Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

PS. Choć sam nie popieram takich akcji to nie oceniam go.

Specjalnie się zalogowałem, aby polubić Twój komentarz i jokera. Przykro się patrzy na powyższą dyskusję. Każdy ma argumenty za swoimi racjami, ale ton wypowiedzi niektórych osób jest zaskakujący. Świata nie zmienicie, ale siebie możecie.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chciał to kupił, wiedział co robi i tyle w temacie. Zaglądanie innym do portfela (uczulony na to jestem) i moralizowanie niczego nie wniesie i jest totalnie zbędne. Pasja to pasja i jest to temat bezcenny, dla każdego indywidualny.

 

Także warto ten daremny offtop zakończyć i skoncentrować się na tym co istotne :)

 

Tak swoją drogą...

 

https://videocardz.com/newz/asus-unveils-geforce-rtx-3070-tuf-gaming-series

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oj będzie grubo - w niższej serii już widać rękę księgowych :) Tańsze kondensatory i do tego sztuk 4 :) Szkoda że nie zwróciłem uwagi jak rozbierałem do wymiany pasty moją 2080Ti co tam siedziało pod GPU. Znając Gigabyte pewnie nic dobrego :)

 

Szkoda że pewnie będzie to samo z dostępnością co u droższych braci bo to karta idealna do popularnych monitorów 1440p o wysokim odświeżaniu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Oj będzie grubo - w niższej serii już widać rękę księgowych Tańsze kondensatory i do tego sztuk 4

Z tymi kondensatorami to też nie jest tak że jak GPU jest na tantalach to kupa, obecne POSCAP'y jeśli chodzi o wytrzymałość nie odbiegają zbytnio od MLCC. jeśli projekt jest porządnie zrobiony to nie ma co się obawiać...   W przypadku 3080 wszystko było zbyt na granicy, zieloni nie dali czasu - przeszarżowali z boostem i wyszło co wyszło.

Link to post
Share on other sites
PS. Choć sam nie popieram takich akcji to nie oceniam go.

Ja nie oceniam jego tylko jego postawę bo najpierw mówiąc kolokwialnie "leje moczem" na "januszy biznesu" na swój sposób oczerniając ich na forum a gdy zachodzi taka potrzeba to po kartę jedzie do jednego z nich przez pół Polski i uściska mu tą "zalaną" dłoń w podzięce za upragnioną kartę.

Nie zaglądam mu do portfela i nie mam zamiaru natomiast jestem uczulony na takie zachowania. Kupił kartę znacznie drożej ale nie musi czekać w kolejce. Teraz niech się cieszy, że może się bawić sprzętem.

Temat Januszy z mojej strony zamknięty ;)

 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

LOL jakie tu dramaty się odgrywają jak brazylijskiej telenoweli...

 

Ale faktycznie @joker pokazał jak to sam napisał swoje prawdziwe ja.

Kilka stron wstecz oceniał i krytykował innego użytkownika i po części mnie.

A tu sam pokazał swoją mega cebulę i januszostwo i poleciał po kartę 700km do kolejnego Janusza :D.

 

Nie oceniam jego zakupu i za ile kupił jak chciał dać np 5k to dał i niech mu na zdrowie będzie.

Ale po co się pluc i dusić publiczne na forum że ktoś wystawił kartę za 5k jak się później jedzie to takiego typa i kupuje ta kartę :D.

Link to post
Share on other sites

Znudziło mi się czekanie - simple.

 

Dziwne zachowanie wentylatorów dzisiaj ustało po usunięciu dogłębnym driverów DDU i zainstalowaniem ich na czysto :)

 

Całkiem spoko ta karta okazuje się :) Szkoda tylko że potencjał OC naprawdę mizerny +70 na rdzeniu to maks, na +75 już powoduje crash w Metro Exodus. W najbardziej wymagających grach na maks detalach łącznie z RT  w 3440x1440 boost waha się od 1850 do 1950 MHz. Nie jest źle ale mogło by być lepiej :)

 

Zabieram się za OC pamiątek i podpórkę


Gdyby ktoś we Wrocławiu miał do sprzedania 3080 za 4300-4400 to spokojnie bym kupił a nie czekał niewiadomo jak długo. 
Nie lubię Januszy ale jestem bardzo niecierpliwy

 

Join the club :)

Link to post
Share on other sites

Znudziło mi się czekanie - simple.

 

Dziwne zachowanie wentylatorów dzisiaj ustało po usunięciu dogłębnym driverów DDU i zainstalowaniem ich na czysto :)

 

Całkiem spoko ta karta okazuje się :) Szkoda tylko że potencjał OC naprawdę mizerny +70 na rdzeniu to maks, na +75 już powoduje crash w Metro Exodus. W najbardziej wymagających grach na maks detalach łącznie z RT  w 3440x1440 boost waha się od 1850 do 1950 MHz. Nie jest źle ale mogło by być lepiej :)

 

Zabieram się za OC pamiątek i podpórkę

 

Join the club :)

 

Ucieszyłeś mnie w tej kwestii :) No nic, nadal czekam az moze sie uda

Link to post
Share on other sites

Odradzam RTX 3090 VENTUS, kumpel go dorwał i paździerz jakich mało. Generalnie jak iść w RTX 3090 to tylko te z biosami 450+ oraz 3x8 PIN. Czyli póki co EVGA FTW3 (450W) / ASUS STRIX (480W) no i KINGNPIN (520W) ;-)

 

MSI TRIO ma 380W bios przy 3x8 PIN przy czym ASUS TUF przy 2x8 PIN 375W.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Odradzam RTX 3090 VENTUS, kumpel go dorwał i paździerz jakich mało. Generalnie jak iść w RTX 3090 to tylko te z biosami 450+ oraz 3x8 PIN. Czyli póki co EVGA FTW3 (450W) / ASUS STRIX (480W) no i KINGNPIN (520W) ;-)

 

MSI TRIO ma 380W bios przy 3x8 PIN przy czym ASUS TUF przy 2x8 PIN 375W.

Paździerz bo słabe OC, czy w ogóle głośny itd?

 

Pewnie jakby kto kupił to i tak by odsprzedał/ odstąpił:)

Link to post
Share on other sites

Paździerz bo słabe OC, czy w ogóle głośny itd?

 

Pewnie jakby kto kupił to i tak by odsprzedał/ odstąpił :)

 Paździerz bo głośna łajza i potencjał OC nie istnieje  ;-) A, GA102 w RTX 3090 pokazuje pazur jak mu się nieco pomoże. Ja nadal na mojego 3090 STRIXa czekam (na ten moment, potrzebuje ich siedem :D ) i ni cholery nie ma na go nawet na horyzoncie mimo tego, że priorytetowo jedna sztuka retailowa przekierowana będzie do mnie.

 

Karty na kartki tutaj idealnie pasuje ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No żeby wsadzić takie chłodzenie do karty za ponad 7tyś to trzeba mieć wyobraźnie. Ja tam w 3080 nie narzekam, ustawiłem na sztywno 1900MHz przy 0.9V i jest ok. Temperatury średnio 72 stopni przy ok 1700obr/min. Nie da się ukryć że wersja Ventus to wersja budżetowa wśród 3080 i 3090.

Link to post
Share on other sites

 

 

A tu sam pokazał swoją mega cebulę i januszostwo

 

Cebula i januszostwo wydając na GPU warte 3200 z 50% więcej?

 

Zamówiłem dziś Goni Animal Crossing i uchwyt do monitora. Poszedłem do X-Kom odebrać i powiedziałem sprzedawcy "jak dostałem SMS z powiadomieniem myślałem, że to zamówione wcześniej 3080" to zaczął się śmiać.  

Zapytałem czy w tym roku będzie, On na, że jeśli zamówiłem szybko to jest szansa, odparłem, że po 2h. On do mnie, że nie zdaję sobie sprawy ile mieli zamówień po paru minutach a obecnie zero dostępności... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Dodo

Znajomy zamówił 3080 X-Trio z odbiorem własnym. W środę podjechał do X-Kom w Bydgoszczy aby dowiedzieć się coś o zamówione karcie i dostał informacje, że jest ~5900 w kolejce i przy takiej dostępności sprzętu i realizacji zamówień to kartę zobaczy może w marcu  :roll:

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Ktoś sie pytał czy jest plomba - niestety jest

20201005-190255.jpg

 

Podpórka zainstalowana - wygląda hymmm...... dyskusyjnie. Ja mam budę bez okna to mi to lata ale pewnie większości ludzi będzie pasować jak pięść do oka. Za to swoją funkcję spełnia perfekcyjnie - można na karcie położyć worek cebuli i ani drgnie.

 

20201005-190800.jpg

20201005-191118.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...