Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 lata w morele - dał mi fakture zakupu.

No ja dziś łącznie 700zrobiłem do Wawy i z powrotem - padam na cyce

Ogólnie 100% użycia jest w AC odyssey w dużych miastach ale tak było i na 2080Ti więc się nie przejmuje. We wszystkim co na razie odpalałem użycie GPU cały czas 99% więc raczej procek daje rade - chociaż AIO jakby mocniej hałasowało - widac pracy ma skubaniec więcej. Dzięki za miłę słowa:) Też doczekasz się Swojej karty i to lepszej nie biednego Gainwarda :)

 

A jest jakiś tryb silent, podobno gainward przeprojektował te kart aby były chłodne i cichę a tez czekam na nią i jestem ciekaw bo zależy mi bardzo na cichości

Link to post
Share on other sites

Trochę ją słychać podczas gry - 1800-1900 rpm mają wentylatory. Nie jest to na pewno poziom TUF'a czy Xtrio.

 

W idlu bezgłośna - tryb półpasywny. 72 C na GPU to max nawet po OC więcej nie widziałem. OC mizerne u mnie jak u każdego Ampera - +70MHz rdzeń - w grach od 1850 do nawet ponad 2000MHz zależnie od gry i ustawień. Pamiątek jeszcze nie próbowałem pogonić. Niestety mój Gainward ma chyba power limit na 330W i wiele więcej się nie wydusi z tej biednej jednak bądź co bądź wersji - ale nawet seryjna wydajność jest bardzo zadowalająca - do 3440x1440 wystarcza z nawiązką. Dobra idę spać :)

Link to post
Share on other sites

Trochę ją słychać podczas gry - 1800-1900 rpm mają wentylatory. Nie jest to na pewno poziom TUF'a czy Xtrio.

 

W idlu bezgłośna - tryb półpasywny. 72 C na GPU to max nawet po OC więcej nie widziałem. OC mizerne u mnie jak u każdego Ampera - +70MHz rdzeń - w grach od 1850 do nawet ponad 2000MHz zależnie od gry i ustawień. Pamiątek jeszcze nie próbowałem pogonić. Niestety mój Gainward ma chyba power limit na 330W i wiele więcej się nie wydusi z tej biednej jednak bądź co bądź wersji - ale nawet seryjna wydajność jest bardzo zadowalająca - do 3440x1440 wystarcza z nawiązką. Dobra idę spać :)

Pobaw się z OC pamięci i daj znać od jakich wartości zaczyna się na Twojej sztuce spadek wydajności. Warto sprawdzić w :

 

- Wiedźmin 3

- Control

- Horizon Zero Dawn

- Battlefield V

 

Obadaj różnice przy OC mem na : 0 / + 250 / + 500 / + 800 / + 1000

Link to post
Share on other sites

Do testowania OC GPU warto też sprawdzić Company of Heroes 2. Może nie jest to najnowsza gra, ale wyrywa piny delikatnie mówiąc. Ustawić wszystko na ultra i maksymalną ilość graczy na największym typie mapy. Mile widziane też mody zwiększające pop capa - wtedy gdy jest sieczka po 20m i kupa jednostek GPU ma co liczyć. Od razu jakakolwiek niestabilność VRAM daje się we znaki (dość agresywnie), a temperatury wyciskają wszystkie soki (rdzeń, VRAM, VRM). 

 

Co do Controla to niebyłbym pewien, u mnie był wyjątkowo tolerancyjny na OC VRAM - było okej gdzie inne gry już wciskały czerwony przycisk (np. Wiesiek 3). 

Link to post
Share on other sites

Wjechał do mnie Gainward Phoenix - niestety po zawyżonej cenie od janusza biznesu. Jak się nie ma co się lubi.... Nigdy nie kupowałem nic na hurra po premierze niestety teraz byłem zmuszony.

 

Właśnie zamontowałem:

Czyli jednak akt desperacji aby tylko mieć.

Płacze, marudzi na zawyżone ceny, wyzywa sklepy od "Golden Onion Award" a później robi trasę 700km i przepłaca z 20% tłumacząc się tym, że był zmuszony... Czym k... byłeś zmuszony?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zamiast najeżdżać na Jokera, że dostał małpiego rozumu i poleciał po kartę jakby świat miał się skończyć, trzeba mu napisać, że jest w bardzo komfortowej sytuacji.

 

Ma dane Janusza z Warszawy, ma adres. Ma wszystko co potrzebne by złożyć do Urzędu Skarbowego donos, że pan Janusz z Warszawy obraca sprzętem komputerowym bez założonej działalności gospodarczej. Dodatkowo mogą mu klepnąć, że nie jest zarejestrowany jako płatnik VAT (sprzedając komputery przez Internet trzeba być VAT-owcem, ale nie wiem, czy podpada pod to samo ogłoszenie, a potem finalizacja umowy na żywo - niech się jakiś ekspert prawa podatkowego wypowie).

Link to post
Share on other sites

Ma dane Janusza z Warszawy, ma adres. Ma wszystko co potrzebne by złożyć do Urzędu Skarbowego donos, że pan Janusz z Warszawy obraca sprzętem komputerowym bez założonej działalności gospodarczej. Dodatkowo mogą mu klepnąć, że nie jest zarejestrowany jako płatnik VAT (sprzedając komputery przez Internet trzeba być VAT-owcem, ale nie wiem, czy podpada pod to samo ogłoszenie, a potem finalizacja umowy na żywo - niech się jakiś ekspert prawa podatkowego wypowie).

 

I sądzisz, że takie donosy są rozpatrywane? To już nie można nic sprzedać bez działalności gospodarczej? Wiesz w ogóle na czym dg polega? Rejestracja płatnika VAT? Chyba się rozpędziłeś.

 

Oczywiście nie popieram januszostwa, a to ostatnio jest bardzo widoczne, gdzie promocyjne artykuły znikają w zastraszającym tempie, by ostatecznie towar trafił znów do obrotu po wyższej cenie.

Link to post
Share on other sites

 

 

I sądzisz, że takie donosy są rozpatrywane?

Są. Zwolniony z zapłacenia podatku jesteś gdy rzeczonego RTXa 3080 sprzedajesz po upływie 6 miesięcy od jego nabycia. Czyli Janusz z Warszawy mógłby go frywolnie puścić w obrót w kwietniu 2021. Przedtem trzeba to wykazać w deklaracji PIT-36.

Ale jak wspomniałem mogą mu to przyklepać jako sprzedaż wpadająca w znamiona działalności gospodarczej.

Link to post
Share on other sites

@up

ale odleciałeś chłopie, najpierw to musieliby mu udowodnić, ze w ogóle obraca jakimś mieniem, a przez OLX, gdzie nawet autorzy tego serwisu nalegają by handlować face to face, i nie ma żadnego śledzenia opłat prze internet (sam podajesz bezpośrednio klientowi dane do wpłat) to taki Urząd Skarbowy może sobie co najwyżej sam coś wystawić

Link to post
Share on other sites

Przedtem trzeba to wykazać w deklaracji PIT-36.

 

A Ty masz dowody na to, że tego nie zrobił? :)

 

Ale jak wspomniałem mogą mu to przyklepać jako sprzedaż wpadająca w znamiona działalności gospodarczej.

 

Sprzedaż jednej karty, jako działalność? Chyba interpretacja dg jest nieco inna.

 

Ja nie pytam, czy cała sytuacja jest zgodna z panującym prawem, tylko czy sądzisz, że ktoś będzie rozpatrywał sprzedaż jednej karty przez osobę prywatną, nawet jeśli jest nowa i nie minęło 6 miesięcy?

 

Nie lubię hipokryzji, a na forum widać ją jak na dłoni w dziale "Sprzedam". Gdy ktoś sprzedaje nowy towar, ale poniżej ceny rynkowej i nabywca może na tym zyskać względem innych oficjalnych ofert, to nie ma ŻADNEGO problemu, a każdy jest zadowolony. Jednak, gdy cena nie jest okazyjna to gość staje się januszem :D

 

Poza tym, tak jak napisał @k0chan, nikt nie opiera się na pomówieniach.

Link to post
Share on other sites

 

 

A Ty masz dowody na to, że tego nie zrobił? :)

A skąd ja mam mieć dowody, skoro nie byłem stroną transakcji i nie widziałem tego człowieka na oczy? Powtórzę ponownie - będąc ofiarą januszostwa wypada sprawdzić, czy formalnie wszystko zostało załatwione jak trzeba. Nic się z tego tytułu nie straci.

Link to post
Share on other sites

Czyli będąc ofiarą januszostwa warto sprawdzić typa, ale jak już by sprzedał za cenę zakupu to nie, bo nie byłby januszem? :D

 

Jakby wystawił za cenę choćby 50, 100, czy nawet 200zł wyższą od zakupu to wiele osób z pocałowaniem ręki wzięłoby kartę.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, o co ta cała wojna.... Boli kogoś, że on MA, a wy (ja) nie? Mnie nie boli. Poczekam cierpliwie na swoją. Idźcie może się przewietrzyć trochę :) Zaraz może jeszcze prokuraturę w to wciągnięcie. Jego pieniądze, cyrk, małpy i cała reszta. Luzik. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

- nieprzemyślanej sprzedaży 

 

Co to to nie... kwota jaką kolega @Joker przytulił za swojego mocno średniego 2080ti była na tyle wysoka, że nie ma szans aby wyrwać za tą kartę tyle nawet dziś. Osobiście nie ma opcji żebym miał przepłacać ale to jego hajs i decyzja. 

 

Odnośnie skarbówek to z tego co pamiętam mają oni obowiązek sprawdzić taki "uprzejmie donoszę" tylko wtedy kiedy nie jest on anonimowy.

Ale może nie idźmy tą drogą? :->  jak się komuś ta Januszerka nie podoba to proponuję bojkotować...

Wcześniej czy później dostępność się poprawi, co takiego wniosło Ampere (oprócz poprawionej wydajności) aby nie można było poczekać ta 2 czy 3 miesiące?

 

Tutaj największe pretensje powinniśmy mieć do samej nvidii, chyba nikt nie jest naiwny na tyle aby wierzyć w tej ich krokodyle łzy jakoby popyt ich zupełnie zaskoczył. :roll:  Jesteśmy 5 tygodni po premierze a to co "kapie" do sklepów to jakaś kpina.

Link to post
Share on other sites

Wcześniej czy później dostępność się poprawi, co takiego wniosło Ampere (oprócz poprawionej wydajności) aby nie można było poczekać ta 2 czy 3 miesiące?

 

 

 

Fajnie jest po prostu mieć na premierę ale tym razem nie cuduje, na premierę Turinga jeszcze mi się chciało teraz czekam bo mam kartę. Normalnie to za 2-3 miesiące już by mi zdążyła znudzić :D

Ilości kart które kapią do sklepów to jest żart.

 

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, o co ta cała wojna.... Boli kogoś, że on MA, a wy (ja) nie? Mnie nie boli. Poczekam cierpliwie na swoją. Idźcie może się przewietrzyć trochę :) Zaraz może jeszcze prokuraturę w to wciągnięcie. Jego pieniądze, cyrk, małpy i cała reszta. Luzik. 

 

Mnie to w ogóle nie boli, bo mnie ta karta nie interesuje pod względem zakupu, a wszystko co było mi potrzebne wiedzieć to już o niej wiem.

 

Popieram Jokera jeśli chodzi o ten temat, z pasji kupił kartę po zawyżonej cenie, a teraz dzieli się doświadczeniami więc powinniśmy mu być wdzięczni.

 

Czyli robimy z niego mesjasza, bo przepłacił dla siebie i dla nas i powinniśmy mu być wdzięczni? :D

Szczerze mówiąc, niewiele zmieni jedna karta i jeden informator więcej na forum. Obecnie dostęp do informacji jest globalny i nie ma sensu się ograniczać do bencza.

Link to post
Share on other sites

Więc jeśli kart nie ma w sklepie, nie będzie w sklepie, będą kosztowały więcej niż msrp to wiecie komu pisać podziękowania. Gdyby nie było kupujących to by nie było sprzedających.

Nie twój zasmarkany interes. Twoimi pieniędzmi płaciłem?

Widzisz złotko, trochę moje i innych. Twoje zakupy zwiększają ilość botów, boty zwiększają cenę, cenę, która mnie obowiązuje.

 

Możesz się teraz poczuć jak bogaty chińczyk bez erekcji kupujący sproszkowany róg nosorożca. Ten sam mechanizm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...