze nam dodo ostatnio, nie ma co się czarować ;)

 

Ja mam kij, Ty zachowujesz się jak dupek.

 

I na tym to zakończmy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że rozsądne jest ryzykowanie, dla mnie wszystko poniżej Gold jest z automatu skreślone. Pisze tylko, że testy zasilaczy pokazały, że 10900K i 3080 działają stabilnie nawet na takich sprzętach. Ich świadome używanie to inna bajka, proszę nie nadinterpretować.

A potem cewki piszczą xD
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ogolnie to nie rozumiem w jakie szachy 5D nvidia gra przy przesunieciu premiery na koniec pazdziernika?

odwrocenie uwagi od amd? no nie bylbym taki pewny, czesc osob wlasnie moze porzucic 3070 na rzecz karty od czerwonych

mogli wydac pierwszy batch w polowie pazdziernika, i zapowiedziec drugi na koniec. cos mi sie tu nie klei

Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że chodzi o coś jeszcze innego: $$$. Zabieg z 3080 pokazał, że można wypuścić kartę za 3400 w śladowych ilościach a potem dopompowac jeszcze 1500-2000 PLN do ceny i ludzie i tak kupią. W związku z tym podobna operacja może być uskuteczniana przy 3070.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Testy pokazują, że nawet 650W bez certyfikatów dają radę, więc 700W Gold będzie z lekkim zapasem nawet dla zestawu 10900K + 3080 i to z OC w obu przypadkach. Kwestia już wcześniej wspomniana, to odpowiednie podłączenie.

Łukasz Sierant wrzucał testy na moją grupę. Generalnie to nie wygląda wcale tak kolorowo. Wkleję posta mojego kumpla który świetnie ten temat wyczerpał, a podzielam w zupełności jego opinię.

 

"Film widziałem, przyjemna robota, tylko tych przerywników dość dużo chyba jak na techniczne nagranie? Ale kwestia gustu, więc się nie znam.

Natomiast od strony formalnej, nie mogę zgodzić się z opinią że "markowe 650 bądź 750W jest całkowicie wystarczające".
Jest to gołe minimum, które mógłbym polecić tylko komuś kto nie działa na duży obciążeniach i nie korzysta z OC. W każdym innym przypadku, nie warto męczyć sprzętu:
 
-spada sprawność, tak tylko kilkanaście % powyżej 80% load, ale działamy na limicie co grozi przypadkowymi zamknięciami i awarią komponentów
-rośnie temperatura zasilacza, im mniejszy tym zwykle gorsze chłodzenie posiada, sprawdzałem na hybrydzie NZXT E 650W i na wydechu jest +60'C (na open air, powodzenia w ciasnej budzie)
-hałas, nie wiem komu pasuje kupić Amperkę i mieć PSU głośniejsze od karty, a tak jest jak wentyl idzie na całego
Więc o ile benchmarki mi przeszło na 650W o tyle nikt mi nie powie, że do porządnego konfigu 3080/3090 - a jeszcze z OC - podchodzić bez 1000W. Jesteśmy na grupie EH, może nie propagujmy "forumowych mądrości", jakoby zasilacz to byle tanio i byle był.
 
Poglądowo wykres z poborem prądu zmierzony w paru grach. Zamieszczałem tu kiedyś podobny z 9900KS i 1080Ti i było jakoś 100W mniej (przy czym tam było 4x8GB RAMu a tu 2x8GB).
 
BF1 online 64vs64
ACC to AC Competizione (symulator, 50 przeciwników na torze)
TS:E to TimeSpy Extreme
Średnia z 8 aplikacji jak widać 507W.
 
ps ten build to totalny golec CPU+GPU, AIO, 4 wentyle, 1x dysk m.2 i absolutnie nic więcej, w normalnych warunkach trzeba doliczyć 50-100W zależnie ile gamingowych gadżecików, pompy, wiatraki, dyski, karty rozszerzeń itd."
 
120946732_1288006934873625_3526574687129
 
 

 

Od siebie dodam jeszcze, że dla przeciętnego użytkownika który idzie w oszczędności (a, znajdą się tacy pomimo zakupu RTX 3080, tak jak to było wiele sytuacji przy zakupie RTX 2080 Ti) może taki PSU starczyć, ale nie dla osoby jaka maksymalizuje wydajność - nie ma na to absolutnie szans jeżeli mowa o stabilności, braku problemów etc.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...