Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrobiłem zrzut z cen Alternate w Belgii. 23 września  - Asus TUF (3090) cena 1549 euro, wersja OC 1629. Obecnie 1 1900 a drugi 1930 euro. No ok. 20% w górę, nie 30. Ale to i tak woła o pomstę.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Ciekawe co na to ci którzy w owczym pędzie pogonili swoje 2080 ti za 2,5k albo i mniej :rotfl:

Też jestem ciekawy. Dobrze, że Gosu odwiódł mnie poniekąd od sprzedaży - co prawda moja minimalna cena oscylowała w okolicy 3.3k i niżej bym nie zszedł to i tak się cieszę, że zaprzestałem sprzedaży. W sumie zmiana na teraz nie jest mi nawet potrzebna do moich zastosowań :D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też jestem ciekawy. Dobrze, że Gosu odwiódł mnie poniekąd od sprzedaży - co prawda moja minimalna cena oscylowała w okolicy 3.3k i niżej bym nie zszedł to i tak się cieszę, że zaprzestałem sprzedaży. W sumie zmiana na teraz nie jest mi nawet potrzebna do moich zastosowań :D

Cieszę się, że mogłem pomóc :) Jak się sytuacja unormuje, pojawi się więcej kart na rynku to i wedle chęci przesiadkę zrobisz bez spiny, albo i na luzie jeszcze posiedzisz czasz jakiś na RTX 2080 TI, to mega wydajna karta jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proline z dniem dzisiejszym otrzymuje ode mnie prestiżową:

 

"GOLDEN ONION AWARD"

 

za bycie najbardziej cebulowym pseudo przybytkiem, który ktoś omyłkowo nazwał kiedyś sklepem

 

może zbierają na podatki dla Morawieckiego

 

 

,wracając do tematu... Lipton właśnie wypuścił filmik z podsumowaniem problemów RTX'a 3080

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

może zbierają na podatki dla M

 

Takiej dziury budżetowej nawet Salomon nie załata.  %-)  

 

Jak ja się teraz cieszę że zacisnąłem portfel i nie zamówiłem 3080 na casekingu.  :x Teraz zrażony do Ampere (który przez tyle lat miał być tym świętym graalem) czekam na Hoppera.  :sciana: Może do tej pory będzie wysyp monitorów 2160p@120Hz akurat.

Link to post
Share on other sites

Proline z dniem dzisiejszym otrzymuje ode mnie prestiżową:

 

"GOLDEN ONION AWARD"

 

za bycie najbardziej cebulowym pseudo przybytkiem, który ktoś omyłkowo nazwał kiedyś sklepem

To nie jest wina Proline, że ma takie ceny! Większość będzie oceniała to tak jak Ty bo nie ma zielonego pojęcia jak wygląda realna sytuacja na rynku.

Zachodni dystrybutorzy, którzy zaopatrują w sprzęt polski rynek czytaj polskie sklep sami sprzedają karty po znacznie zawyżonych cenach ze względu na ich brak. To już Oni podnieśli mocno marże i jak Polski sklep zamówił 3080 w okolicy premiery to miał normalną cenę. Obecnie ceny u dystrybutorów skoczyły bardzo do góry więc to się odbije na cenach w PL.

Lipton właśnie wypuścił filmik z podsumowaniem problemów RTX'a 3080

Od samego początku o tym wspominałem, że główną przyczyna niestabilności jest tablica boost i wyżyłowane taktowanie. Producenci w takiej sytuacji na pewno wypuszczą nowe Biosy a jak ktoś odeślę kartę do reklamacji to będzie miał podmieniony bios i po problemie.

Kondensatorów mu nie zmienią ;)

 

Link to post
Share on other sites

Dany dystrybutor nie zaopatruje tylko jednego kraju czy sklepu w danym kraju a tylko w Proline ma ponad 100% ceny

Dla Nas, klientów zachodni dystrybutor jest tylko pośrednikiem, który dostarcza/sprzedaje sprzęt do sklepu. Na zachodzie ten dystrybutor sam prowadzi sprzedaż więc nie ma kolejnego podmiotu, który narzucił by marżę. Im więcej pośredników tym cena końcowa dla klienta jest wyższa. Cena na zachodzie w dystrybucji mocno skoczyła do góry bo tych kart nie ma i jestem w 100% pewien, że do końca roku nie będzie a normalnej dostępności można się spodziewać na przełomie lutego/marca jak nie później.

Proline jak każdy sklep ma swoją marżę a że mają parę sztuk jako jedyni to cena jest jaka jest. Wolny rynek ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

A za rok Hopper. %-) (nvidia ma już zaklepaną umowę na produkcję w TSMC - a taki wolumen do quadro bardzo nie pasuje)

Jesteś pewien. O ile wiem ostatni news o ich współpracy był jakoś z pierwszej połowy br. Wtedy Ampere miało być produkowane w ich fabrykach na 7nm. A wyszło co wyszło.

 

 

 

Dla Nas, klientów zachodni dystrybutor jest tylko pośrednikiem, który dostarcza/sprzedaje sprzęt do sklepu. Na zachodzie ten dystrybutor sam prowadzi sprzedaż więc nie ma kolejnego podmiotu, który narzucił by marżę

Mocno wątpliwe by nawet tak duże sklepy jak OC.uk czy Caseking kupowały bezpośrednio od AIB.

Link to post
Share on other sites

Cos czuje ze Hopper opozni sie o rok, Ampere moze da sie normalnie kupic kolo lutego, potem wydadza wersje S/Ti a Hopper poczeka... no chyba ze AMD nawiaze walke w najwyzszym segmencie (trzymam kciuki juz tak dlugo ze chyba odpadna). Tak samo bylo z seria 2XXX, nie oplaci im sie wydawac co roku nastepcy bez konkurencji.

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Cos czuje ze Hopper opozni sie o rok, Ampere moze da sie normalnie kupic kolo lutego, potem wydadza wersje S/Ti a Hopper poczeka... no chyba ze AMD nawiaze walke w najwyzszym segmencie (trzymam kciuki juz tak dlugo ze chyba odpadna). Tak samo bylo z seria 2XXX, nie oplaci im sie wydawac co roku nastepcy bez konkurencji.

 

Niezbyt mają jak, skoro już mają zarezerwowaną całą linię produkcyjną (pełen wolumen) u TSMC na przyszły rok. Poza w okresie premiery next-genowych konsol nie praktykuje się refreshy - je się wpycha gdy konsole są już starymi padlinami. Dalsza współpraca nvidii z samsungiem w przypadku najwazniejszych mainstreamowych kart na tę chwilę jest wątpliwa - co innego budżetówki.

 

Jeżeli nvidia zwolni teraz "taśmę" 5nm po podpisaniu umowy to najpewniej zapłaci karę (nie wierzę że w przypadku korpo nie ma kar w umowie) a produkcję przejmie wtedy najpewniej AMD lub Apple. 

 

AMD ma o tyle przewagę (a raczej lekkie wyrównanie szans, czy nawet "protezę" w postaci lepszego procesu 7nm TSMC). Nvidia wchodząc na 5nm przy Hopperze ukręci AMD kark definitywnie i przejmie część udziału konsol na rynku - a na tym im zależy z oczywistych powodów. 

 

 

Jesteś pewien. O ile wiem ostatni news o ich współpracy był jakoś z pierwszej połowy br. Wtedy Ampere miało być produkowane w ich fabrykach na 7nm. A wyszło co wyszło.

 

Tak, a te newsy nie były oficjalne a ploty. Najlepszym źródłem informacji są dane dla inwestorów (lub ogólniej mówiąc "giełda") bo mają obowiązek informować o takich rzeczach. A taśma 5nm jest już oficjalnie zaklepana (potw. TSMC). Szczerze mówiąc w kontekście Ampere osobiście częściej spotykałem się z samsungiem aniżeli TSMC 7nm - dodatkowo każdy przecież wiedział już wtedy że cały wolumen produkcyjny 7nm jest już w pełni obłożony (AMD i Apple m.in. nie mówiąc o pozostałych partnerach). 

 

Mocno wątpliwe by nawet tak duże sklepy jak OC.uk czy Caseking kupowały bezpośrednio od AIB.

 

Najpewniej importer regionalny w przypadku AIB. Chociaż bezpośredni handel nie jest wykluczony w przypadku największych sklepów czy sieci (np. Amazon). Ale zwykłe sklepy muszą brać od importerów (np. takie ABC DATA, AB SA) - albo nie chcą, bo np. shipping oparty na incoterms mógłby być dla nich mniej korzystny/ryzykowny (producent narzuca warunki). 

 

Takie sklepy jak proline czy morele czasami nie mają absolutnie nic do powiedzenia tylko mogą grzecznie czekać aż przyjdzie im zamówienie (i nikt im nie wyda rekompensaty za spóźnienia, a jak przyjdzie mniej to co najwyżej korektę dostaną).

 

Jeżeli chodzi o caseking to z tego co wiem np. EVGĘ biorą bezpośrednio od AIB. Przynajmniej rok temu jak czekałem na swoją pre-orderowaną FTW3 to dostałem info od konkretnej osoby że EVGA jeszcze nie dostarczyła towaru. 

Ale EVGA to chyba najmniejszy producent (albo przynajmniej mały) i są dość specyficzną firmą. 

 

 

I jedno ale, będę o tym regularnie przypominał. Jeżeli zamawiacie GPU w pre-orderze, najpewniej na fakturze będziecie mieli datę złożenia zamówienia - nie realizacji/wysyłki (chociaż najlepiej gdyby firma była kompetentna i podawała i to i to).

Gwarancja wtedy domyślnie będzie lecieć od złożenia zamówienia... czekacie miesiąc i jesteście o miesiąc gw biedniejsi. :)

Rejestrując np. kartę u EVGI można o tym wspomnieć w tickecie (przygotujcie sobie np. nr trackingu żeby to potwierdzić lub maila od sklepu że towar został wysłany). Mi przedłużono gw o ten miesiąc czekania - liczona jest od dnia wysyłki produktu przez sklep. 

Zieloni odkupili od Czerwonych rozpoznawalny trademark:

 

Nvidia® czekam™.

 

Obie firmy stały się "Grandmasterami" w tej kategorii. Dojdzie jeszcze Intel ze swoim 14nm+++++++++++++++ i będzie Śnięta Trójca... 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Zobaczymy co będzie ale na Hoppera w '21 bym sie nie nastawiał, nV nie ma w zwyczaju wypuszczania nowych architektur rok po roku.

 

G8x (2006) -> Xbox 360 (2006) -> G92 (duży refresh, 2007) -> Fermi (2010) -> Kepler (2012) -> Xbox One (2013) -> Maxwell (2014) -> Pascal (2016) - Turing (2018) -> Ampere (2020) -> Xbox Series X (2020) -> Hopper (202?)

 

Przy braku realnej konkurencji ze strony AMD tym bardziej nie mają się co spieszyć. Navi musiałoby się okazać nadzwyczaj wydajne (wydajniejsze od 80/90) a na to się nie zanosi po plotkach z redukcją MSRP.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba że Pan Skórzana Kurtka coś knuje. Jest jeszcze opcja że będą przez pierwszych kilka mc dopracowywać proces i przygotowywać duży stock na premierę + będzie czas na dostarczenie sampli do AIB. 

Rok rokiem, ale jeszcze kwartały należy uwzględnić. Q1 2022? Albo wczesny Q2 2022. Dalsze terminy nie trzymają się za bardzo kupy. 

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy co będzie ale na Hoppera w '21 bym sie nie nastawiał, nV nie ma w zwyczaju wypuszczania nowych architektur rok po roku.

 

G8x (2006) -> Xbox 360 (2006) -> G92 (duży refresh, 2007) -> Fermi (2010) -> Kepler (2012) -> Xbox One (2013) -> Maxwell (2014) -> Pascal (2016) - Turing (2018) -> Ampere (2020) -> Xbox Series X (2020) -> Hopper (202?)

 

Przy braku realnej konkurencji ze strony AMD tym bardziej nie mają się co spieszyć. Navi musiałoby się okazać nadzwyczaj wydajne (wydajniejsze od 80/90) a na to się nie zanosi po plotkach z redukcją MSRP.

jaką ty architekturę niby od zielonych widzisz w xbox one czy w xbox series? przecież tam gpu od amd siedzą

Link to post
Share on other sites

Żadną to korelacja premier konsol do arch zielonych (odnosiłem się do reve, że nV przyspiesza premiery po premierach konsol).

 

 

 

Rok rokiem, ale jeszcze kwartały należy uwzględnić. Q1 2022? Albo wczesny Q2 2022.

To już IMO bardzie realne ale pewnie wszystko wyjdzie w praniu. Może Intel z ich GPU zaskoczy, who knows.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...